AGU gaśnie i zamula się

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: lukas87 » pn lut 17, 2014 00:00

Witam,
Koledzy podpowiedzcie co może być nie tak, bo już zaczyna mi brakować pomysłów.

AUTO:
Audi A3 8L 99r. 1.8T AGU 150KM + gaz BRC

POBLEM:
- sporadyczne gaśnięcie na zimnym silniku,
- częste gaśnięcie po osiągnięciu temp roboczej,
- częste gaśnięcie przy dojeźdżaniu do świateł, staniu w korku oraz przy skręcaniu oraz hamowaniu,
- sporadyczne "zamulanie" przy puszczaniu gazu i chęci ponownego wciśnięcia pedalłu gazu.

Brak błędów na kompie.
Problem występuje zarówno na benzynie jak i na gazie.
Auto jeździ idealnie pod względem mocy jedynie co, to to wygaszanie oraz czasami muł po spuszczeniiu nogi z gazu.


JUŻ ZROBIONE, SPRAWDZONE I WYMIENIONE:
- nowy czujnik położenia wału,
- sprawdzona przepustnica + adaptacja,
- wymieniony przepływomierz,
- nowy czujnik temperatury wody,
- sprawdzone cewki zapłonowe,
- nowe świece,
- kompletna diagnostyka gazu + filtry oraz komputer,
- sprawdzona szczelność oraz wszystkie podciśnienia, sprawdzone kompresorem według opisu Kolegi Przeziom
- nowy akumulator,
- sprawdzone wszystkie bezpieczniki,
- sprawdzony przekaźnik 163.

DO SPRAWDZENIA:
- sonda lambda --> sprawdzona i podmieniana na dwie inne
- czujnik halla --> sprawdzony
- sprężarka (?) westegate (?)
- nie wiem immo (?)

Bardzo proszę drodzy Koledzy o jakiekolwiek wskazówki gdzie możnaby jeszcze zajrzeć.
Z góry uprzejmie dziekuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony czw mar 13, 2014 15:41 przez lukas87, łącznie zmieniany 1 raz.


BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor

Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: przeziom » pn lut 17, 2014 00:48

Kolektor dolotowy nie ma nieszczelności?
Zobacz uszczelkę kolektora dolotowego. Może jest jakaś nieszczelność przy dyszach gazowych. Robiłeś test szczelności z kompresorem?


Odłącz kostkę wpiętą do przepusnicy i sprawdz jak auto będzie się zachowywać.


---
facebook.com/*#cenzura#*

Awatar użytkownika
GregorzG60
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: pt lis 21, 2008 14:09
Lokalizacja: podkarpacie

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: GregorzG60 » pn lut 17, 2014 12:02

zrob logi dynamiczne 2 7 13 25.


http://gregor10.pl Chiptuning Diagnostyka Hamownia DPF OFF

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

Re: AGU gaśnie i zamula się

Post autor: lukas87 » pn lut 17, 2014 16:52

przeziom pisze:Kolektor dolotowy nie ma nieszczelności? Zobacz uszczelkę kolektora dolotowego. Może jest jakaś nieszczelność przy dyszach gazowych. Robiłeś test szczelności z kompresorem?
Też tak myślałem, że może już uszczelka nie trzyma... jednak tego nie sprawdziłem.
Testu kopresorem nie robiłem...raczej organoleptycznie i słuchowo.
przeziom pisze:Odłącz kostkę wpiętą do przepusnicy i sprawdz jak auto będzie się zachowywać.
Po odłączeniu wtyczki auto zaczyna się dusić i bardzo ciężko pracuje na granicy zgaśnięcia.
GregorzG60 pisze:zrob logi dynamiczne 2 7 13 25.
Z tym będzie póki co problem, ponieważ vaga narazie ogarniam w podstawach.
Jeśli byłbyś tak uprzejmy podpowiedzieć jak dostać się w te kanały byłbym bardzo wdzięczny.

Koledzy czy orientujecie sięmoże jak programowo wyłączyć immo? Przeszukałem net jednak wszędzie nie wiedzieć czemu widać jakąś "zasłonę tajemnicy" co do pomocy jak krok po kroku wyłączyć ten moduł. Z góry piękne dzięki.


BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor

Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: przeziom » pn lut 17, 2014 18:31

Immo da się.

Odpalasz vaga, 311 naprzykład.
Wchodzisz w 01 - engine.
Nastepnie w 08 - bloki wartości mierzonych.
Wybierasz odpowiednie grupy ( GROUP ) ( na przyklad 02, w drugim okienku na przyklad 13, a w trzecim 25 )
Po tych czynnościach przygotowujesz się do jazdy, zapinasz 3 bieg, około 1200 RPM.
Klikasz log - > start.
Prawa noga do podłogi ( pełen gaz ) i jedziesz do 6000. Po tym wyłączasz loga Stop ( log ).
Brawo! Log zakończony.

Logujesz grupy które potrzebujesz i wrzucasz na forum żebyśmy zobaczyli :)


Test kompresora by ja: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=537477" onclick="window.open(this.href);return false;


---
facebook.com/*#cenzura#*

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: lukas87 » pn lut 17, 2014 19:42

Serdeczne dzięki Kolego za rzeczową i konkretną podpowiedź :pub: "+" na Twoje konto.

Czy możesz zdradzić jak wyłączyć immo?


BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: lukas87 » wt mar 04, 2014 01:13

Koledzy jest TRAGEDIA...samochód gaśnie na każdym zakręcie, przy każdym hamowaniu...obroty falują jak szalone, auto żabkuje, tzn. że podczas przyśpieszania wzrost prędkości nie jest liniowy tylko taki jakby przerywany...poniżej link do krótkiego filmiku jak auto zachowuje się na benzynie i 90 stopniach...przepraszam za jakość, nagrywane dupą :panna:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Bardzo Was proszę o jakąkolwiek podpowiedź. Z góry uprzejmię dziękuję za zainteresowanie.


BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: Eyk88 » wt mar 04, 2014 12:39

I nadal żadnych błędów? Bym jeszcze raz przepustnice sprawdził, szczelność dolotu.



Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: przeziom » wt mar 04, 2014 13:29

Zrób logi.
Zgadując możesz wymienić wszystko.
Skąd jesteś, może jak z niedaleka to się zgadamy i Ci pomogę z tym.


---
facebook.com/*#cenzura#*

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: lukas87 » pn mar 10, 2014 23:20

Witam Koledzy,
Czy bylibyście tak uprzejmi zerknąć na moje logi i komentarz do nich biorąc pod uwagę problemy z falowaniem obrotów i gaśnięciem przy zwalnianiu i na jałowym? Z góry uprzejmie dziękuję za poświęcony czas.
Logi były mierzone na kanałach 2, 7 i 25.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor

Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: przeziom » wt mar 11, 2014 01:51

Wrzuć logi tutaj:
http://vaglog.rtnet.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ładnie się uporządkują i zamieść ponownie to obejrzę.


---
facebook.com/*#cenzura#*

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: lukas87 » wt mar 11, 2014 11:46

Oto link do logów: http://vaglog.rtnet.pl/hunterboy1_164211.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeszcze mam takie pytanie, ponieważ zauważyłem, że auto gdy jest rozgrzane i stoi na biegu jałowym to wartość przepływomierza NIENATURALNIE skacze w przedziale 0,2-20 g/s. Z tego co się orientuję, to raczej nie powinno tak być. W trakcie tych "pików" słychać i czuć po silniku, że coś się tam dzieje niedobrego tzn ma te dziwaczne falowania, drgania itd itp. Kiedy kończę jazdę wartość masy powietrza stoi równiutko 18-20g/s, jednak im dłużej stoi na jałowym tym wartość ta zaczyna świrować tak, że z tych 18 zrzuca ją od razu do 2g/s... tak się utrzymuje przez kilka sekund i znowu podbicie na 18-20 na 1,5 sekudny i znowu obniżenie do tych 2g/s i tak się dzieje stale. I nie ma tutaj płynnego przejścia między tymi 18, a 2 g/s. Po prostu przełączenie wskazania, tj krótkie 18 i długie 2 i NAGLE znowu krótkie 18 i znowu długie 2. Przy tych gwałtownych pikach masy powietrza zdarzają się piki wyłączające silnik, czyli ponad 25g/s i skorygowany czas wtrysku szybuje do 20,000 ms (nominalnie 2,2 ms) co jest totalnie abstrakcyjną wartością, no ale trzeba brać pod uwagę, że ECU każdym sposobem próbuje wyrównoważyć proporcje składu mieszanki. Mimo tych dziwacznych wartości napięcie na sondzie lambda oscyluje idealnie i w prawidłowej częstotliwości. Kiedy natomiast zaczyna świrować zubaża mieszankę i próbuje za chwilę ją wzbogacić, jednak jest za późno i silnik zdycha.

Pytanie, dlaczego się tak dzieje z tym "rozjechanym" zassyanym powietrzem?? Czy to jest normalne, że przepływka tak mierzy w AGU?? Czy może jednak ten przepływomierz nawala (mimo brak uszkodzenia elektrycznego). Może turbina ma jakieś awarie i przez to wyhamowuje i nagle przyspiesza wymuszając takie dziwaczne w moim odczuciu wksazania zasysanej masy powietrza?? Chodzi mi o spiętrzanie i przepływy wsteczne zasysanego powietrza. Do tego dochodzi zawór odpowietrznika skrzynki korbowej, DV no i w AGU radiator końcówki mocy cewek przed przepływką. Już trochę ześwirowałem, bo nie wiem czego się teraz dotknąć :kac:

Uprzejmie proszę o weryfikację tych moich logów i jakąś poradę co sprawdzić lub co naprawiać dalej. Przepływka już raz wymieniona, bo jak się zaczęły te jajca to włąsnie zjarało przepływkę. Wymieniłem na identyczną (rzekomo sprawną) i auto jeździło, ale dalej gasło. Teraz wywala mi błędy przepływki (za wysokie napięcie), przepustnicy i doładowania (przekroczony zakres możliwości) ale po wykasowaniu nie wracają. Osobiście uważam, że są konsekwencją tych olbrzymich pików.

Proszę o poradę. Pozdrawiam.


BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: lukas87 » czw mar 13, 2014 15:34

Koledzy zerknijcie na te dwa filmiki poniżej i podpowiedzcie co sądzicie o tych anomaliach tam występujących. Filmiki wykonane na biegu jałowym.
1. Zrywanie połączenia w momencie kiedy wartości objętości masy powietrza zaczynaja skakać z 2.8 na 16.8 i tak w kółko i nagle następuje zerwanie połącenia.
2. Kiedy właśnie zaczynają skakać te wartości masy powietrza, wtedy też silnik zaczyna nierówno pracować i podskakiwać i po chwili gaśnie.

PROŚBA
Czy moglibyście powiedzieć jak to jest u Was z tymi wartościami masy powietrza zasysanego, tzn. czy też tak skaczą między 2.8 a 18,6?


Ten filmik pokazuje własnie te zrywania połączenia:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Ten filmik pokazuje te "wariacje" oscylowania wartości objętości powietrza zasysanego:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Bardzo proszę o Waszą pomoc.


BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor

Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: przeziom » pt mar 14, 2014 07:19

Cześć.
Pisałeś mi PW.

Myślę nad Twoim problemem i nie mam wstępnie pomysłu.
Wydaje mi się że masz lewy pobór, albo za duży w pewnym momencie pobór prądu.
Muszę zrobić test i Ci to powiem.
CB radio masz? Jakie radio? Jakie masz ogólnie wyposażenie?
Jak wygląda sprawa z obrotami teraz?
Zrób logi dynamiczne.
Jestem z województwa Świętokrzyskiego. Jeśli masz nie daleko, zapraszam na weekend do mnie.


---
facebook.com/*#cenzura#*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości