bak mocy brud w ukladzie chlodzenia

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mateo16n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 23, 2012 23:16

bak mocy brud w ukladzie chlodzenia

Post autor: mateo16n » ndz gru 23, 2012 23:40

witam.mam problem z a4 1.6.w aucie mialem rok temu generalke robiona pierscienie uszczelki planowanie glowicy,od tamtej pory z silnikiem nie mialem problemu do dzisiaj,rano jeździlem audi i bylo ok postawilem go i pod wieczor ruszylem m miasto autem zapalila mi sie kontrolka wody ale po chwili zgasla po jakims czasie znowu sie zapalila,i tak migala zrobilem moze z 5km na tej kontrolce bo wczesniej tez mi tak sie palila i gasla no ale dzisiaj jak tak sie palila caly czas i nie gasla zatrzymalem sie silnik chodzil na wolnych obrotach do tego zaczal chodzic jak disel silnik tak jak by klekotał w zbiorniczku ukladu chlodzenia mialem z czerwonego plynu kolor metny i na palcu tluste bylo do tego temperature trzyma 90 normalnie pali ale stracil na mocy olej w silniku na bagnecie znikl ale jak postal to czubek byl zamoczony w oleju bylo ciemmno i nie widzialem czy byla tez tam woda, czy ktos moze powiedziec mi co sie dzieje z moim silnikiem czy oplaca siee go robic,prosze o odp na mateusz16n@wp.pl prosze o pomoc



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

bak mocy brud w ukladzie chlodzenia

Post autor: -=ren=- » pn gru 24, 2012 09:50

zaprowadź auto do mechanika, niech rzuci okiem, bo to wygląda na poważną usterkę uszczelki pod głowicą. Olej dostał Ci się do układu chłodzenia... Nie proponuje odpalać auta, tym bardziej że znikł Ci olej z bagnetu. Nie świeci Ci kontrolka od smarowania? Co do opłacalności - to już od Ciebie zależy... Głowica do zdjęcia i przeglądu, uszczelka wymiana, płyn, olej do wymiany. Widać, coś musiało nie wyjść rok temu mechanikowi...


vwlifestyle.pl
Obrazek

mateo16n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 23, 2012 23:16

bak mocy brud w ukladzie chlodzenia

Post autor: mateo16n » pn gru 24, 2012 12:45

no kurde zagladalem dzisiaj to nie ma plam oleju u ukladzie chlodzenia tylko jest jednolity kolor.taki jakby brudny ale na palcu jest tluste.tak jak by zawory stukaly pzry kabinie i jak dopale go to ok ladnie lapie ale od razu swieci sie kontrolka wody chiciaz jest w ukladzie stan,chcialem go przestawic w inne miejsce to braklo mu mocy,nie ma nigdzie sladu zeby przeciekalo czy cos takiego i tez nie kopci wszystko bylo na czas robione, a po swiecach moge coś sprawdzieć stwierdzic?no i temperatura normalnie rośnie do 90 i trzyma niby ja ole w zbiorniczku jest zimna jak palca wloze



mateo16n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 23, 2012 23:16

bak mocy brud w ukladzie chlodzenia

Post autor: mateo16n » pn gru 24, 2012 12:49

jeszcze dodam ze jak niby odpali i troche pochodzi to potrafi zgasnać i wtedy trudnij lapie mi



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

bak mocy brud w ukladzie chlodzenia

Post autor: -=ren=- » wt gru 25, 2012 12:08

zniknął Ci stan oleju z bagnetu - od minimum do maksimum na bagnecie jest około litra oleju... można więc przyjąć że do czubka bagnetu ubywa ponad 2,5 litra oleju od stanu maks. Nie wyciekł Ci olej na zewnątrz, a zniknął z bagnetu czyli z misy olejowej. Jeśli nie spalił się w cylindrach, to przeciekł do układu wodnego. Co ze stanem płynu? nie przybyło? kontrolka od płynu działa sprytniej niż "pływak" jeśli dobrze kojarzę, więc może źle funkcjonować z płynem zmieszanym z oliwą (wygląd jak sos beszamel, lub kawa z mlekiem) i stąd wskazanie kontrolki.


vwlifestyle.pl
Obrazek

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

bak mocy brud w ukladzie chlodzenia

Post autor: XV2 » wt gru 25, 2012 12:51

Uszczelka pod głowicą


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

mateo16n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 23, 2012 23:16

bak mocy brud w ukladzie chlodzenia

Post autor: mateo16n » śr gru 26, 2012 14:33

kurde ren,nie przybylo mialem max no i też jest ten max mialem tam borygo czerwone a teraz jest w zbiorniczku jasny kolor taki bardzo jasny braz a jak na palec wenme to jest tluste no i tak jak by śmierdzi spalinami,no tu ciekawi mnie czemu kontrolka wody mi migala jak tylko odpalilem mo jak na wolnych obrotach stoi to 0.5min.sie swieci a pozniej dopiero sie wlacza jak dam gazu.powiedz czemu stukaja zawory przy kabinie,oplaca mi sie go robić?czy drogi silnik kupic i wstawic i tu jeszcze mam pytanie bo juz sie orientowalem pi ile chodza silniki no i ja mam 1.6 AHL w gazie instalacja ma 2 lata 4 dni przed awaria robilem reduktor od gazu no i czy moge wstawic inny silnikj 1.6 z innym oznaczeniem silnika bo te z moim oznaczeniem to ponad 1400zl a np ADP czy inne to po 800 zl cos kolo tego.czy bedzie to pasowalo i wszystko razem sie zgra,bo teraz to zrobie te audi i sprzedam dosc juz mam ladowania kasy,chociaz na silnik nie narzekalem od ostatniego niby remontu,nie tykalem sie go tylko oleje i rozrzad miesiac temu wymiennilem,



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

bak mocy brud w ukladzie chlodzenia

Post autor: -=ren=- » śr gru 26, 2012 16:06

co to są zawory przy kabinie? bo nie za bardzo rozumiem... Co do problemu to jeśli płyn zmienił Ci kolor i konsystencję to jakby masz tylko jedną możliwą przyczynę - uszczelka pod głowicą. Czy się opłaca, nie wiem jakie masz zaplecze finansowe... obróbka głowicy to nie duży koszt - i tak musisz oddać do specjalistycznego zakładu. Sprawdzą szczelność i przylgnie. Jeśli wszystko ok to być może wystarczy wymienić uszczelkę, bo była niewłaściwie założona lub bardzo niskiej jakości. Ja jeszcze udałbym się do fachury który robił to rok temu... tak na wszelki wypadek. Więc bez zdjęcia góry koszty mogą się wahać od 150 zł w górę, w zależności od zasięgu szkody, bo nikt Ci nic nie powie, na oko. gaz zostawiasz swój, inny silnik, nie wiem jak w audi konkretnie z tymi dwoma motorami, ale jeśli oznaczenie ma inne to nie będzie pasować P'n'P. Ale jeśli obydwa są 1,6 to może same słupki będą takie same.... ( słupek to głowica z blokiem miską wałem korbami i tłokami, bez kolektorów aparatu zapłonowego, alternator popmp itp)... Jedź do mechanika niech Ci wycenią, tylko popytaj o solidnego fachowca który wystawi rachunek. I pamiętaj robota z gwarancją będzie droższa...


vwlifestyle.pl
Obrazek

mateo16n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 23, 2012 23:16

bak mocy brud w ukladzie chlodzenia

Post autor: mateo16n » śr gru 26, 2012 16:11

no oki dzieki.chodzilo mi ze stukaja mi zawory w silniku te od strony kabiny a stojac pzrodem do maski to te na ostatnich swiecach



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

bak mocy brud w ukladzie chlodzenia

Post autor: -=ren=- » śr gru 26, 2012 16:19

hydraulika stuka bo mało oleju... albo niskie ciśnienie i nie podnosi popychaczy.


vwlifestyle.pl
Obrazek

mateo16n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 23, 2012 23:16

bak mocy brud w ukladzie chlodzenia

Post autor: mateo16n » śr gru 26, 2012 16:26

oki dzieki.ren.



mateo16n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 23, 2012 23:16

bak mocy brud w ukladzie chlodzenia

Post autor: mateo16n » śr gru 26, 2012 16:28

a moglem sobie wiekszej biedy narobic jak go odpalilem i te 800m metrow przejechalem



alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

bak mocy brud w ukladzie chlodzenia

Post autor: alamakota » śr gru 26, 2012 18:07

ten silnik to i tak chyba szrot , nie lepiej kupić jakąś sprawdzoną używkę ?



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

bak mocy brud w ukladzie chlodzenia

Post autor: -=ren=- » śr gru 26, 2012 22:05

jak nie dolałeś oleju - no to nie za dobrze...


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości