silnik 1.2 6 v awy udawany remont

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

daniel1990@vip
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 21:53

silnik 1.2 6 v awy udawany remont

Post autor: daniel1990@vip » sob cze 21, 2014 17:09

Witam wszystkich. jestem szczesliwym posiadaczem skody fabi z silnikiem 1.2 6 v AWY montowanego rowniez w vw i seacie, ktoremu oderwał sie nagar z tłoka i zniszczył tuleje. z racji ze silnik ten kosztuje 1500 zł postanowiłem sprobowac naprawic ten wynalazek.
znalazłem drugi silnik za 300 zł z uszkodzona głowica i stosunkowym niskim przebiegiem 87 tysiecy.
po zdjeciu głowicy okazało sie ze sa delikatnie przytarte sciany cylindrow. po nalaniu na kazdy tłok ropy paliwo szybko sie ulotniło. zdjołem podpore wału i wyjołem tłoki gdzie stały pierscienie tak jak by sie zapiekły od nagaru z oleju. na pierscieniach nie ma wyrobionych rantow wiec mysle ze powinno na nich jeszcze smigac. panewki wydaja sie ok . poznie precikami pomieze luz na nich .
teraz moje pytania
zdaje sobie sprawe ze dól silnika jest nierozbieralny
1. oddawac silnik gdzies do chonowania czy delikatnie samemu zrobic jodłe np . papierem sciernym .
2. z jakim momentem dokrecic stopy korbowodow
3. zjakim momentem dokrecic podpore wału ( sa tu dwa rodzaje srob 8 i chyba 10)
4. czy pod pompe olejowa i chydrauliczny napinacz rozrzadu dawac dirko? fabrycznie nie ma zadnych uszczelek



narazie tyle . zgóry przepraszam za anaalfabetyzm



golfina4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 20, 2014 14:49

silnik 1.2 6 v awy udawany remont

Post autor: golfina4 » sob cze 21, 2014 21:30

jeżeli cylindry są przytarte to należy wykonać szlif ale musisz kupić tłoki i pierścienie na 1 szlif , pompę i napinacz możesz posmarować sylikonem ale bardzo cienko do tego celu polecam victor reinz szary , moim zdaniem lepszy od dirko , ale i dobrze kosztuje bo ok 30 zł za tubkę a co do momentu dokręcania śrub to dopiero w poniedziałek wieczorem bende wiedział bo do książki w pracy zajże.



daniel1990@vip
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 21:53

silnik 1.2 6 v awy udawany remont

Post autor: daniel1990@vip » sob cze 21, 2014 21:57

w sumie to jest nie wiele drozszy od dirko wiec go kupie. nie jestem dokonca przekonany czy dostane nad wymiar do tego silnika. a te przytarcia nie sa duze. wyglada to tak jak by dopiero cos zaczynało sie dziac.


Dzieki za zainteresowanie.



golfina4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 20, 2014 14:49

silnik 1.2 6 v awy udawany remont

Post autor: golfina4 » ndz cze 22, 2014 10:45

jak masz to daj fotki cylindrow , rysy wyczuwalne pod palcem?



daniel1990@vip
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 21:53

silnik 1.2 6 v awy udawany remont

Post autor: daniel1990@vip » czw cze 26, 2014 21:12

rysy nie sa bardzo wyczuwalne . jesli by ktos mogł to podrzucił by momenty dokrecen korbowodow , podpory wału , pokrywy zaworow i pokrywy od rozrzadu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości