1.4 AEX - słaby na niskich obrotach i drania na postoju

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

itros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 16, 2011 14:32

1.4 AEX - słaby na niskich obrotach i drania na postoju

Post autor: itros » sob lip 16, 2011 16:36

Witam, Panowie od ponad miesiąca mam taki problem ze swoim samochodem (seat ibiza 97 AEX 1.4 - brat bliźniak vw polo)
Auto bardzo powoli przyspiesza - nie ma kopa jak dawniej, podczas przyspieszania delikatnie nim szarpie (ale tu nie ma reguły czasmi szarpie czasmi nie)
Jak stoi na światłach lub na postoju z włączonym silnikiem czasami nim potrzęsie trochę lecz obroty przy tym nie falują. Stało się to tak z dnia na dzień żadnych objawów więcej nie ma. Byłem już w ASO, i u 7 mechaników nikt nic nie widzi. Jedynie co zauważył Pan w ASO to że świece są trochę za białe i jakby dostawał za mało paliwa. Inny spec powiedział że tak ma być, sam już nie wiem.

Zapomniał bym jeszcze o jednym objawie podczas puszczania pedału gazu ale tylko czasami strzela w wydechu - nawet po wymianie na nowy.

Co było sprawdzone w samochodzie:
- VAG (brak błędów)
- Przepustnica (wymieniona na nową 600 zł w plecy - 0 poprawy) - stara była adaptowana ale spece z zakładu elektromechanicznego mówili że trzeba kupić nową
- Wymienione zostały: filtr paliwa, filtr powietrza, kable WN, świece, kopułka, palec, aparat zapłonowy, cewka
- Podmieniona została także na chwilę pompa paliwa żeby sprawdzić czy to nie ona (od bliźniaczego samochodu)
- Sprawdzany był układ paliwowy tzn czy przypadkiem wężyk gdzieś nie jest uszkodzony
- Wycięty został katalizator oraz wymieniony cały układ wydechowy od kolektora wydechowego (tak poradzili spece od tłumików). W miejscu katalizatora jest strumienica.
- Sonda lambda była sprawdzana 3 razy na oscyloskopie wszystko ok.
- Ciśnienie sprężania na cylindrach wynosi 12,5 barów.
- Sprzęgło jest nowe
- sprawdzany był także pasek rozrządu czy przypadkiem nie przeskoczył o 1 ząbek

Nie mam już siły wymieniać kolejnych rzeczy a auto jak mułowate było tak mułowate jest.
Wiem że forum VW GOLF'a ale może ktoś pomoże koledze z ibizą, z góry dziękuje za pomoc.



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Re: 1.4 AEX - słaby na niskich obrotach i drania na postoju

Post autor: adamwwy » pn lip 18, 2011 00:32

Jak byś dał jakieś logi z VAGa to byłoby prościej coś doradzić. Skoro świece zbyt białe to zbyt uboga mieszanka... Sprawdziłbym odczyty z czujnika temperatury płynu i czujnika temperatury powietrza zasysanego, do tego czas wtrysku i kąt wyprzedzenia zapłonu.



itros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 16, 2011 14:32

1.4 AEX - słaby na niskich obrotach i drania na postoju

Post autor: itros » śr sie 03, 2011 13:20

zrobiłem filmik z parametrów vag - przeleciałem wszystkie kanały - może ktoś mi powiedzieć czy parametry silnika są ok ?
http://klubseatibiza.pl/vag.avi



ziomecor72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:28

1.4 AEX - słaby na niskich obrotach i drania na postoju

Post autor: ziomecor72 » wt sie 09, 2011 20:51

A regulator ciśnienia paliwa Ci sprawdzali? Być może on za małe cisnienie daje i dlatego auto muli.



itros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 16, 2011 14:32

Re: 1.4 AEX - słaby na niskich obrotach i drania na postoju

Post autor: itros » sob sie 13, 2011 21:31

problem rozwiązany, problemem okazał się lekko nadcięty klin na dolnym kole zębatym rozrządu klin delikatnie się ściął i nastąpiło przesunięcie faz rozrządu.
Ciekawostką jest to że rozrząd na 2 znakach się zgadzał jednakże znak na kole zamachowym nie pokrywał się z resztą - dlatego też ludzie sprawdzający rozrząd twierdzili że był ok.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości