VW Polo 6n cieżko zapala zimny

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tomek3416
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 22:49
Lokalizacja: Cieszyn

VW Polo 6n cieżko zapala zimny

Post autor: Tomek3416 » śr paź 29, 2014 01:39

Witam.
Pacjent to Polo 6n z silnikiem 1,4 MPI 60KM. Zimny silnik w temperaturze ok 15-20*C zapalał normalnie ale przez pierwsze pół minuty miał dziurę w gazie (po dodaniu gazu schodzi z obrotów i reaguje dopiero po chwili a nie natychmiast).

Teraz temperatura wynosi ok. 5*C rano i już nie jest tak fajnie. Dziś zapalił dopiero za czwartą próbą, z czego każda to ok. 5-7 sekund kręcenia rozrusznikiem. Na początku zero nic przy pierwszej próbie nawet nie pierdnął, przy drugiej i trzeciej coś tam jakby odżywało, za czwartym razem już tam coś powoli palił, coraz szybciej aż zapalił. Po tym jak zapalił kompletne zero reakcji na gaz, po nawet lekkim dodaniu dziura i gaśnie jednak zapala już normalnie. Po kilku sekundach zaczyna reagować na gaz i da się nim jechać, ale dziura w gazie znikła po ok. minucie.

Po włączeniu zapłonu pompa uruchamia się na moment. Wczoraj spróbowałem przed rozruchem kilkukrotnie załączyć i wyłączyć zapłon by pompa napompowała paliwo. Nic to jednak nie dało. Podczas rozruchu próbowałem bez gazu, próbowałem pompować choć we wtrysku to bez sensu :wink: , próbowałem trzymać w podłodze - bez rezultatu. Paliwa jest ponad rezerwę. Układ szczelny. Filtr powietrza nowy. Świece nowe. Przy próbie rozruchu po ciemku pod maską nie widać przeskoków do masy.

Teraz ważna obserwacja. Kilka dni temu próbując go uruchomić wyładowałem akumulator. Po naładowaniu podlałem paliwo bezpośrednio na przepustnicę - zapalił.

Po rozgrzaniu wszystko ok. Można zapierniczać dwupasem z gazem wduszonym w podłogę i nie brakuje mu paliwa, nie przerywa, nie kopci, po odpuszczeniu i wciśnieciu sprzegła trzyma obroty. Zapala normalnie i zaraz można zasuwać nie robi cyrków.

Proszę o poradę gdzie szukać przyczyny.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

VW Polo 6n cieżko zapala zimny

Post autor: Maszan » śr paź 29, 2014 09:17

Czujnik temperatury płynu do sprawdzenia-przed odpaleniem odlacz i zobacz czy bedzie cos lepiej.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

grunder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 21:06
Lokalizacja: Lubelskie

VW Polo 6n cieżko zapala zimny

Post autor: grunder » śr paź 29, 2014 10:27

Można tez zajrzeć czy rozrusznik nie zabiera zbyt dużo prądu oraz prąd rozruchu na akumulatorze, być może akumulator do wymiany.



Awatar użytkownika
Tomek3416
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 22:49
Lokalizacja: Cieszyn

Re: VW Polo 6n cieżko zapala zimny

Post autor: Tomek3416 » śr paź 29, 2014 15:35

Czujnik temperatury tez próbowałem odłączyć - to samo.

Akumulator jest dobry rozrusznik też.



Awatar użytkownika
Tomek3416
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 22:49
Lokalizacja: Cieszyn

VW Polo 6n cieżko zapala zimny

Post autor: Tomek3416 » śr paź 29, 2014 22:12

Po odpięciu samego czujnika temperatury wody brak poprawy. Po odpięciu samego czujnika podciśnienia na kolektorze brak poprawy. Jednak po odpięciu ich dwóch równocześnie auto zapala i jest wszystko okej.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

VW Polo 6n cieżko zapala zimny

Post autor: Maszan » czw paź 30, 2014 00:48

Zapiac pod vaga i zobaczyć który czujnik szwankuje.wypsikaj kontakt sprayem wtyczki czujnikow dla pewności styku.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości