1.4 ubywa płyn chłodniczy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrek.radom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 19:18
Lokalizacja: Radom

Re: 1.4 ubywa płyn chłodniczy

Post autor: piotrek.radom » pn mar 24, 2014 13:40

leonbubu pisze:Nie chcę wróżyć złego, ale tak samo walczyłem z podobnym problemem próbowałem wszystkiego co i tak skończyło się wymianą uszczelki pod głowicą... i po problemie :hmm: A patrzyłeś na otwartym korku czy bąbluje Ci w zbiorniku jak dodasz gazu jeśli tak to na bank uszczelka choć nie zawsze musi a i tak jest to uszczelka...
\


Popieram .Ja w skodzie octavii 1.9 tdi walczyłem z podobnym problemem. Wycieków nie było podczas jazdy płynu nie ubywało.Dopiero na postoju jak silnik zgasł płyn zaczął wywalać. Okazało się po rozebraniu silnika, że uszczelka wypaliła się w miejscu kanału wodnego.Gdy płyn krążył podczas jazdy było wszystko ok.Dopiero jak postał następnego dnia po zajrzeniu pod maskę w zbiorniczku było minimum płynu. Spalin ani oleju w zbiorniczku nie wykryto. Dopiero po rozebraniu silnika okazało się co było grane.Sprawdź czy jak auto postoi zgaszone czy nie wywala płynu.Jeśli tak to robi się nadmierne ciśnienie i wywala płyn zbiorniczkiem.(uszczelka pod głowicą do wymiany. Zdjęcie miejsca w którym przepaliła mi się uszczelka.http://zapodaj.net/8e3ddcaeeff62.jpg.html



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości