VW Polo 1.2 Problem z pracą silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

timi44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 09, 2015 18:58

VW Polo 1.2 Problem z pracą silnika

Post autor: timi44 » pn lut 09, 2015 19:11

Witam.
Czy może ktoś mi pomóc i podpowiedzieć co może być przyczyną nierównej - dziwnej pracy silnika tzn. wczoraj jak wróciłem na parking samochód strasznie zaczął się trząść, obroty spadały poniżej 1000 dochodziły do 500 - a nawet poniżej aż samochód zgasł. Po ponownym odpaleniu zachowywał się dokładnie tak samo, ale co dziwne na obrotach powyżej 2000( gazując) praca silnika stabilizuje się-ciekawe. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co może być przyczyną :( ? Wiem ze trudno tak z opisu stawiać diagnozę, ale zastanawiam się czy może to być wina cewki czy może i ciśnienia na którymś cylindrze - tak sugeruje znajomy. Ja niestety jestem laikiem w kwestii mechaniki samochodowej i zdaję sobie sprawę że będę musiał odstawić samochód na warsztat ale dobrze znać zdanie osób zorientowanych w temacie aby nie zostać "nabitym w butelkę i koszty". Dokładnie chodzi o VW Polo 1,2 z 2003 r.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i spostrzeżenia. :)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

VW Polo 1.2 Problem z pracą silnika

Post autor: marcin7x5 » pn lut 09, 2015 19:45

Te silniki cierpiały na wyciągające się łańcuchy rozrządu. Powodowało to wypadanie zapłonów.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

VW Polo 1.2 Problem z pracą silnika

Post autor: waski1 » pn lut 09, 2015 23:19

Może być zwykła usterka np. świecy zapłonowej albo grubo czyli brak ciśnienia na którymś cylindrze.Odwiedź kumaty warsztat niech postawią diagnozę.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

VW Polo 1.2 Problem z pracą silnika

Post autor: hak64 » wt lut 10, 2015 13:08

Moim zdaniem do sprawdzenia silniczek krokowy. Silniczek krokowy odpowiedzialny jest za utrzymanie właściwych obrotów silnika i zbiera on dane z czujnika położenia wału korbowego (określa prędkość obrotową silnika), czujnika ciśnienia w kolektorze ssącym (tzw. MAP sensor) oraz czujnika temperatury płynu chłodzącego. Jeśli więc któryś z tych czujników szwankuje, krokowiec nie będzie działał poprawnie.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

timi44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 09, 2015 18:58

VW Polo 1.2 Problem z pracą silnika

Post autor: timi44 » wt lut 17, 2015 15:14

Witam.
Dziękuję za podpowiedzi, okazało się że upalony jest zawór na trzecim cylindrze :-(. Przy okazji wymieniono rozrząd, zestaw zaworów z uszczelkami, poskładano to wszystko i silnik pracuje jak igiełka a koszt aby tego doświadczyć to 2,5 tys zł.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości