/ [Vento] 1.8 b+g stuki w silniku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

todd4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:20

/ [Vento] 1.8 b+g stuki w silniku

Post autor: todd4 » sob paź 13, 2012 08:34

Witam
Ostatnio wszedłem w posiadanie VW Vento z silnikiem 1.8 benz z instalacją gazową.
I mam pewien problem - meteliczny stukot z silnika ale nie zawsze. Jak go ogladałem nic nie było, w drodze powrotnej na stacji slysze stukot po dotarciu do domu dalej stuka mysle podjade do mechanika niech posłucha u mechanika cisza :) tak wiec wyglada to tak ze stuka przejade 2km niestuka a za nastepne 2 moze stukac. Jeszcze dodatkowo czasen słychac pojedyncze stuki a czasem podwójne tak jak by dwie rzeczy stukały. Proszę o podpowiedz co to moze być? Jakies pomysły?

Nie zaley to od temperatury silnika. Zresztą sprawdze jak dzisiaj bede wyjezdzal czy stuka bo jak do tej pory na zimnym jeszcze nie słyszałem. Sprawdze to napiszę.

Dodatkowo przy wiekszej predkości czasem na sekunde włącza sie kontrolka oleju i alarm ale zaraz wyłącza.:/

I nie wiem czy z tym związane obroty na luzie ok 500-600



Awatar użytkownika
diegoxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 15, 2009 01:02
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

/ [Vento] 1.8 b+g stuki w silniku

Post autor: diegoxxx » sob paź 13, 2012 21:59

ciężko powiedzieć co stuka zlokalizuj czy na górze czy na dole silnika wciśnij sprzęgło i zobacz czy przesianie.
daj znać to będziemy myśleć co dalej a najlepiej jak będzie stukać to podjedz do najbliższego warsztatu i spytaj się powinni powiedzieć ci za darmo.
najczęściej jest to:
zawory
panewki
łożysko oporowe
t.z mały dwumas (koło pasowe)



todd4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:20

Re: / [Vento] 1.8 b+g stuki w silniku

Post autor: todd4 » sob paź 13, 2012 23:53

Co do stukania to dalej stuka kiedy chce - rano na zimnym stukał potem stukał na rozgrzanym i również nie stukał na rozgrzanym :) raz już próbowałem do mechanika podjechac ale sie nie udalo bo przestał stukac :/ stuka czasem glosniej czasem ciszej czasem podwójnie oczywiscie stukanie przyspiesza wraz z dodawaniem gazu

Wydaje mi sie że to raczej u góry silnika.

A co do kontrolki ciśnienia oleju to już wiem dokładnie kirdy się zapala - nie wiem czy to ma cos wspólnego ale może - mianowicie gdy rozpędze się do 100 i jadę ciągle jednostajnie nie przyspieszając na 5 biegu na obrotach między 2000 a 2500 w sensie 5 bieg i jade 15 sekund na 2200 obrotów to zapala sie kontrolka i alarm i wyje aż nie zmniejszę lub zwiększę obrotów. ( jak jade 90k/h na 5 biegu i mam obroty 1800 to sie nie zapala tylko w przedziale 2000-2500)

Co do sprzęgła to to stukanie w silniku jest niezależne od niego wiem bo mam tez lozysko sprzegla do wymiany i tamto cichnie po wciśnięciu sprzegła :)



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

/ [Vento] 1.8 b+g stuki w silniku

Post autor: wojtas46 » ndz paź 14, 2012 09:47

todd4, jak kolega radzi wyżej , podjedż do kumatego mechera on powinien zdiagnozować co się dzieje , przypuszczam że to może być panewka ale to dopiero mecher to zweryfikuje



todd4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:20

Re: / [Vento] 1.8 b+g stuki w silniku

Post autor: todd4 » ndz paź 14, 2012 10:12

Jak tylko będę miał możliwość podjedę do mechanika, a co do kontrolki oleju to tu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p5797817 jest identyczny problem



Awatar użytkownika
Pedi1994
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt cze 19, 2012 22:30
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn

/ [Vento] 1.8 b+g stuki w silniku

Post autor: Pedi1994 » ndz paź 14, 2012 12:27

Kolego a poziom oleju w silniku jaki jest ?
czasem gdy za mało to też są takie objawy pukania w silniku.
Poziom oleju powinien na bagnecie być 3/4 stanu.



Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

/ [Vento] 1.8 b+g stuki w silniku

Post autor: piotrek gti_abf » ndz paź 14, 2012 13:23

Skoro zapala Ci się kontrolka ciśnienia oleju to wygląda na to że jest słabe ciśnienie, a jak będzie słabe ciśnienie to od tego będą stukać popychacze zaworów, takie moje zdanie :-) Na początek za pomocą manometru sprawdź jakie jest ciśnienie oleju. :-)



todd4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:20

Re: / [Vento] 1.8 b+g stuki w silniku

Post autor: todd4 » ndz paź 14, 2012 23:26

Poziom oleju jest ok.

Ale dlaczego kontrolka zapala sie tylko i wyłącznie jesli silnik jest porzadnie rozgrzany i tylko jesli potrzyma sie obroty jednostajnie na 2000-2500?
Podjadę jak bede miał chwile niech posłuch i zmierzy ciśnienie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

/ [Vento] 1.8 b+g stuki w silniku

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 14, 2012 23:32

Nie ma co gdybać zmierz ciśnienie. Na rozgrzanym olej rzadszy więc ciśnienie niższe, a to że powyżej 2000 to dlatego że czujnik wysokociśnieniowy - biały zdaje się u Ciebie - powoduje sygnalizację niskiego ciśnienia dopiero jak obroty przekraczają 2000. Ew. sprawdź mu wtyczkę albo podmień, ale tego typu zabawy mają sens jak będziesz pewien że ciśnienie jest ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pedi1994
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt cze 19, 2012 22:30
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn

/ [Vento] 1.8 b+g stuki w silniku

Post autor: Pedi1994 » pn paź 15, 2012 09:06

a ile km jest zrobione na na oleju ?? i jaki jest wlany ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

/ [Vento] 1.8 b+g stuki w silniku

Post autor: Paweł Marek » pn paź 15, 2012 13:31

Ma to jakies znaczenie? Zdrowy silnik bedzie miał cisnienie na każdym oleju, nawet na oliwce do niemowlęcych pup.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pedi1994
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt cze 19, 2012 22:30
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn

/ [Vento] 1.8 b+g stuki w silniku

Post autor: Pedi1994 » pn paź 15, 2012 14:19

nom dokładnie kolego Paweł Marek tylko iż nie wiemy jaki jest stan jego silnika i jakie ciśnienie ma



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

/ [Vento] 1.8 b+g stuki w silniku

Post autor: Paweł Marek » pn paź 15, 2012 14:37

Więc czekamy na pomiar którym kolega się pochwali jesli zechce i nic więcej nie piszemy wczesniej bo niema sensu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

todd4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:20

Re: / [Vento] 1.8 b+g stuki w silniku

Post autor: todd4 » pn paź 15, 2012 23:35

Pomiaru jeszcze nie mam ale może nawet nie bedzie potrzebny.

Mianowicie - co nowego:

jeszcze to potwierdze ale wydaje mi się że na bęzynie tego nie ma - nie zapala sie kontrolka oleju w żadnym momencie - jeszcze to potwierdze bo miałem mało benzyny i tylko kawalek przejechalem ale nie zapalila się kontrolka nawet gdy kilkanascie sekund jechałem jednostajnie na 2200 obrotów co na gazie wywołuje odrazu kontrolkę - więc może wystarczy wyregulowac gaz ( jest troszke mułowaty i ma niskie obroty na wolnym i drgania) więc wymienie filtr gazu i regulacja gazu i wtedy będę sprawdzał dalej czy jest cos nie tak

co do stuków to usłyszałem od mechanika po dzwięku że to szklanki stukają i że to nic powaznego - czy może się coś stać poważniejszego jak trochę tak pojeżdze?

ten mechanik co stwierdzil ze szklanki to nic powaznego o kontrolce oleju powiedzial ze to napewno wina czujnika i trzeba go odłączyć :D - odrazu pomyslalem że jego klienci muszą być zadowoleni z jego usług

co do oleju to jest zalany 15w40 ale ile przejechane nie wiem wiem ze zalany na wiosne a gosciu robił nim 10km dziennie ja teraz wymienią i zaleję 10w40 akurat mam nowy miałem wymieniac w innym aucie i nie wymieniłem więc został



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości