Polo 6n gaśnie i nierówno pracuje nik nie wie co mu jest.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

puchaty1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw gru 23, 2010 23:11

Polo 6n gaśnie i nierówno pracuje nik nie wie co mu jest.

Post autor: puchaty1988 » wt lis 25, 2014 18:17

Witajcie, szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć na ten temat, mam polo 1.0 na wielopunkcie 50km, problem mam w tym jak podłączyć przewody podciśnienia, bo były luźno nie połączone, wymieniłem i nie wiem gdzie który ma iść (polo się zagrzeje i obroty spadają przy dojeździe do skrzyżowania, czasem zgaśnie... i chcę zacząć od tych przewodów ). Trochę silnik nie równo pracuje i nie wiem czy to tak ma być. Wydaję mi się, że jest on trochę słaby, taki przymulony.... bardzo proszę o jakąś odpowiedź bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnego schematu.


Z tym polo to jakaś masakra to mało powiedziane, vag wyrzuca błąd 537
zmieniłem cały aparat zapłonowy, kable świece, czyściłem i adaptowałem przepustnice, (nic to nie dało podmieniłem przepustnice z brata ibizy 1.4 - nic sie nie zmienia)
sprawdziłem rozrząd, podmieniałem sondy lambda,

nie mam odczytu z lambdy na vagu nie ma wykresu oscylacyjnego tylko plaska linia na każdej sondzie tak jest,
nie wiem gdzie szukać dalej już mi się kończą pomysły, a nadal gaśnie jak popracuje na wolnych obrotach, schodzi z obrotów i gaśnie, a i czujnik temp. tez zmieniłem,

sprawdzałem ciśnienie w cylindrach jest 13-14 bar. dziś jeszcze odkręcałem kolektor ssący, jest cały nigdzie nie pęknięty itd... zmieniłem czujnik podciśnienia w kol. ssącym nic to nie zmienia... dalej jak chwilkę popracuje to traci równomierną pracę i spadają obroty i się "ratuje" chwilowo się ustabilizują i odnowa nierówno pracuje,
ProszZ tym polo to jakaś masakra to mało powiedziane, vag wyrzuca błąd sony lambda- zbyt bogata mieszanka,
zmieniłem cały aparat zapłonowy, kable świece, czyściłem i adaptowałem przepustnice, (nic to nie dało podmieniłem przepustnice z brata ibizy 1.4 - nic sie nie zmienia)
sprawdziłem rozrząd, podmieniałem sondy lambda
nie mam odczytu z lambdy na vagu nie ma wykresu oscylacyjnego tylko plaska linia na każdej sondzie tak jest,
nie wiem gdzie szukać dalej już mi się kończą pomysły, a nadal gaśnie jak popracuje na wolnych obrotach, schodzi z obrotów i gaśnie, a i czujnik temp. tez zmieniłem,

Proszę was podrzućcie coś bo już mi się skończyły pomysły
proszę mnie jeszcze upewnić na którym kanale w vagu mam sprawdzić sondę(bo może w złym miejscu szukam...)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Polo 6n gaśnie i nierówno pracuje nik nie wie co mu jest.

Post autor: marcin7x5 » wt lis 25, 2014 19:35

Po pierwsze to musisz doprowadzić węże z podciśnieniem do porządku. Bez tego silnik będzie wariował. Cały ukł dolotowy musi być szczelny. Podciśnienie jakie masz w tym silniku to idzie do serwa, egr, evap i ew aparatu zapłonowego. Przepustnice musisz zaadaptować-sama podmiana nic nie da. Sonda pokazuje zbyt bogatą mieszankę bo sterownik silnika ją wzbogaca wskutek nieszczelności - problemów z wartością podciśnienia.



puchaty1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw gru 23, 2010 23:11

Re: Polo 6n gaśnie i nierówno pracuje nik nie wie co mu jest

Post autor: puchaty1988 » wt lis 25, 2014 20:03

ok. jeśli chodzi o serwo to jest dobrze, egr'a w tym silniku nie ma z tego co się orientuję, przewody do ewap też są dobre, problem miałem z tym że były dwa luźne przewody o średnicy wew. 5mm jeden wychodzi z przewodu grubego który prowadzi z kol. ssącego do serwa a drugi prosto z kol. ssącego i on najprawdopodobniej jest wpinany do gruszki na końcu listwy wtryskowej, a ten drugi pod filtr powietrza (bo tam są dwa króćce) połączyłem to ale nic to nie zmieniło, i dlatego nie jestem pewien jak one mają dokładnie iść bo w książce nic nie ma na ten temat,

teraz jeszcze przełożyłem wtryski bo mam na "dawcę" ibizę 1.4 a wtryski są te same - bez żadnego efektu
Wyskakuję błąd 537 -nadal...

aa i jeszcze dziś ściągnąłem kol. ssący żeby sprawdzić czy może jest jakaś nieszczelność ale wygląda na cały itd....



puchaty1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw gru 23, 2010 23:11

Polo 6n gaśnie i nierówno pracuje nik nie wie co mu jest.

Post autor: puchaty1988 » wt lis 25, 2014 20:10

aa i może na 10 sprawdzeń vagiem 2x wyświetlał się 525



puchaty1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw gru 23, 2010 23:11

Re: Polo 6n gaśnie i nierówno pracuje nik nie wie co mu jest

Post autor: puchaty1988 » wt lis 25, 2014 22:22

i czy jak podmienię sterowniki z ibizy 1.4 60 km do polo to coś się stanie?? są to całkowicie inne itd?? czy można tak zrobić??



puchaty1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw gru 23, 2010 23:11

Re: Polo 6n gaśnie i nierówno pracuje nik nie wie co mu jest

Post autor: puchaty1988 » pn gru 01, 2014 20:14

up.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości