ABF 2.0 16V Remont-kilka pytań

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

moss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:00
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

ABF 2.0 16V Remont-kilka pytań

Post autor: moss » czw sty 08, 2015 20:14

Po pierwsze pacjent: Passat B4 95 ABF
1.Czy przy odkręcaniu głowicy trzeba na coś zwracać uwagę?
2.Jak dokręcać nową głowicę, jak montować uszczelkę pod głowicę, na co zwrócić uwagę?
3.Jak założyć i ustawić rozrząd z napinaczem automatycznym?
4.Co z wałkami, jak je założyć/ustawić?
Głowicę będę miał używaną po regeneracji, splanowana, sprawdzone luzy. Wałki swoje stare, nowy rozrząd z napinaczem SKF automatycznym, nową uszczelkę metalowo gumową.
Jeszcze pytanie, czy głowica z 9A pasuje do ABF'a czy czymś się różni? Chciałbym założyć do niej swoje wałki z ABF'a.
Proszę o porady, gdyż będę to składał sam po raz pierwszy :pub:
Dziękuję :-)



Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

ABF 2.0 16V Remont-kilka pytań

Post autor: piotrek gti_abf » pt sty 09, 2015 23:27

Ad 1- Zwracać uwagę na to co się odkręca i co gdzie było, jak się nie jest pewnym swych umiejętności to robić zdjęcia, żeby później wszystko poskładać.
Ad 2- Wyczyścić blok silnika (można papierem ściernym), następnie wydmuchać otwory pod śruby głowicy (nowe śruby), od tłuścić wszystko, położyć uszczelkę, głowicę i przykręcać. Jak kupisz jakąś dobrą uszczelkę np Erlinga to razem z uszczelką będzie instrukcja jak przykręcać głowicę czyli kolejność śrub i z jaką siłą (wg eTECH-a 40Nm, 60Nm, 90*, 90*). Ustaw tłoki tak żeby nie były w GMP, przed położeniem głowicy.
Ad 3- Ustawić koła rozrządu na znaki tj wał na znak na kole zamachowym (jest "judasz" w skrzyni biegów) albo GMP pierwszego cylindra, a co do wałka rozrządu jest znak na kole (kreska) i na pokrywie zaworów (strzałka). Nie stosowałem nigdy w tym rozrządzie napinacza automatycznego, zawsze ten zwykły. Po zamontowaniu paska rozrządu dwa obroty wałem i kontrola czy zgadzają się znaki.
Ad 4- Na wałkach są znaki (kółka, przynajmniej u mnie), mają być skierowane do siebie.
Tyle mogę poradzić, powodzenia :D



moss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:00
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

ABF 2.0 16V Remont-kilka pytań

Post autor: moss » sob sty 10, 2015 12:49

Dzięki Kolego za pomoc :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości