[ABF] nie wchodzi na obroty po dodaniu gazu/ dławi sie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Łukaszpb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 12:16
Lokalizacja: bb

[ABF] nie wchodzi na obroty po dodaniu gazu/ dławi sie

Post autor: Łukaszpb » ndz sty 09, 2011 21:30

Witam Wszystkich. Jestem posiadaczem Ibizy Cupry z zapewne znanym przez was silnikiem ABF
mam nie lada mały problem, auto po dodaniu gazu nie chce wchodzic na obroty, bariera mulenia zostaje pokonana powyzej ok 2k obrotow.. aczkolwiek nie idzie tak jak powinno..
wydaje mi sie ze problem tkwi w zapłonie, lecz w przeciagu ostatnich 2 tygodni wymienilem nowe swiece., przewody wn, wyczyszczona kopułka, juz nie wiem do czego włozyc rece.. siedzi mi na głowie cewka zapłonowa ..
Dodam jeszcze ze wczoraj po 2 dniach postoju odpalilem auto na złozonym nowym dolocie po portingu, nowe docinane uszczelki, wyczyszczony zawor biegu jałowego, przepustnica, wszystko zrobione na błysk, wtryskiwacze wyczyszczone.. i auto po podpieciu klem do aku i po zapaleniu chodziło pieknie, porting nowe kable i swiece dały konkretny rezultat, lecz po dojechaniu do pracy, za 8 godzin wracam do auta, zapalam, i znów na nowo to samo....
nie wiem czy jest mozliwa opcja ze cos komputer zaczyna swirowac i podawac jakies błedne dane np. do zapłonu nie wiem,

Jestem w stanie sam wszystko sprawdzic, mam kabel do diagnostyki, moge posprawdzac wszystko co tylko sie da. lecz sam juz nie mam pomysłów. licze na wasza pomoc. Pozdrawiam !!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[ABF] nie wchodzi na obroty po dodaniu gazu/ dławi sie

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 09, 2011 22:27

Skoro masz kabel to podłączałeś? Są jakies błędy?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Łukaszpb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 12:16
Lokalizacja: bb

[ABF] nie wchodzi na obroty po dodaniu gazu/ dławi sie

Post autor: Łukaszpb » ndz sty 09, 2011 22:37

zero błędów na silniku ..



Łukaszpb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 12:16
Lokalizacja: bb

[ABF] nie wchodzi na obroty po dodaniu gazu/ dławi sie

Post autor: Łukaszpb » pn sty 10, 2011 00:56

dodam ze auto po mocnym butowaniu nie trzyma wolnych obrotów,, zaczynaja skakac w przedziale 1000 - 1500



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[ABF] nie wchodzi na obroty po dodaniu gazu/ dławi sie

Post autor: Paweł Marek » pn sty 10, 2011 11:06

Bieda skoro błędów ni wykazało ale od czegoś trzeba zacząć, ja bym dokładnie opatrzył węzyk podciśnieniowy który leci do sterownika wtrysku na podszybiu (w nim jest czujnik ciśnienia powietrza w kolektorze - MAP)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Łukaszpb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 12:16
Lokalizacja: bb

[ABF] nie wchodzi na obroty po dodaniu gazu/ dławi sie

Post autor: Łukaszpb » pn sty 10, 2011 16:32

Paweł Marek sprawdziłem to podcisnienie.,. jest wporządku ...

sprawdzilem bloki pomiarowe w vag-com.. oto wyniki

001 -
Rpm 830~890
87*C temperatura
0.70 V Voltage
Bin bits 0000

002-
RPM ~864
Inj. on time ~ 5.10 / 5.60 / 6.63 / 9.16
Voltage 13.97
Temp 30*C

003 -
RPM 864
LOAD 46.1 % / 49,2 % / 53/5 %
Throttle angle 0,0 *
Load 16,0 %

004-
Rpm 891
Load 49,2 %
no units 255,0
Bin bits 01000000

005-
Rpm 891
Load 6,3%
no units ~1.0 / 2.0
bin bits 10111000

006-
no units 255.0
no units ~127 / 69.0
no units 35.0
no units54.0

007-
no units 35.0
no units 97
no units 1.0
no units 78.0

008 -
no units 255
no units 103 / 145
no units 25
no units28

009-
Rpm 864
temp 94*C
voltage 0,70
bin bits 0000



Matt_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 17:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

[ABF] nie wchodzi na obroty po dodaniu gazu/ dławi sie

Post autor: Matt_GT » pn sty 10, 2011 22:55

Proponuję CI sprawdzić pompkę paliwa, mi się widzi że jest za małe ciśnienie.



Łukaszpb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 12:16
Lokalizacja: bb

[ABF] nie wchodzi na obroty po dodaniu gazu/ dławi sie

Post autor: Łukaszpb » pn sty 10, 2011 23:20

witam. tylko ze auto ma zalozony gaz sekwencyjny brc,, i na gazie to samo, nawet gorzej ,.. wydaje mi sie ze to cos z kopułką, na niskich obrotach są widoczne mocne przebicia natomiast gdy uda sie zwiekszyc obroty do 1500 w gore to przebicia zanikaja i auto wskakuje na wyzsze obroty natomiast na biegu jałowym tak jak by czasami nie idzie na wszystkie 4



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[ABF] nie wchodzi na obroty po dodaniu gazu/ dławi sie

Post autor: Paweł Marek » wt sty 11, 2011 00:53

to czemu tego od razu nie napisałeś i nie wymienisz czego trzeba, w ogóle bez sensu było zaczynać temat pisać póki nie zmienisz kabli kopułki palca ew świec


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Łukaszpb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 12:16
Lokalizacja: bb

[ABF] nie wchodzi na obroty po dodaniu gazu/ dławi sie

Post autor: Łukaszpb » wt sty 11, 2011 17:09

kolego... bez sensu są Twoje posty, kable kupiłem nowe NGK tydzien temu, świece równiez ngk v-line 24,
kopułke i palec z boscha zakupilem dzis,. przejechalem 200 metrów, zdjalem ją i juz miala okopcone styki, w 100 % to przez gaz, auto zapalone na benzynie nie dlawi sie chodzi ładnie na obroty, właczył sie gaz i w kopułce jak by cos strzeliło (iskra) .. niewiem co moge wiecej zrobic



Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2636
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

[ABF] nie wchodzi na obroty po dodaniu gazu/ dławi sie

Post autor: rolmik » wt sty 11, 2011 17:12

sprawdź filtry moze zapchany który a może otulina w tłumiku odpadła i troche blokuje (znajomy miał w 2gt 1.8 na gazie nawet zamykał licznik a jak otulina odpadła to ledwo 130 jechał)


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

Łukaszpb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 12:16
Lokalizacja: bb

[ABF] nie wchodzi na obroty po dodaniu gazu/ dławi sie

Post autor: Łukaszpb » wt sty 11, 2011 17:39

filtry filtrami, ale czemu nowa kopułka po 200 metrach jazdy juz jest na stykach na srodku czarna ??
poprzednia wyczyscilem tydzien temu pilniczkiem była idealna i po tygodniu jazdy jest na stykach cała czarna, zrobiła sie na nich taka ospawana czarna skorupka cos tego typu
Wiec tak,. kupilem dzis nową kopułke i palec rozdzielacza bosch.. po odpaleniu auto na wporządku, na postoju nic nie muli mozna pedal do ziemi wcisnac i nic sie nie dzieje... gdy auto sie rozgrzało do tych 30 stopni patrzylem na kopułke gdy właczył sie gaz i tak jak by w niej cos strzeliło jakas iskra. zrobilem 200 m autem. na benzynie ok na gazie to samo co było, auto gasnie przerywa. nie wchodzi na obroty... dojechalem do domu zdjalem nowa kopulke i juz miala okopcone ' ospawane' styki delikatnie. czy to normalne ? powiedzcie mi co moge jeszcze sprawdzic, nie chce juz wymieniać w ciemno.,.. co za palcem rozdzielacza sie znaujduje ?? moze by to całe wykrecić i sprawdzic moze tam cos jest ? moze cos w tym jest co po rozgrzaniu od bloku silnika sie troche nagrzewa i troche lepiej jedzie niewiem cos elektronicznego. nie mam pojecia


wydaje mi sie ze jest podawana zbyt duza iskra, która mogła między innymi wypalić poprzednie swiece, jak i obecnie opalić nową kopułke..
takie są moje na chłopski rozum sugestie.. dodam ze dzis z rana w ciemnosciach patrzylem na kopułke i były widoczne na biegu jałowym iskry na kopułce.. pod tą czarną plastikową obudowką.



Awatar użytkownika
adario38
Padre Preside
Padre Preside
Posty: 95
Rejestracja: pn sty 18, 2010 16:39
Lokalizacja: VWarszawa

[ABF] nie wchodzi na obroty po dodaniu gazu/ dławi sie

Post autor: adario38 » wt sty 11, 2011 18:09

raczej za slaba ta iskra-na beni daje rade,a na gazie juz nie,stad przebicia,okopcenia itd, cewka lub cewki (nie wiem ile w tym silniku ich jest) przerywa i nie zawsz daje iskierke,a jesli zupelnie zimny w miare ok,a potem w miare nagrzewania sie coraz gorzej-to moze (ale tylko :MOZE ) byc cewka.Jak ma wewnatrz przebicia to ciepla nie wytwarza juz iskry zawsze lub wytwarza zbyt rzadko te iskre.Ale to tylko jak wrozenie z fusow lub lanie wosku w andrzejki.Palec i kopula tylko rozprowadzaja impulsy na swiece-to tak zeby nie bylo watpliwosci-ja wiem ze kazdy inzynier o tym wie. :lol:


adario38 - ok,spoko i luzik,nie ma cisnienia,bez parcia na szkło, http://w112.wrzuta.pl/film/6BGZyUe8YuY/dire_straits_-_sultans_of_swing_live , i jeszcze to http://www.youtube.com/watch?v=d9jVaoJf-7o - kto tak dzis wymiata na wiosłach ?

Łukaszpb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 12:16
Lokalizacja: bb

[ABF] nie wchodzi na obroty po dodaniu gazu/ dławi sie

Post autor: Łukaszpb » wt sty 11, 2011 20:43

wlasnie nie , zimny silnik dziala zle - ciepły silnik / nagrzany dziala lepiej..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości