AGU gaśnie i zamula się

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: lukas87 » pt mar 14, 2014 15:19

Dziękuję uprzejmie za odpowiedź...kurde no właśnie mi tez już brakuje pomysłów co możnaby jeszcze sprawdzić.

Czy mógłbym Cię poprosić o zerknięcie u siebie w tabelkę odnośnie masy powietrza zasysanego, a konkretniej czy u Ciebie też te wartości wariują jak u mnie (drugi filmik z ostatniego postu), czy jednak wszystko ładnie utrzymuje się w ustalonej jednej wartości z minimalnymi odchyłkami? Czy u Ciebie też tak się zdaża żeby zrywało połączenie?

Cb nie mam, radio ori (nagłośnienie BOSE), 4x szyba elektryczna, klima, immo, grzane fotele.

Obroty do zagrzania się silnika są ok...dopiero po zagrzaniu silnik popracuje chwilę i tak po prostu sobie gaśnie...no i to o czym pisałem wyżej, podczas tych wariacji zbijania i podbijania masy powietrza czuć, że ten silnik tak jakby rzucało/szarpało.

Logi do wglądu (tam jest podzielone na 3 części i ta ostatnia grupa była logowana na pełnym obciążeniu):
http://vaglog.rtnet.pl/hunterboy1_164211.html" onclick="window.open(this.href);return false;


BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor

Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: przeziom » pt mar 14, 2014 22:11

U mnie na postoju Air Flow waha się od 2.78 do 3.33


Zrob mi takie logi:

Statyczne: odpalasz silnik i nie dotykajac pedalu gazu logujesz grupy 3+7+22 Ewentualnie dodatkowo patrzysz sobie czy Ci zapłony nie wypadają na 13. Silnik ma miec 90 stopni i logujesz tak długo, aż samochód będzie wariował.


Dynamiczne: zapinasz "3". Obroty 1500. Klikasz START LOG. Pedał w podłogę ( 100 % wciśnięcia ). Logujesz do 6.200. Następnie puszczasz nogę z gazu i STOP LOG.
Logi 2+7+13


---
facebook.com/*#cenzura#*

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: lukas87 » sob mar 15, 2014 00:45

Statyczne: http://vaglog.rtnet.pl/hunterboy1_164762.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dynamiczne: http://vaglog.rtnet.pl/hunterboy1_164763.html" onclick="window.open(this.href);return false;


BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor

Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: przeziom » sob mar 15, 2014 07:13

Spróbuj podmienić N75.

Przewód ciśnieniowy Kolektor-serwo. Przy serwie sam przewód lubi pęknąć.
Przepływomierz lekko zaniża.

A przez przypadek Twój Franek nie gaśnie jak załącza się wiatrak do chłodzenia chłodnicy? Sprawdz czy wiatraczek działa.
Dziś ( 15-16.03 ) jestem w Warszawie. Jak masz niedaleko, zapraszam.

Sprawdzałeś czy sztanga przy turbo działa?


---
facebook.com/*#cenzura#*

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: lukas87 » ndz mar 16, 2014 17:02

Przeziom dziękuję uprzejmie za zainteresowanie.

Co do N75 to wczoraj zauważyłem po odchylemniu peszla, że na jednym kabelku jest przerwana izolacja, jakby od nadmiernrgo zgięcia przewodu i trzy nitki miedziane są przerwane...czy może mieć to jakiś wpływ na pracę silnika?

Przewód sprawdzony, szczelny niepopękany.

Wiatrak działa, ale zdarza się że wraz z jego załączenim silnik zaczyna szrpać i gaśnie...zrobię jeszcze tak, odłącze wtyczkę przy temperaturze roboczej i zobaczę co się będzie działo.

...ahe Przeziom, jak przeglądałem bezpieczniki, to niektóre mam pozawyżane wartościami oporu, czy myslisz, że to też może mieć jakiś negatywny wpływ? Tak już dedukuję wszytsko do czego możnaby się przyczepić i właśnie pomyślałem o tym, bo tak sobie pomyślałem... jeśli dajemy większy niż producent bezpiecznik, to chyba i automatycznie zmniejszamy rozdzielanie prądu na inne moduły w konkretnym momencie czasiu co znowu tak mi się wydaje powoduje chwilowe znaczne wymuszanie zawyżania natężenia na te moduły, którym przez chwilę tego prądu zabrakło? :popcorn: co o tym myślisz?

Sztangi jeszcze nie sprawdzałem...jeśli możesz to powiedz proszę, w jakich zakresach powinna się poruszać?

Ja jestem z Radomia, wiem, że Ty ze Świętokrzyskiego, ale konkretnie z jakiego miasta?
Pozdrawiam serdecznie i OGROMNIE dziękuję za Twoją dotychczasową pomoc.


BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor

Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: przemal » pn mar 17, 2014 17:31

lukas87 pisze:jeśli dajemy większy niż producent bezpiecznik, to chyba i automatycznie zmniejszamy rozdzielanie prądu na inne moduły w konkretnym momencie czasiu co znowu tak mi się wydaje powoduje chwilowe znaczne wymuszanie zawyżania natężenia na te moduły, którym przez chwilę tego prądu zabrakło?
Nie ma takich czarów ;) Wartość płynącego prądu wymusza odbiornik. Zwiększenie wartości bezpiecznika skutkuje tym, że w przypadku awarii odbiornika (np. zwarcie) w instalacji popłynie większy prąd, który może uszkodzić odbiornik lub usmażyć samą instalację. Bezpiecznik o odpowiedniej wartości ma za zadanie właśnie zabezpieczyć przed tym faktem. Zmiana wartości bezpiecznika w stanie normalnej pracy układu nie zmieni "przepływu, rozpływu" ani niczego w ten deseń :hmm:
Sugerowałbym wymianę bezpieczników na te, które przewidział producent. Być może, któryś się przepali to będzie można zawęzić krąg poszukiwań.

Co do sztangi to jej zadaniem jest tylko uchylania waste gate, a problem wygląda na typowe fiksowanie elektroniki.


Gran Turismo Iniezione

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

Re: AGU gaśnie i zamula się

Post autor: lukas87 » pn mar 17, 2014 19:39

przemal pisze:Co do sztangi to jej zadaniem jest tylko uchylania waste gate, a problem wygląda na typowe fiksowanie elektroniki.
Przemal dzięki za konkretną odpowiedź...jeśli mówisz o elektronice to możesz powiedzieć co masz na myśli tzn. czy chodzi zakłucanie sygnałów wejściowych/wyjściowych, przebicia, zwarcia?
...a co myślisz o tym, że właśnie przy włączaniu się wentylatora chłodnicy auto zaczyna przygasać, by ostatecznie zgasnąć?


BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor

Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: przeziom » wt mar 18, 2014 10:21

Co do sztangi:
Organoleptycznie wsadz rękę i powinieneś mieć na tyle siły żeby ruszyła się.
Jestem z Kielc. Jak chcesz to pisz priv, dogadamy się i coś podziałamy. ;)


---
facebook.com/*#cenzura#*

Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: przemal » wt mar 18, 2014 19:57

lukas87 pisze:...a co myślisz o tym, że właśnie przy włączaniu się wentylatora chłodnicy auto zaczyna przygasać, by ostatecznie zgasnąć?
Na pewno jest to jakiś trop, którym należałoby podążyć. Przede wszystkim, jak wspomniałem wcześniej, wymień bezpieczniki na nominalne.


Gran Turismo Iniezione

Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: przeziom » wt mar 18, 2014 23:12

Mnie tu zalatuje problemem z wiązką...
Jak się załącza coś co zjada więcej prądu to samochód chce zwiększyć obroty żeby utrzymać odpowiedną ilość energii i gaśnie.

Mase na Ecu sprawdz.


---
facebook.com/*#cenzura#*

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: bugalon » czw mar 20, 2014 09:17

Każde AGU ma przewód odmy łączący kolektor ssący z odmą na silniku. W środku w tym przewodzie siedzi sobie zaworek zwrotny. Zaworek ten podczas jazdy blokuje się (nadciśnienia z kolektora nie mogą iść w odmę), natomiast po zatrzymaniu powinien zostać zassany i wpuścić opary z odmy do kolektora. Ten przewód lubi pękać bo gorące opary oleju powodują że guma parcieje i po prostu rozpada się w rękach.

1. Po pierwsze trzeba sprawdzić czy przewód gumowy między zaworkiem a odmą nie jest popękany/nieszczelny, bo to jest za przepustnicą i tego badanie szczelności opisane powyżej nie wychwyci (bo jak jest przewód pęknięty to kolektor zasysa powietrze z komory silnika, nie przechodzi ono przez przeplywke i cyrki murowane)
2. Po drugie trzeba sprawdzić czy zaworek w odmie działa prawidłowo i czy nie jest zacięty, jesli jest zablokowany i nie przepuszcza na wolnych obrotach to odma niedrożna i mogą być cyrki, jesli jest uchylony i przy nadcisnieniach się nie zamyka to turbo będzie pompować w odmę.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

lukas87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pt lip 04, 2008 17:37

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: lukas87 » czw mar 20, 2014 23:46

Witam,
Koledzy więc tak:
- sprawdziłem jazdę przy wypiętej wtyczce od wiatraka chłodnicy, jednak żadnej różnicy;

22.03.14r
- sprawdziłem i rozbujałem sztange od wg, działa prawidłowo bez zacinania się;
- sprawdziłem turbo pod kątem wykorbienia, wszystko ok, luzy w normach;


Jednak cały czas pojawia się taki błąd:
Obrazek

Bugalon tak wiem o czym mówisz, podmieniałem te dwa zaworki, dmuchałem w nie żeby sprawdzić czy przypadkiem gdzieś nie ma nieszczelności...przeczyściłem cały układ węzy, rurek i trójnika właśnie od odmy aż do magistrali olejowej, który nota bene był BARDZO zasyfiony, jednak i to nie pomogło.

Chłopaki a co myślicie o tym... CZASAMI jest tak, że jak wcisnę hamulec to wtedy też ten silnik zaczyna "przymierać"...czyżby membrana od serwa już kończyła żywot? Zaznaczam, że dzieje się to tylko czasami.

Dziękuję uprzejmie za Waszą chęć pomocy oraz za swój poświęcony czas dla mnie :pub: :pub: :pub:


BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor

sebas_es
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 19:29

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: sebas_es » wt kwie 08, 2014 20:43

Witam. Co prawda nie jestem posiadaczem Golfa, ale mam A3 z silnikiem 1.8T AGU.
Czy mogę prosić o przeanalizowanie logów?

Grupy: 001,013 - http://vaglog.rtnet.pl/sebas88779_168531.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Grupy: 025 - http://vaglog.rtnet.pl/sebas88779_168532.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Grupy: 002,007 - http://vaglog.rtnet.pl/sebas88779_168533.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Bardzo dziękuję z góry.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

AGU gaśnie i zamula się

Post autor: przeziom » śr kwie 09, 2014 00:02

sebas_es,
1. Zaadaptuj przepustnicę ( albo wyczyść )
Kiedy wymieniałeś świece? Cewki takie same?

Auto ładnie trzyma serie, koło 157 KM z logów wyszło.

Coś się dzieje?


---
facebook.com/*#cenzura#*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości