Peugeot 106 Wtrysk paliwo i inne :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
r.y.b.a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sty 28, 2009 14:52
Lokalizacja: lublin

Peugeot 106 Wtrysk paliwo i inne :)

Post autor: r.y.b.a » pt lut 17, 2012 17:13

Witam
Na początku zaznaczam ze nie wiem czy dobrze zamiescilem temat, ale nie znalazlem żadnego działu bardziej odpowiedniego

Mam ostatnio trochę problemow z mim Peugotem 106 . Samochód jest z 96 roku i posiada silnik 1.1 . Opis problemu :) :
Wyjezdzajac z domu samochod nagle stanął po srawdzeniu iskry zabrałem sie za paliwo, okazało sie ze pompka paliwowa dostaje prąd ale nie działa więc wymieniłem ją na nową. Jednak samochód nie odpalił, po zdjeciu osłony z ukłądu wtryskowego okazało sie ze wtrysk nie podaje paliwa. Tzn paliwo dochodzi do wtrysku ale nie wychodzi z samego wtryskiwacza mimo to że ten dostaje napięcie . Wyciagnałem wiec wtryskiwacz , przeczyściłem go i założyłem. Po przekreceniu kluczyka stwierdziłem ze część zamiast robić mgiełkę z bęzyny leje paliwem zalewając wszystko dookoła. Poddałem się , ale jak sie okazało to nie koniec problemów . Chciałem przkręcić rozrusznikiem ale silnik stawia opór pozwalajac na pół obrotu wału . Domyślam sie że mogło zalać cylindry paliwem - ale nie wiem czy jest to wogole mozliwe ....

Każda porada będzie dobra ;)


Pozdrawiam .


Graty do GTI MK2 !

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=220411

mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

Peugeot 106 Wtrysk paliwo i inne :)

Post autor: mirek87 » pt lut 17, 2012 17:56

moduł zapłonowy ? przekaźniki ? czujnik wału ?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Peugeot 106 Wtrysk paliwo i inne :)

Post autor: stonefree » pt lut 17, 2012 19:47

r.y.b.a pisze:że mogło zalać cylindry paliwem
Teoretyczni mogło, więc po prostu wykręć świece .
r.y.b.a pisze:okazało sie ze pompka paliwowa dostaje prąd ale nie działa
Pytanie dla czego się skiepściła, i czy w związku z tym nowa pompa daje odpowiednio wysokie ciśnienie, czy za niskie i dla tego wtryskiwacz leje? Sprawdzałeś ciśnienie paliwa na powrocie? Zdejmij wężyk i zatkaj powrót z podstawy wtrysku do zbiornika palcem, jak włączysz zapłon nie powinieneś utrzymać ciśnienia paliwa i powinno ci strzykać spod palca.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Peugeot 106 Wtrysk paliwo i inne :)

Post autor: edzio » sob lut 18, 2012 21:45

Wtrysk nie leje ,tylko kolega pogubił gdzies oringi uszczelniające wtrysk przy montażu .



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Peugeot 106 Wtrysk paliwo i inne :)

Post autor: stonefree » ndz lut 19, 2012 00:14

edzio pisze:oringi uszczelniające wtrysk
Gdzie one idą?



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Peugeot 106 Wtrysk paliwo i inne :)

Post autor: edzio » ndz lut 19, 2012 12:46

No jak gdzie idą ,są dwie sztuki na wtryskiwaczu w celu uszczelniania go w korpusie co by paliwo trafiało do wewnątrz wtryskiwacza,żeby kontrolować wstrzykniętą ilość,a nie na zewnątrz i lało się jak tylko pompka zacznie podawać.
r.y.b.a, a ty sprawdź czy pompka podaje paliwo podczas kręcenia rozrusznikiem,oczywiście najpierw uszczelnij wtrysk.
Podaje to masz problem w instalacji wtryskiwacza,nie podaje to czujnik wału nie wysyła sygnału.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości