ibiza 6k 2.0 8v swap

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mlody937
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 23, 2012 18:29

ibiza 6k 2.0 8v swap

Post autor: mlody937 » pt wrz 07, 2012 20:40

Witam, zaczne może od tego że jestem posidaczem ibizy 6k z roku 1996r. Seryjnie była z silnikiem 1.4 ale z czystej głupoty wepchałem sie w swap na 2.0 8v. Nazwałem to glupotą bo po ponad 2 miesiącach okazuje sie że silnik to padło... Szybko się nagrzewa, przebieg dużo większy niż wczesniej podawany, rozrząd w kiepskim stanie... Spalanie też mnie przerosło, no ale czymś trzeba jeździć, więc jak najszybciej musze sie zabrać za robienie z autem. Nie znam dokładnego kodu skrzyni, ale jestem ciekaw czy jest możliwośc włożenia jakiegoś innego silnika poza 2.0 do tej skrzyni?
Najchętniej wróciłbym do poczciwego 1.4 ale zapewne jest to nie możliwe... Prosiłbym o pomoc jaki silnik najlepiej włożyć w moim przypadku?
Kuszącą propozycją wydaje sie być 1.6 aft ale to pewnie nie możliwe



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

ibiza 6k 2.0 8v swap

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 07, 2012 22:35

1.8 . Ale spalanie będzie podobne niezależnie czy wsadzisz 1.6 1.8 czy sprawne 2.0. Nic z tym silnikiem nie da się zrobić? Co to znaczy że rozrząd w kiepskim stanie, pasek i rolka to nieduży koszt, może da się mu pomóc.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mlody937
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 23, 2012 18:29

ibiza 6k 2.0 8v swap

Post autor: mlody937 » sob wrz 08, 2012 12:58

Szczerze wolałbym zrobić z tym silnikiem ale watpie czy to będzie opłacalne. Grzeje sie szybko, ciągnie płyn chłodniczy, olej też podbiera. Pozatym obroty falują kiedy im sie zachce, no i czasami sie dławi, są dni że chodzi lepiej niż ABF a czasami jest się cięzko pozbierać ze skrzyżowania... Duży błąd zrobiłem też nie biorąc żadnego dokumentu przy kupnie silnika i nie zgłosiłem w wydziale komunikacji zmiany silnika... Temu najchętniej bym wrócił do 1.4



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

ibiza 6k 2.0 8v swap

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 09, 2012 16:43

To szukaj takiego samego. Ale 2.0 jest bardzo trwały może niewiele mu potrzeba do sprawności


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mlody937
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 23, 2012 18:29

ibiza 6k 2.0 8v swap

Post autor: mlody937 » śr wrz 12, 2012 18:24

Za swojego 2e zapłaciłem smieszne pieniądze, powiedzialby mi ktoś orientacyjnie ile mogą mnie obecnie wynieść częsci do przekładki na 1.4? Silnik wraz ze skrzynią wiązką itp? Oraz ile będzie kosztowało przelozenie u dobrego mechanika? Zamierzam zrobić tani dupowóz, bo na przyszłość klaruje mi się praca wymagająca jazdy w dłuższe trasy, dlatego chciałbym zrobić 1.4 mało palące w trasie którym bez obaw bede mógł się udac w dalszą podróż bez obaz że zgaśnie na skrzyżowaniu



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

ibiza 6k 2.0 8v swap

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 12, 2012 19:48

kolego jesteś już po jednym swapie i nie wiesz czego potrzebujesz do powrotu na stary typ silnika? Skrzynię biegów od 1.4 masz? Silnik z wtryskiem plus komp i kable i pompa do monowtrysku 1000 z haczykiem może, robocizna zależy, parę stów. Nie wiem jak ci się to będzie opłacać, a jeśli musisz skrzynkę dokupić - to już chyba wogóle


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mlody937
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 23, 2012 18:29

ibiza 6k 2.0 8v swap

Post autor: mlody937 » czw wrz 13, 2012 17:32

Nie wiem dokładnie ile stoją ceny tych częsci w dobrym stanie, bo tak jak pisałem ja kupiłem wszystko do swapu za śmieszne pieniądze i sprawdziło się powiedzenie "co tanie to drogie"... Skrzyni nie mam, a ta w 2e też nie jest bajka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość