dziwny problem z zimnym silnikiem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

dziwny problem z zimnym silnikiem

Post autor: papaj » śr sie 10, 2011 12:34

Witam, mam dość spory problem z moim audi 2.3 NG Ke jetronic trzeciej generacji, opowiem wszystko od początku, może ktoś już tak miał.
Więc od początku: po przejechaniu ok 3 km zaczoł palić tylko na 3 garki, wiec pomyślałem, kable zapłonowe, i wymieniłem je na BERU, ze auto bylo Ciepłe to problem znikł i kolejne km bez problemu, na drugi dzień odpalam auto, wycofuje i jak juz chce jechac do przodu do dusi jak nie wiem do tyłu jest ok. wraz z nagrzewaniem sie silnika duszenie ustaje, na pełnej mocy moge jechac dopiero jak osiagnie 90 stopni, do tego czasu to tylko na mega lekkim gazie po na pb szarpie dusi a na lpg strzela, kable nowe BERU, swiece dzis załozyłem NGK a kopułka i palec BERU zakładane w marcu. zauważyłem jak czysciłem kopułke ze koło aparatu zapłonowego ten czujnik (nie wiem za co odpowiada) jest luzny i ma zerwane mocowania

nie mam pomysłu kasy już poszło i nerwów i wszystko bez efektu


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

dziwny problem z zimnym silnikiem

Post autor: 21mariusz03 » śr sie 10, 2011 14:27

Ten czujnik o ktorym piszesz odpowiada m.in za podawanie iskry.... jak jest on zepsuty to auto nie chce odpalic albo nalge gasnie.... Piszac ze jest on urwany sam odpowiedziales sobie na pytanie czemu silnik zle pracuje ;)


VW power :)

Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

dziwny problem z zimnym silnikiem

Post autor: papaj » śr sie 10, 2011 15:05

rwany w sensie obudowa jego jest w stanie naderwanym ale teraz byłem patrzec to połączenia kablowe są ok, piny czujnika stykaja z pinami wtyczki, teraz nic nie sprawdze bo silnik gorący a na gorącym jest ok, ale jutro rano zobacze jeszcze raz jak pracuje bo poprawiłem styki

dodam rze rzecz zaczeła sie dziać po wymianie kabli WN wiec przypadkiem mogł sie kabelek wysunąć z wtyczki a ja tego do teraz nie sprawdziłem


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

dziwny problem z zimnym silnikiem

Post autor: wojtas46 » śr sie 10, 2011 15:34

Skoro żle pracuje na zimnym to podejrzany jest też czujnik temperatury cieczy



Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

dziwny problem z zimnym silnikiem

Post autor: papaj » śr sie 10, 2011 15:49

jest nowy, odpala od kopa, na wstecznym jedzie ok a do przodu nie


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości