vw corrado 2.0 16v buczy pompa paliwa

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

emilboski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 11:39

vw corrado 2.0 16v buczy pompa paliwa

Post autor: emilboski » śr wrz 25, 2013 14:25

Witam wszystkich mam problem z moim corrado 2.0 16v 9a ,jest tak został założony gaz 2 lata temu na początku na benzynie jeżdził do czasu gdy nie padła pompa po jakimś czasie kupiłem pompe ale to nic nie dała nie działa na benzynie tak jak trzeba pompa głośno buczy po zapaleniu nie pali na wszystkie garki na wolnych obrotach i zaczyna gasnąc a podczas jazdy zamula go do puki nie otworzy sie ta większa przepustnica , zmieniłem już wszystko odpowiedzialne za prace silnika na benzynie i nic . Proszę o jakąś pomoc bo już mam dość :-(



Awatar użytkownika
32aro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 01, 2011 21:14
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna / Warszawa / Płońsk

vw corrado 2.0 16v buczy pompa paliwa

Post autor: 32aro » śr wrz 25, 2013 18:46

Cześć.
Ja mam ten sam problem kolego. Z tego co wiem to prawdopodobnie zakupiłem złą pompę - występują z ciśnieniem 1,2 bara i 3 bary. Ja pewnie zakupiłem tą 3 bary i mi zalewa silnik lub jak zapali to pracuje nierówno, a do mojego silnika (1800cm - monowtrysk) powinienem zakupić 1,2 bara.
Moja rada to sprawdź numer seryjny pompy, dowiesz się czy zakupiłeś właściwą. Jak się dobrze orientuje to do Twojego auta powinna mieć 3 bary.
Kupiłeś nową czy używaną pompę?


ARO

emilboski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 11:39

Re: vw corrado 2.0 16v buczy pompa paliwa

Post autor: emilboski » śr wrz 25, 2013 22:23

kupiłem nową tylko że z firmy Hart i przy moim samochodzie powinna dawać 6 i tyle jest zmieniłem wszystko komputer 2 rozdzielacze 3 przepływki 2 pompy w zbiorniku i to samo byłem u 3 niby naj lepszych mechaników w mojej okolicy i jak zobaczyli że mam mechaniczny wtrysk to podziękowali albo zamkneli maskę (tego nie naprawiamy) robię przy tym już parę lat ale szczerze powiem że zgłupiałem jak możecie to pomóżcie :rozpacz:



ozzy1979

vw corrado 2.0 16v buczy pompa paliwa

Post autor: ozzy1979 » czw wrz 26, 2013 18:01

emilboski pisze:3 niby naj lepszych mechaników w mojej okolicy i jak zobaczyli że mam mechaniczny wtrysk to podziękowali albo zamkneli maskę (tego nie naprawiamy) robię przy tym już parę lat ale szczerze powiem że zgłupiałem jak możecie to pomóżcie
Achhhh, jak ja kocham tematy typu wtrysk mechaniczny i gaz... :rotfl:
Pomogę - silnik na wtrysku mechanicznym + lpg = MEGA kibel. Dlaczego? Ano dlatego:
http://www.volvo-off.pl/Dlaczego_wtrysk ... walny.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wybacz kolego - ale gazowanie wtrysku mechanicznego to profanacja i totalne dziadostwo połączone z niewiedzą, a szczególnie jak dotyczy aut typu corrado czy Porsche itd... Ja wiem, że w Polandzie gaziarz - lepiarz zagazuje wszystko, łącznie z maluchem, ale naprawde nie boli troche poczytać o gazowaniu tych układów. Wtrysk mechaniczny jest cudowny i wspaniały (nie chce innego - mam dwa samochody na tym układzie) dopóki działa tylko na benzynie. Masz takie wyjścia:
1. auto będzie działac tylko na lpg
2. wypier... lpg i robisz totalny remont układu wtryskowego (wysoki koszt) i latasz tylko na PB
Innych opcji nie masz. Poczytaj artykuł z linka.
emilboski pisze:kupiłem nową tylko że z firmy Hart
Te układy wymagają stabilnego ciśnienia o małej rozbieżności, więc kupno takich szitów jak ta pompa mija się z celem. Lepiej jest oddać do regeneracji oryginalną pompę do dobrego zakładu nie zaś kupować szit.



emilboski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 11:39

vw corrado 2.0 16v buczy pompa paliwa

Post autor: emilboski » czw wrz 26, 2013 18:52

Właśnie chce ten gaz wyjąć i nie chce go nigdy widzieć przy takim silniku (przyznaje zrobiłem poważny błąd z tym gazem nigdy więcej w życiu takiego czegoś :banghead: ) zamówiłem oryginalną pompę używaną wraz z koszem będę miał ją jutro lub w poniedziałek . Mam też problem z przepływką co kupie minie okola 2 tyg i siada ( mimo że nie ma wystrzału gazu) wiesz co to może być ?
Ostatnio zmieniony czw wrz 26, 2013 18:56 przez emilboski, łącznie zmieniany 1 raz.



ozzy1979

vw corrado 2.0 16v buczy pompa paliwa

Post autor: ozzy1979 » czw wrz 26, 2013 20:28

emilboski pisze:Mam też problem z przepływką co kupie minie okola 2 tyg i siada ( mimo że nie ma wystrzału gazu) wiesz co to może być ?
Wiem - przeczytaj uważnie artykuł, tam masz dokładnie opisane, dlaczego masz ten problem. Im dłużej ten układ będzie na lpg tym więcej rozdzielaczy paliwa wymienisz. Powiem Ci jedno - czeka cię wiele pracy, wiele straconego czasu i wiele wydanej kasy na przywrócenie tego silnika do pełnej sprawności (o ile znajdziesz zakład, który potem zestroi ten układ aby poprawnie działał)



emilboski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 11:39

vw corrado 2.0 16v buczy pompa paliwa

Post autor: emilboski » czw wrz 26, 2013 20:37

Ok to już wiem o co chodzi :okej: zrobię to w najbliższych dniach i napisze jak jest , dziękuje za pomoc
je



emilboski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 11:39

Re: vw corrado 2.0 16v buczy pompa paliwa

Post autor: emilboski » pt wrz 27, 2013 13:46

Witam po zmianie pompy na oryginał ten sam problem (tylko tyle że cicho pracuje )na benzynie odpali jest ok gdy minie około minuta nie wchodzi na obroty i gaśnie tak jak by gubił gdzieś ciśnienie paliwa , nie zmieniłem akumulatora ciśnienia paliwa tylko nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w tym przypadku :?



ozzy1979

vw corrado 2.0 16v buczy pompa paliwa

Post autor: ozzy1979 » pt wrz 27, 2013 14:24

emilboski pisze:Witam po zmianie pompy na oryginał ten sam problem
Pisałem Ci wyżej - masz do remontu cały wtrysk. LPG rozwala całkowicie wtrysk począwszy od zespołu rozdzielacz paliwa/przepływomierz a skończywszy na wtryskiwaczach. Wymiana na zasadzie loterii nic ci nie da.



emilboski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 11:39

Re: vw corrado 2.0 16v buczy pompa paliwa

Post autor: emilboski » pt wrz 27, 2013 16:34

Tak wiem ale oprócz tej pompy założylem też inny rozdzielacz i przepływke i to samo rozdzielaczy już mam 4 w innych samochodach jest na nich ok a u mnie na każdym tak samo , nawet wyjołem od znajomego z audi i u mnie nie chodziło a moje rozdzielacze u niego bez zarzutu pracowały



ozzy1979

Re: vw corrado 2.0 16v buczy pompa paliwa

Post autor: ozzy1979 » pt wrz 27, 2013 19:56

Powtórze jeszcze raz - wymiana na zasadzie loterii nic nie da. A ponadto samemu kompletnie nic nie zrobisz przy wtrysku mechanicznym. Tu jest wymagana spora wiedza i jeszcze wiekszy osprzęt diagnostyczny. Jedyny znany mi zakład od układów wtrysku mechanicznego znajduje się we Wrocławiu - Jetronik Race Division. Tyle w temacie. Powodzenia zyczę.



emilboski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 11:39

Re: vw corrado 2.0 16v buczy pompa paliwa

Post autor: emilboski » pt wrz 27, 2013 22:49

Witam dziękuje za wszystkie wiadomości jestem wdzięczny za to dziękuje :kwiat: ale jak napisałem w którymś poście że robię już przy tym parę lat to znaczyło że jestem mechanikiem tylko nie mogłem sobie z tym poradzić dla tego pisałem . A u mnie była winna wiązka elektryczna silnika :blush: (przerwany przewód czujnika tęperatury około 10 cm od czujnika )teraz jest ok :okej: jeszcze raz dziękuje i przepraszam za kłopot jeszcze raz dziękuje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości