Problem z odpalaniem 1.4 16v (Audi A2)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Vesper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob mar 17, 2007 19:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problem z odpalaniem 1.4 16v (Audi A2)

Post autor: Vesper » czw sie 29, 2013 12:40

Witam,
Chodzi o silnik 1,4 16V (75KM) KOD AUA.
Przy odpalaniu silnika, np po postoju w nocy w garażu, silnik nie chce wchodzić na obroty tak jak trzeba. Na biegu jałowym uda się wkręcić go na obroty ale po wrzuceniu biegu i próbie ruszenia już jest gorzej. Dodając gazu obroty spadają, nawet do całkowitego zgaśnięcia silnika. Rozwiązaniem jest odpalenie i zgaszenie silnika około 3 razy, po czym jest już ok, aż do kolejnego długiego postoju. Innym sposobem jest utrzymanie np 4-5 tys obrotów przez kilka-kilkanaście sekund. Udało mi się też zauważyć że jeśli auto stoi np 8 godzin por pracą, w upale to problem nie pojawia się.
Moim amatorskim zdaniem jakby coś z mieszanką, za dużo paliwa lub powietrza.
Dodam ze jakieś 2 lata temu miałem problem z przepustnicą (bez linki gazu), która została wymieniona na inną. Wtedy objawiało się podobnie tyle ze jadąc w trasie też mógł po prostu zgasnąć a wtedy już nie miałem sposobu na wskrzeszenie go. Wymiana pomogła.

PS. Zapomniałem dodać ze w aucie jest instalacja gazowa ale nie ma różnicy na którym paliwie. Próbowałem ostatnie kilka km do garażu dojechać na benzynie i odpalać na benzynie.


VW Jetta '99, 2.0 8V (115Km)

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problem z odpalaniem 1.4 16v (Audi A2)

Post autor: marcin7x5 » czw sie 29, 2013 13:51

Na szybko to co mi przychodzi do głowy to sprawdzenie czujnika temp cieczy. Spróbuj odpalic autko rano z odpiętą wtyczka od czujnika. Dla pewności warto jednak sprawdzic vagiem jakie sa wskazania z czujnika temp podawane do sterownika silnika.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Problem z odpalaniem 1.4 16v (Audi A2)

Post autor: PinkFloyd » czw sie 29, 2013 16:41

Diagnostyka vag to podstawa, zapraszam na forum A2 link masz pod moim podpisem.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z odpalaniem 1.4 16v (Audi A2)

Post autor: grg474 » czw sie 29, 2013 20:36

sprawdź na zimnym silniku w sterowniku silnikaw blokach pomiarowych jaką pokazuje temp płynu chłodniczego, jak nie masz dostępu do VAG to odepnij wtyczkę od czujnika temp płynu i zobacz czy lepiej się silnik zachowuje


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości