Niespotykany problem z silnikiem AEE - falowanie, spadek moc

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vento9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 11, 2010 15:50
Lokalizacja: EZD

Niespotykany problem z silnikiem AEE - falowanie, spadek moc

Post autor: vento9 » pt maja 17, 2013 23:17

Witam

Od dłuższego czasu szukam rozwiązania mojego problemu i nigdzie nie mogę go znaleźć więc postanowiłem założyć temat.
Mam VW Polo 6N z 1996r z silnikiem 1.6 AEE 75 KM. Silnik przeszedł kapitalny remont, po docieraniu na benzynie (autko ma sekwencje) czyli ok 1,5 tyś km pojawił się problem z falowaniem obrotów, szarpaniem po puszczeniu gazu i znaczącym spadkiem mocy - jak dam pedał w podłogę to słabo idzie, ale gdy odejmę trochę i dodam ponownie to już o wiele lepiej. Autko czasami nawet gaśnie. Objawy te nie występują zawsze. Dodatkowo auto pali jak smok ok 9,6l/100 km po trasie ekonomicznie. Po przeczytaniu kilkudziesięciu tematów na forach zrobiłem:
- czyszczenie przepustnicy (na wałku nie ma żadnego luzu i wydaje się być w bdb stanie) + sprawdzenie krokowca i poprawienie styków
- adaptacje przepustnicy
- nowe świece, przewody, kopułka, palec - wszystko firmowe
- wyczyściłem wszystkie styki i kostki przy silniku oraz sprawdziłem napięcie alternatora pod obciążeniem i ma 14V
- nowy króciec z termostatem i żółtym czujnikiem temp.

I teraz przechodzimy do sedna, w komputerze pojawił się błąd lamdy, ale dało się go skasować i więcej się nie pojawił, jednak odkryłem, że po odłączeniu sondy auto przestaje szarpać, a obroty nie falują. Po podłączeniu sondy i wykasowaniu błędu (powstałym na skutek jej odłączenia) objawy powracają. Tak więc kupiłem nową sondę lambdę taką jak oryginał i bez zmian :( Napięcie sondy jest prawidłowe od 0,20 do 0,90 V, a auto dalej faluje i szarpie...

Nie mam już kompletnie sił ani pomysłu co robić dlatego serdecznie proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.



Awatar użytkownika
vento9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 11, 2010 15:50
Lokalizacja: EZD

Niespotykany problem z silnikiem AEE - falowanie, spadek moc

Post autor: vento9 » sob maja 18, 2013 19:06

głównie samemu. W serwisie powiedzieli mi że lambda padła. Jednak dzisiaj dla pewności podłączyłem lambdę kumpla i bez zmian.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Niespotykany problem z silnikiem AEE - falowanie, spadek moc

Post autor: edzio » ndz maja 19, 2013 11:46

rozjechane mapy w sterze silnika od jazdy na źle wyregulowanym gazie.



Awatar użytkownika
vento9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 11, 2010 15:50
Lokalizacja: EZD

Niespotykany problem z silnikiem AEE - falowanie, spadek moc

Post autor: vento9 » ndz maja 19, 2013 21:21

czy w tym pomorze reset ECU i adaptacja polegająca na przywróceniu wartości fabrycznych?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości