VW Polo 1.4 MPI pytanie o przepustnice

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

VW Polo 1.4 MPI pytanie o przepustnice

Post autor: ciachotdi » sob lut 26, 2011 12:20

witam!
kumpel ma objawy na to ze musi wyczyscic przepustnice, auto gasnie podczas jazdy mam daw pytania :
1 - czy jak zdemontuję przepustnicę w celu (wyczyszczenia w benzynce) ja ponownie założę czy bede musiał podpiąć go pod vag-a, czy będą problemy jeszczcze gorsze.
2 - czy mozna to zrobić na silniku nie demontować jej - czy da coś to czy raczej niee

dzieki za konkretne odpowiedzi



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VW Polo 1.4 MPI pytanie o przepustnice

Post autor: Qto » sob lut 26, 2011 12:30

ciacho840 pisze:1 - czy jak zdemontuję przepustnicę w celu (wyczyszczenia w benzynce) ja ponownie założę czy bede musiał podpiąć go pod vag-a, czy będą problemy jeszczcze gorsze.
teoretycznie po każdym odłączeniu aku powinno się adoptować przepustnicę...po czyszczeniu tym bardziej...w praktyce różnie bywa, czasami uda się bez adaptacji, ale na pewno lepiej to zrobić...ja robię to co jakiś czas profilaktycznie
ciacho840 pisze:2 - czy mozna to zrobić na silniku nie demontować jej - czy da coś to czy raczej niee
raczej bez sensu...od dołu jej nie wyczyścisz. Na forum znajdziesz dokładne instrukcje z fotkami co i jak zrobić...



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

VW Polo 1.4 MPI pytanie o przepustnice

Post autor: stonefree » sob lut 26, 2011 20:45

ciacho840, Adaptacje bedziesz miał prawdopodobnie w kanale 001 i bedzisz musiał wykasować wartości wyuczone.



robert1250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 22, 2011 16:36
Lokalizacja: lipno

Re: VW Polo 1.4 MPI pytanie o przepustnice

Post autor: robert1250 » ndz lut 27, 2011 00:37

przepustnice zdemontuj bez żadnych obaw DOKŁADNIE JA WYCZYŚĆ zakładając ja zwróć uwagę na szczelność połączenia przepustnicy z podstawką po założeniu i podpięciu kostki (ważne)silnik zimny odpal nie dotykając pedału gazu i zostaw aż załączy sie wentylator , zgas auto i powinno być ok. bez adaptacji vagiem ,naturalnie vagiem zrobisz szybciej i nie trzeba czekać aż sie nagrzeje i uruchomi wentylator.sposób sprawdzony i działa 100%



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości