[mk6/Scirocco] To jaka w końcu jest prawda o klekocie 1.4TSI

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marecki11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 10, 2015 22:16

[mk6/Scirocco] To jaka w końcu jest prawda o klekocie 1.4TSI

Post autor: marecki11 » sob sty 10, 2015 22:23

Z góry przepraszam, jeśli wałkuję oklepany temat, jednak wbrew pozorom dla mnie wciąż sprawa nie jest oczywista.

Mój 1.4 TSI 160 KM (rok 2010, sierpień) często przy odpalaniu na zimnym przez 2-3 sekundy zaklekocze jak stary diesel. Przebieg - zaledwie 38 tys. Problem pojawił się rok temu przy 32 tys.

Spędziłem godziny na czytaniu wszędzie gdzie się da o tym problemie. Jest wiele teorii, jednak najczęściej powtarzanym remedium jest wymiana całego rozrządu z łańcuchem, napinaczem, itd.

Ludzie piszą o wyciągniętym łańcuchu. U mnie klekot występuje średnio raz na pięć odpaleń, jednak jak już się silnik podgrzeje i obroty spadną do ~850 to są stabilne i nie ma nawet najmniejszych wibracji na kierownicy. Auto mam w garażu, jest w nim zwykle koło 12 stopni. W upały problem nie występował. Zastanawiam się, jak ten klekot może być kwestią rozciągniętego łańcucha, skoro problem zauważany jest wyłącznie podczas odpalania i wyłącznie na zimnym. Jak 2 minuty po odpaleniu zgaszę i odpalam ponownie, nie ma już klekotu.

Wygląda to tak, jakby przy odpalaniu nie było przez chwilę, gdzieś, smarowania i dopóki olej nie zostanie zaciągnięty, jest klekot. Jednak to tylko mój domysł, jak wspomniałem, najczęstszą teorią dot. tego problemu jest wadliwy łańcuch rozrządu i właściwie cały rozrząd.

Czy ktoś może powiedzieć mi, jaka jest prawda? Czy naprawdę muszę zmieniać rozrząd? Jeżdżę 8-10kkm rocznie. Boję się jednak, że po prostu przyjdzie taki dzień, że szlag wszystko trafi i silnik będzie do wymiany. Z tego co czytałem, wymiana rozrządu w ASO to ~3000zł. Czy naprawdę ta naprawa jest rozwiązaniem problemu i zarazem jest skuteczna na długo?



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

[mk6/Scirocco] To jaka w końcu jest prawda o klekocie 1.4TSI

Post autor: waski1 » ndz sty 11, 2015 22:39

Jak możesz to podaj kod silnika.Widzę że jesteś przygotowany do tematu i na dobrą sprawę wszystko wiesz. 32 tyś. to właśnie magiczny przebieg tego typu problemów nieraz później.W tej sytuacji aby nie rozbierać silnika możesz sprawdzić fazy rozrządu podpowie to czy łańcuch jest już naciągnięty.To że raz klepie rano a raz nie jest pewnie zależne jak się ustawi napinacz on jest całym kierownikiem zamieszania.Pewnego dnia możesz mieć ostatnie odpalenie przed naprawą silnika.Kiedy był wymieniany olej w silniku?



marecki11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 10, 2015 22:16

Re: [mk6/Scirocco] To jaka w końcu jest prawda o klekocie 1.

Post autor: marecki11 » wt sty 13, 2015 23:23

waski1 pisze:Jak możesz to podaj kod silnika.Widzę że jesteś przygotowany do tematu i na dobrą sprawę wszystko wiesz. 32 tyś. to właśnie magiczny przebieg tego typu problemów nieraz później.W tej sytuacji aby nie rozbierać silnika możesz sprawdzić fazy rozrządu podpowie to czy łańcuch jest już naciągnięty.To że raz klepie rano a raz nie jest pewnie zależne jak się ustawi napinacz on jest całym kierownikiem zamieszania.Pewnego dnia możesz mieć ostatnie odpalenie przed naprawą silnika.Kiedy był wymieniany olej w silniku?
A kod silnika gdzie jest zapisany..? :grin:
Czy poprawność faz rozrządu można sprawdzić poprzez podpięcie do komputera? Jakie wyniki sugerowałyby spaprany łańcuch?
Olej był wymieniany przy ~24 tys., zgodnie ze wskazaniem komputera. Teraz wyświetla, że jeszcze kilkanaście zostało, z tego co pamiętam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości