Czy to uszczelka pod głowicą

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Łukasz85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 13, 2012 22:36

Czy to uszczelka pod głowicą

Post autor: Łukasz85 » śr sty 28, 2015 18:34

Witam wszystkich,
Na wstępie chcę powiedzieć, że naczytałem się dużo o uszkodzonej uszczelce pod głowicą,ale zebrane informacje nie do końca stawiają mnie w przekonaniu czy na pewno mam walnięta uszczelkę pod głowicą. Od razu przejdę co boli moje polo 1.4 60 km benzyna. (96r) Auto ma służyć tylko jako sodek transportu do pracy 10 km w jedna stronę w okresie jesienno zimowym.Auto kupilem 3 miesiące temu.A więc rano z wydechu nie zimnym silniku leci dym bardziej para wodna jest jej strasznie dużo,na ciepłym silniku też leci ale dużo mniej. Dodam, że nie jest to biały dym jak przy paleniu "gumy" :). W cieplejsze dni tzn kolo 7, 8 stopni na plusie " dymu" jest znacznie mniej.Na korku oleju jest biały,jasny nalot.. Dodam, że z wydechu,z tego dymu zostaje na asfalcie mokra plama .Spaliny nie śmierdzą płynem chłodniczym, Na 1000km ubywa około 100 ml płynu chłodniczego. Nie ma bąbelków zbiorniczku wyrównawczym, a test wykazał, że nie ma spalin w układzie chłodzenia. Na bagnecie nie ma żadnego nalotu. Auto normalnie przyspiesza, nie skaczą obroty na biegu jałowym. Tylko przy redukcji biegów obroty znacznie spadają poniżej 900 obrotów/m.
Moje pytanie brzmi,czy mam uszkodzone uszczelkę pod głowicą?? Czy to tylko para wodna, która skrapla się z wydechu w zimne dni i w cieple dni będzie ok. ?Czy biały nalot na korku to efekt robienia krótkich tras (10 km)?i w przypadku jeżdżenia na oleju mineralnym tak się dzieje?Czy może auto potrzebuję dłuższej trasy, żeby usunąć wilgotność, wodę z wydechu?Czy na gorącym silniku przy uszkodzonej uszczelce wydobywający się biały dym był intensywniejszy niż na zimnym silniku?
Wolę Was najpierw zapytać niż jechać od razu do mechanika i wydać sporo kasy
Za wszystkie odp dziękuje
Pozdrawiam
Łukasz
Ostatnio zmieniony śr sty 28, 2015 21:09 przez Łukasz85, łącznie zmieniany 1 raz.



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Cz to uszczelka pod głowicą

Post autor: luke320 » śr sty 28, 2015 19:38

Najpierw przegoń solidnie auto na dłuższej trasie. To, że z wydechu wypływa woda w taką pogodę,a na korku jest osad
to norma w taką pogodę. Samochód robi krótkie odcinki i tak będzie. Przy tak małych wyciekach płynu ciężko będzie
zdiagnozować miejsce wycieku.



maly1970
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 14:16

Cz to uszczelka pod głowicą

Post autor: maly1970 » śr sty 28, 2015 19:41

jeśli wynik testu jest poprawny to nie ma powodu do paniki,po prostu nie dogrzany silnik i tak będzie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości