Problemy z obrotami w Jettcie 1,6 PN

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gumis8604
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 18, 2011 00:02

Problemy z obrotami w Jettcie 1,6 PN

Post autor: gumis8604 » sob lis 17, 2012 22:32

Witajcie,
przyznaje z góry że nie mam za bardzo czasu przeglądać forum w poszukiwaniu podobnego problemu a potrzebuje szybkiej pomocy :) Mój problem polega na zwichrowanych obrotach silnika gdy temperatura spada do powiedzmy ok 5 st... W zeszłym roku wystarczało auto zgasić odpalić i wszystko było ok w tym roku już to nie pomaga.. mianowicie gdy jadę sobie w trasę po osiągnięciu (podejrzewam tak) jakiejś prędkości obroty nie chcą spaść po niżej 1,4tys obrotów... gdy auto zgaszę i odpalę jest ok wolne obroty normują się ale zaś osiągnę jakąś prędkość i zaś jest to samo... palec kopułka kable nowe.. kable w zeszłym roku wymienione kopułka i palec 3 tygodnie temu...po za tym zauważyłem że na zimnym silniku obroty są stałe a jak się zagrzeje to zaczynają skakać.. wydaje mi się jakby coś się wieszało bo normalnie jak jadę i zmieniam bieg to czuje pod nogą jak pedał gazu wraca a jak obroty się zwieszą czuje że do pewnego momentu wraca a w pewnym momencie jakby ostatniego schoda nie mógł pokonać pedał gazu...co podejrzewacie? może jakiś czujnik od wolnych obrotów? zapomniałem dodać że auto jest zagazowane.. ale problem występuje na gazie i benzynie..gaźnik oczywiście pierburg 2EE...



Awatar użytkownika
kubarog
...
...
Posty: 336
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:32
Lokalizacja: Biłgoraj

Problemy z obrotami w Jettcie 1,6 PN

Post autor: kubarog » ndz lis 18, 2012 23:29

Kolego masz pełno tematów związanych z Twoimi problemami wystarczy poszukać. Wieszanie się obrotów może być spowodowane nieprawidłowo działającym potencjometrem przepustnicy.


Moje byłe mk2 :( viewtopic.php?f=87&t=451262" onclick="window.open(this.href);return false; - sprzedane
Obrazek

gumis8604
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 18, 2011 00:02

Problemy z obrotami w Jettcie 1,6 PN

Post autor: gumis8604 » pn lis 19, 2012 22:11

Domyślam się że to temat rzeka.. a czy jest jakiś sposób żeby go sprawdzić? po za tym czy to możliwe że on jest przyczyną jeśli podczas ciepłych dni (powyżej powiedzmy 5 st) problemu nie ma?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości