Zła praca silnika, ciągły błąd czujnika położenia wału

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Zła praca silnika, ciągły błąd czujnika położenia wału

Post autor: lon3201 » czw lut 27, 2014 16:01

Witam, mam pewien problem dotyczący mojego passata b5 z silnikiem 1.6. Od czasu gdy go kupiłem silnik nie najlepiej pracuje, przygasa, muli a czasem na ciepłym silniku trzeba kilka razy pokręcić by zapalił. Mechanik podłączył pod kompa i wykazało błąd przepływomierza i sondy. Przepływkę wymieniłem i teraz wyskakuje błąd sondy(chociaż parametry pracy b.dobre) i czujnika położenia wału. Czujnik położenia wału został wymieniony i nadal te same błędy. Mechanik zastanawia się czy nie ma drugiego czujnika w tym samochodzie a niestety nie ma czasu by się z tym teraz bawić. Mam szukać innego czujnika? Macie jakieś pomysły by zaradzić usterce?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zła praca silnika, ciągły błąd czujnika położenia wału

Post autor: Paweł Marek » pt lut 28, 2014 23:31

sprawdzić okablowanie czujnika a w razie dalszych wątpliwości podać oznaczenie literowe silnika, forum ci odpowie gdzie go szukać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Zła praca silnika, ciągły błąd czujnika położenia wału

Post autor: lon3201 » ndz mar 02, 2014 01:26

Już chyba znalazłem ten drugi czujnik. Jest on przy kole zębatym wałka rozrządu a dokładniej za nim i wymiana będzie się wiązała z demontażem rozrządu :/ Mam nadzieję że wymiana tego czujnika usunie usterkę



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości