Seat Leon 1.6 16V BCB Adaptacja EGR Problem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

padlak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 27, 2011 21:36
Lokalizacja: UK, Łańcut

Seat Leon 1.6 16V BCB Adaptacja EGR Problem

Post autor: padlak » pn cze 27, 2011 22:03

Witam,
Mam nadzieję że nie dostanę linczu za post dotyczący Seata na forum VW ale problem dotyczy silnika montowanego również w VW a to forum posiada mnóstwo fachowców mogących pomóc. Jakiś czas temu kupiłem Seata przy zakupie wszystko wyglądało świetnie (dodam że mieszkam w UK) po kilku dniach zorientowałem się że po przekręceniu kluczyka NIE ZAPALA się kontrolka check engine, więc od razu do instrukcji powinna się palić, rozkręciłem zegary no i na pierwszy rzut oka widać że dioda od check enginu została wydrapana śrubokrętem. Zakupiłem kabelek do diagnostyki podłączam pod komputer wywalało błąd EGR Excesive Flow, no i po przeczytaniu porad na forum nawet nie zastanawiałem się nad czyszczeniem tylko zakupiłem od razu nowy zawór EGR wymieniłem no i czas na adaptacje niestety tutaj zaczął się mój problem bo adaptacja nie udaje się wyrzuca Error próbowałem na kilka sposobów tak jak to było opisane na forum, na zimnym silniku na gorącym cały czas Error, odłączałem akumulator na kilka godzin nic to nie pomagało, obecnie cały czas pojawia błąd odnośnie braku ustawień dla zaworu EGR. Silnik z podpiętym EGR chodzi fatalnie jak by miał zaraz wyskoczyć z poduszek i na dodatek silnik dosyć często nie reaguje na dodanie gazu i zapala się kontrolka od EPC i od razu wywala błąd z czujnika atmosferycznego w kolektorze ssącym. Na odłączonym zaworze silnik pracuje normalnie, ma podwyższone obroty pali ogromne ilości paliwa i podczas jazdy na biegu po puszczeniu gazu następuje lekkie szarpnięcie. Tutejsi mechanicy rozkładają ręce, jeden nawet przy mnie szukał informacji na Waszym forum :) Jest w stanie ktoś pomóc w tym temacie ?
Pozdrawiam


Mercedes 124 230TE
VW Polo G40
Mercedes CLK 200 Kompressor
Seat Leon 1.6 16V BCB

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Seat Leon 1.6 16V BCB Adaptacja EGR Problem

Post autor: marcin7x5 » wt cze 28, 2011 10:25

Wpisz w wyszukiwarce egr adaptacja a znajdziesz cała procedurę. Jest na 100% i to chyba w dziale benzyna.



padlak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 27, 2011 21:36
Lokalizacja: UK, Łańcut

Seat Leon 1.6 16V BCB Adaptacja EGR Problem

Post autor: padlak » wt cze 28, 2011 10:51

Próbowałem robić kilkanaście razy, niestety bez powodzenia.


Mercedes 124 230TE
VW Polo G40
Mercedes CLK 200 Kompressor
Seat Leon 1.6 16V BCB

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Seat Leon 1.6 16V BCB Adaptacja EGR Problem

Post autor: marcin7x5 » wt cze 28, 2011 12:25

A czy usunąłeś wcześniej wszystkie błędy zapisane w pamięci sterownika?



padlak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 27, 2011 21:36
Lokalizacja: UK, Łańcut

Seat Leon 1.6 16V BCB Adaptacja EGR Problem

Post autor: padlak » wt cze 28, 2011 13:01

Oczywiście, jedyny błąd to odnośnie braku ustawień dla EGR


Mercedes 124 230TE
VW Polo G40
Mercedes CLK 200 Kompressor
Seat Leon 1.6 16V BCB

airbuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 08, 2011 02:34

Seat Leon 1.6 16V BCB Adaptacja EGR Problem

Post autor: airbuko » czw cze 30, 2011 21:29

a sprobuj wyciac z puszki zaslepke na egr i zamontuj przed zaworem EGR. Zobacz jak jezdzi z niedzialajacym EGRem. Moi znajomi jezdza BCB i AUS z zaslepionymi EGR i oprocz swiecacego CHECK nie maja problemow z praca silnika.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Seat Leon 1.6 16V BCB Adaptacja EGR Problem

Post autor: edzio » ndz lip 03, 2011 13:35

Bez adaptacji EGR silnik powinien pracowac normalnie,zapalony jest tylko check i stosowny bład w sterowniku.Jesli u ciebie jest inaczej to może problem w instalacji ,czy samym sterowniku silnika ,lub sam zawór uszkodzony.A jak zachowywał się na starym EGR ?,jakie wartości napięc na EGR podczas diagnozy w blokach? Adaptację przeprowadza się na zimnym silniku 10-40*



padlak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 27, 2011 21:36
Lokalizacja: UK, Łańcut

Seat Leon 1.6 16V BCB Adaptacja EGR Problem

Post autor: padlak » czw lip 14, 2011 23:00

Z wielką pomocą kolegi Jacek75 doszedłem do wniosku że zawór EGR który kupiłem był uszkodzony, wysłałem na gwarancję dostałem drugi nowy, adaptacja przebiegła bez najmniejszych zarzutów, natomiast... pojawiają się błędy tak jak poprzednio z czujnika w kolektorze ssącym o nieprawidłowym ciśnieniu w kolektorze i air injection: leak detected auto chodzi fatalnie nie reaguje na pedał gazu. Po odłączeniu zaworu wszystko wraca do normy tylko auto ma podwyższone obroty i ogromne spalanie http://vaglog.rtnet.pl/m.pawlak2_51821.html tutaj logi z vagcomu grupa 1 2 i 74 zacząłem logować po wykasowaniu błędów, ale krótko po starcie silnika zapalają się błędy i auto wariuje. Kolega "Edzio" napisał że adaptacje robi się od 10-40 stopni, gdy schodze rano do samochodu podpinam go vagcom pokazuje temperature silnika 29' czy to nie są objawy uszkodzonego czujnika temperatury ?


Mercedes 124 230TE
VW Polo G40
Mercedes CLK 200 Kompressor
Seat Leon 1.6 16V BCB

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości