uszczelka pod głowicą, która metalowa czy włóknowa?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tom_s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lip 23, 2005 12:03
Lokalizacja: LCA

uszczelka pod głowicą, która metalowa czy włóknowa?

Post autor: tom_s » wt mar 03, 2015 22:17

Cześć takie pytanie, są dostępne 2 rodzaje uszczelek pod głowicę. Chodzi o silnik 1.8 ADZ z passata B4 '95 i inne VAG'i. Widzę że standardowo jak przy wszystkim z silnikiem ADZ jest podział na ... do modelu i od modelu ... Tylko co w przypadku gdy w historii auto ktoś coś zmienił jak np silnik, głowicę itd. Teraz są dostępne takie dwie uszczelki (podaję po nimerach Elring bo takie dostałem w sklepie):

1) uszczelka metalowo-włóknowa
Elring EL828808
Średnica [mm] 83
Grubość [mm] 1,75

2) uszczelka z warstwą metalową
Elring 137285
Grubość [mm] 1,6
dodatkowo potrzebny artykuł (numer artykułu) ZKS: 819.817 (to są nowe śruby)
Średnica [mm] 83

Czy mogę je stosować zamiennie? Czy ta metalowa będzie mocniejsza? Przyznam że sprzedawca w sklepie dał mi właśnie tą drugą Elring137285 i do tego wziąłem komplet nowych śrub. Widzę różnicę w grubości uszczelek. Czy ta włóknowa po prostu się mocniej ściśnie a metalowa nie?

Ogólnie chcę tu u Was potwierdzić bo elsa podaje coś takiego:
"Jeśli metalowa uszczelka głowicy silnika montowana jest jako część zamienna dotychczasowej uszczelki z miękkiego tworzywa, należy zamontować także nowe śruby mocujące głowicę silnika. Cecha charakterystyczna "

Wynikało by z tego że są zamienne, racja? :)



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

uszczelka pod głowicą, która metalowa czy włóknowa?

Post autor: mka 3 » wt mar 03, 2015 23:47

tom_s, bierz ta pierwsza metalowo-włóknowa ta druga jest do dupy. wymieniałem nie dawno i musiałem po 300km rozkrecac bo cisło olej z pod tej metalowej . ta pierwsza bardziej sie dopasuje niz ta metalowa .sroby sie powinno wymieniac zawsze przy wymianie uszczelki !



tom_s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lip 23, 2005 12:03
Lokalizacja: LCA

uszczelka pod głowicą, która metalowa czy włóknowa?

Post autor: tom_s » śr mar 04, 2015 16:01

O kurcze, wydawałoby się że metalowa solidniejsza. A planowałeś powierzchnię głowicy? Bo może od tego ciekło. Wydawało by się że skoro i blok i głowica są płaskie to nie ma prawa nic podciekać. Kłopot bo tą już mam a wziąłem bo w sumie i tak radził sprzedawca i takie czytałem po forach że są trwalsze. Widzę że etapy dokręcania są takie same dla obu uszczelek czyli 40Nm, 60Nm, 90stopni, 90 stopni

Obrazek



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

uszczelka pod głowicą, która metalowa czy włóknowa?

Post autor: mka 3 » śr mar 04, 2015 23:55

tom_s, tak planowałem oraz nowe sroby zakładałem . metalowa sie składa z warstw i własnie z pod tego mi cisło .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości