1.6 AKL gaśnie, falują obroty

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mikimouse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 22:30

1.6 AKL gaśnie, falują obroty

Post autor: Mikimouse » śr kwie 27, 2011 23:17

Na początku chciałbym się przywitać ponieważ jestem nowy na tym forum, a i nie do końca mam golfa :banghead:, jednak jeżeli ktoś z Was będzie mi w stanie w jakikolwiek sposób pomóc to będę wdzięczny....bardzo wdzięczny
Posiadam Skodę Octavie 1 z silnikiem 1.6 AKL zagazowana AG GAz sekfencja. A teraz opis problemu....który zaczął się przy wyprzedzaniu TIRA auto zgasło...(zaraz po zaliczeniu rowu auto było na chodzie i podłączyłem je pod vaga żadnych błędów, uszkodzenia zewnętrzne na szczęście żadne) Pomyślałem że to mógł być problem gazu więc pojechałem do serwisu....wymieniłem filtry jednak wszystko było ok :banghead: .Mineło kilka dni i zaczęły falować obroty...przeczyściłem przepustnice zrobiłem synchronizację i dalej falują...ale pokazały się błędy 1. BIEGU JAŁOWEGO, 2. POŁOŻENIA WAŁU I 3. STANDARDOWO SONDA LAMDA. Rozebrałem pasek wymieniłem czujnik skasowałem błędy pojeździłem....i dalej falują obroty i gaśnie!!! pojechałem na serwis chwilę diagnoza była jedna "przepustnica się skończyła", pojechałem do domu kupiłem nową orginalną i nową sonde lamda zrobiłem synchronizację wszystko ok...przez chwilę później dalej auto gaśnie, falują obroty...szukam dalej. Myśląc lewe powietrze wymieniłem przewód pomiędzy przepustnicą a przepływomierzem (była mała dziurka) i przewód do serwa też był uszkodzony! niestety pomogło to znowu na chwilę...bylem już u kilku mechaniko-diagnostów i rozkładają ręce i u gazowników również gdzie każdy potwierdza że nie może to być wina gazu...Jeżeli ktoś ma jakikolwiek pomysł proszę o pomoc na pewno napiszę jak się skończyła historia, na forum skody miał jeden kolega taki problem nikt mu nie pomógł i o wsysło nie odpowiedział nawet na prywatnego maila....



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

1.6 AKL gaśnie, falują obroty

Post autor: psilos1 » czw kwie 28, 2011 00:04

Witam o fałowaniu obrotów w tym silniku napisano już chyba wszystko -niestety symptomy te mogą świadczyć o wielu różnych potencjalnych usterkach . U mnie w również czyszczenie przepustnicy oraz wymiana halla nie przyniosły żadnych rezultatów ,dopiero po wymianie przepływomierza oraz akumulatora (podobno nie trzymał już parametrów i miało to jakiś wpływ na ecu )pozbyłem się tego problemu .



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 AKL gaśnie, falują obroty

Post autor: marcin7x5 » czw kwie 28, 2011 08:43

W tych silnikach dośc często padaja uszczelki na kolektorze ssącym a dokładniej to pomiędzy nim a głowicą i łapie tam fałszywe powietrze. Sprawdź może tam jest przyczyna.



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

1.6 AKL gaśnie, falują obroty

Post autor: maroTdi » czw kwie 28, 2011 14:33

a czujnik polozenia walu wymieniles? mi to pomoglo przy gasnieciu

a co do problemow z SR to w archiwum jest temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=41251" onclick="window.open(this.href);return false;



Mikimouse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 22:30

Re: 1.6 AKL gaśnie, falują obroty

Post autor: Mikimouse » czw kwie 28, 2011 22:51

dzięki Panowie za pomoc, a teraz tak...maroTdi,wymieniłem już czujnik położenia wału, mimo to dalej gasł,psilos1, postaram się wymienić przepływomierz tylko teraz cienko z kasą więc nie wiem kiedy, zmienię akumulator z innego auta o tych samych parametrach, marcin7x5, sprawdzę uszczelkę pod głowicą, jak będzie ciekła w przyszłym tygodniu wymienię o efektach napisze jak tylko coś zrobię....psilos1, a powiedz mi miałeś błąd przepływomierza? Czy może się zdarzyć tak że przepływka jest dupnięta a nie pokazuje się błąd na VAG? To co jeszcze wcześniej przyszło mi do głowy to że komputer był walnięty i cuś miesza, znajomy podmienił ale nie dało to żadnego efektu więc wróciłem do swojego... :banghead:



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

1.6 AKL gaśnie, falują obroty

Post autor: feniks » pt kwie 29, 2011 07:34

Mikimouse, poniżej masz info jak zrobić logi gr 00, masz vaga+wklej do ex. może coś znajdziesz
przy okazji jakie dokładnie masz błędy :bajer:
co do przepływki podaj @ to podeślę z AKLa wskazania
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... a#p4579229" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

1.6 AKL gaśnie, falują obroty

Post autor: psilos1 » pt kwie 29, 2011 18:51

psilos1, a powiedz mi miałeś błąd przepływomierza?Czy może się zdarzyć tak że przepływka jest dupnięta a nie pokazuje się błąd na VAG? Vag nie pokazywał błędów -podmieniłem się przepływką z kumplem i problem zniknał .Zajrzyj tutaj:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=305945



Mikimouse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 22:30

1.6 AKL gaśnie, falują obroty

Post autor: Mikimouse » sob cze 04, 2011 11:10

feniks błędy które teraz występują to regulacja biegu jałowego, komputer sterujący silnikiem imo aktywne, pzrzełacznik cisnienieowy wspomagania F88 zwarcie z masą...;/



Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

1.6 AKL gaśnie, falują obroty

Post autor: ggregorii » sob cze 04, 2011 14:47

Sprawdź jeszcze a raczej odepnij czujnik od pompy wspomagania i podmień czujnik temperatury cieczy.Tęż częsta przyczyna falowania


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

Mikimouse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 22:30

1.6 AKL gaśnie, falują obroty

Post autor: Mikimouse » pn cze 06, 2011 14:29

.....uuuu a co ggregorii czujnik pompy wspomagania do obrotów....?
nie łapie po prostu jakio może mieć to związek...



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

1.6 AKL gaśnie, falują obroty

Post autor: maroTdi » pn cze 06, 2011 14:32

to ze podnosi obroty zeby silnik nie zgasl jak krecisz..



Mikimouse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 22:30

1.6 AKL gaśnie, falują obroty

Post autor: Mikimouse » pn cze 06, 2011 14:46

...oki to sprawdze i dam znać.



cino84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 06, 2011 18:07

Re: 1.6 AKL gaśnie, falują obroty

Post autor: cino84 » pn cze 06, 2011 18:32

Witam. Ja mam bardzo podobny problem. A mianowicie skaczą obroty na biegu jalowym i gdy skrece kołami na maxa to gaśnie. Gdy jade na wstecznym biegu tak 10km/h gaśnie. Gdy ma poniżej 1000 obrotów gaśnie i jeszcze jedna sprawa a mianowicie wymienilem przeguby na nowe oczywiscie i przy skreconych kołach i dodaniu gazu strzela bardzo tak jak by były przeguby do wymiany. Jutro jade na komputer ale nie wiem czy cos z tego wyjdzie. Moze wy cos pomożecie. Z gory dziekuje



blondprv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lip 15, 2008 11:27
Lokalizacja: opole

Re: 1.6 AKL gaśnie, falują obroty

Post autor: blondprv » pn cze 20, 2011 19:03

Witam szczęśliwych posiadaczy silnika 1,6 dodam ze mam identyczny problem jak kolega zakładający ten temat do tego jeszcze gasnie jak jest zimny tak jak by nie miał ssania podłapałem pomysł z przepływomierzem i go wymienię na dniach może coś pomoże PS . Razem może coś zdziałamy chłopaki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość