Passat b5 1.8 ADR 125KM brak mocy, nie wkręca się

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Passat b5 1.8 ADR 125KM brak mocy, nie wkręca się

Post autor: bikerxc » czw paź 29, 2015 19:39

Witam ponownie. Panowie brak mi już pomysłów Może coś doradzicie bo kończy mi się lista a autko dalej ma muła. Do tych 125KM mu brakuje, V-max po mozolnie długim w kosmos rozpędzaniu wyjdzie 180km/h, chyba że jest wiatr to 170km/h. A wszystko przez to że autko na wysokich obrotach zamiast łapać drugi oddech jak to benzyna to łapie muła. Powyżej 5tyś obrotów zaczyna nawet spadać ilość zasysanego powietrza na przepływomierzu, koło 5 tyś jest to jakieś 90mg/s. Powyżej 6tyś to prawie stoi w miejscu zamiast się rozpędzać. Autko jest z LPG, działa tak samo na obydwóch instalacjach. Gaz ustawiam na bieżąco sam. Oleju bierze niewiele więc motor raczej zdrowy bo inaczej puszczał by olej.
Co zostało zrobione:
-filtry
-czyszczenie i adaptacja przepustnicy
-zatkanie dziurawego węża z odmy do przepustnicy (odma jest chyba luzem)
-2x wymiana świec
-wymiana kabli
-wymiana łańcucha z napinaczem na wałkach
-wymiana przepływomierza
-kolektor i klapy sprawne
-ciśnienie oleju jest

Co jeszcze może dawać taki efekt?
Nie mam jak sprawdzić cewki bo się chyba nie da. Lambda oscyluje z 0.2 do 0.8V więc chyba sprawna?


zapomniałem dopisać że kat wywalony, komp był kasowany.



Awatar użytkownika
ajvan
Ataman
Ataman
Posty: 445
Rejestracja: czw lip 07, 2011 22:29
Lokalizacja: Lublin

Passat b5 1.8 ADR 125KM brak mocy, nie wkręca się

Post autor: ajvan » sob lis 07, 2015 00:22

chetnie podlacze sie pod temat tez mam ten sam silnik ten sam motor i jesli chodzi o moc to tragedia- ledwo 180 lapie, mysle ze nie bez wkladu jest kolektor o zmiennej geometrii i zmienne fazy rozrzadu zaworow wydechowych, tudziez przeplywka, kiedys pamietam auto ozywalo po 4 tys obr a teraz nie czuc tego..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości