Problem.brak mocy AFT

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Volfgang31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt sty 28, 2011 13:38

Problem.brak mocy AFT

Post autor: Volfgang31 » wt lut 08, 2011 14:15

Witam.mam problem bo mi moje vento nie jedzie.silnik 1,6 AFT 101 KM.Czujnik hella kopulka palec kable i swiece nowe tak jak filtr paliwa i brak mocy.totalny mul.nie moge go odpalic od razu tylko po przekreceniu stacyjki musze czekac az zgasnie IN 00 na wyswietlaczu kilometrow bo inaczej zgasnie a jak czekam to trzyma ponad 1000 RPM.czy z silnikiem krokowym czy bez nie ma zadnej roznicy.POMOZCIE PROSZE

Mam jeszcze trzy bledy

520
523
537

Pomozecie co to takiego?

520 to przeplywka?
523 to czujnik temperatury powietrza dolotowego?
537 to sonda lambda?


Vento 1,6 101 KM AFT

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Problem.brak mocy AFT

Post autor: bugalon » pt lut 11, 2011 13:24

VVolfgang31, silnik AFT nie jest silnikiem 16V. Kody błędów masz jakieś dziwne, nie możesz zrobić diagnozy pełną wersją programu podającą opisy błędów? Bardzo nam to pomoże a po numerkach które podałeś nikt nie będzie strzelal.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Volfgang31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt sty 28, 2011 13:38

Problem.brak mocy AFT

Post autor: Volfgang31 » pt lut 11, 2011 15:25

zaraz zobacze jakie to sa bledy co mam w programie i zobacze.zaraz wrzuce

i oto mamy bledy z opisem z mojego vag'a

520 - czujnik przeplywu poziomu masy - G19ig70
523 - czujnik IAT - temperatura wysoka - obwod niski - G42
537 - kontrola czujnika tlenu

Moze to pomoze?


Vento 1,6 101 KM AFT

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Problem.brak mocy AFT

Post autor: bugalon » pt lut 11, 2011 20:29

pomoże, sprawdź czy masz szczelny dolot. Z błędów którymi sypie sterownik wynika że masz problem ze wszystkim co znajduje sie w rurze dolotowej czyli z przepływką i czujnikiem temperatury powietrza zasysanego. Dodatkowo wywala Ci błąd sondy lambda (wyrzuca że skład mieszanki jest niewłaściwy). Ostatni błąd bym zignorował a zajął się pierwszymi dwoma. Tylko cały czas podajesz niepełną diagnozę. Powinny być informacje o tym co sie dzieje z wymienionymi wyżej elementami. Czy sygnał poza wartością, czy zwarcie do plusa, czy zwarcie do masy. Diagnoza w dalszym ciągu jest niepełna.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Volfgang31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt sty 28, 2011 13:38

Problem.brak mocy AFT

Post autor: Volfgang31 » sob lut 12, 2011 08:49

a jak ja mam to sprawdzic.elektryk i elektronik ze mnie zaden.a moze jakies podpowiedzi jak sprawdzic szcelnosc dolotu?aaa.i jeszcze jedno bardzo wazne.jak ida kable we wtyczce do czujnika temp.powietrza dolotowego?wtyczka wyrwana.lipa straszna.a jakie powinny byc wartosci i gdzie?jak sprawdzic dolot?

Dolot ok.wywalilem pierscien w dolocie co zmniejszal srednice.taki badziew co ma zabezpieczyc przeplywke przed zniszczeniem podczas wystrzalow i rura poklejona

I kolejne spostrzezenia.strzelil ponoc i przestal jezdzic od tamtej pory a pozniej stracil wolne obroty.jezdzila nim wczesniej zonka a pozniej stal dwa lata.ja go zreanimowalem bo taka fajna furka nie moze gnic

Ustawilem zaplon.byl zle ustawiony.juz nie wali w rure tylko spala wszystko.mam jeszcze blad czujnik temp.powietrza dolotowego i przeplywki.no i cos jest bo nie ma wolnych obrotow a jak ma to skacza albo gasnie


Vento 1,6 101 KM AFT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości