Bierze olej-a założenie gazu B5 1.8T Pomocy!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

shikoba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lis 17, 2010 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Bierze olej-a założenie gazu B5 1.8T Pomocy!

Post autor: shikoba » ndz cze 24, 2012 17:00

Witam wszystkich.
Półtora roku kupiłem swojego passata b5 1.8T 00r. (
Wszystko byłoby ok,ale po 800km zobaczyłem że samochód bierze olej. Po dłuższym czasie okazało się że passek bierze średnio 0,5L na 800km,w momencie kiedy dostaje troszkę mocniej że turbina się załącza przejadę ok 550-650km (oczywiście to w przypadku kiedy mocniej depcze,bo w standardzie wiadome turbina również chodzi). Podjeżdżałem już do różnych mechaników i albo mówią:
- to normalne że tyle bierze
- nie przekroczył Pan normy wskazanej przez producenta,więc lać i jeździć
- lub zalać autodoctora
- itd.
Dodam że leje olej 10w40,przebieg passka 155tys. i samochód nigdy nie miał gazu.
Chciałbym to w końcu zrobić,bo wg mnie to nie normalne że tyle pali oleju.
Nie zobaczyłem żeby był jakiś spadek mocy. Podczas pracy silnika auto nie dymi, dopiero jak się przygazuje to leci niebieski dym. Kiedy po chwili ponownie przygazuje to nic,dopiero jak odczekam z minute i powtórze to poleci dym.
Dodam że z tłumika leci bardzo dużo wody(pary wodnej),mechanik stwierdził że to nie olej. Na pewno to nie jest płyn chłodniczy,bo od roku nie dolewałem a płynu nawet nie ubywa.
Nie wiem co tu mogę sprawdzić i jak czego to wina,prosiłbym o jakieś porady jakbym mógł sprawdzić samemu Waszymi sposobami co może mu dolegać (turbina?,pierścienie?,uszczelniacze?)

Dodam że filtr powietrza jest czysty dzisiaj sprawdzałem.
Ale odkrywałem dziwne zjawisko:

Dzisiaj zaglądałem pod plastikową osłonę silnika i co znalazłem:
Obrazek


Patrząc głębiej:
Obrazek
Po prawej stronie uszkodzony gumowy przewód, aktualnie jest w kształcie zjeżdżalni dla dziecka i na nim spore ilości (oleju?) jak i wokół niego.
Od czego on może być?

Dodatkowo dodam że sprawdzałem filtr powietrza i jest czysty.

Dodatkowo chciałbym założyć gazownie do niego,i boję się że to może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację??
Czekam na Wasze podpowiedzi.
Pozdrawiam Miłego weekendu
Ostatnio zmieniony ndz cze 24, 2012 22:17 przez shikoba, łącznie zmieniany 1 raz.



ozzy1979

Bierze olej-a założenie gazu B5 1.8T Pomocy!

Post autor: ozzy1979 » ndz cze 24, 2012 17:18

Gaz do turbo benzyny? Nie polecam. Szkoda silnika, szczególnie doładowanego. Masz już wychechłany silnik, skoro przydymia przy dodaniu gazu - przy wyższych obrotach przepuszcza olej do komory spalania. Olej zalecałbym Mobila 5W50 - jest lepszy do wysilonych silników takich jak ten. Nie wiem na jakim obecnie jeździsz, specyfikacja 10W40 nic mi nie mówi. Ale silnik w dobrej kondycji nie ma prawa przydymiać przy dodaniu gazu. Zalecam też porządny zakłąd diagnostyczny i pomiar cisnienia sprężania. Potem się zobaczy.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Bierze olej-a założenie gazu B5 1.8T Pomocy!

Post autor: oldstaszek » ndz cze 24, 2012 20:24

shikoba pisze:Czekam na Wasze podpowiedzi.
Myślę że jest na to lekarstwo.
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2012 07:56 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

ozzy1979

Bierze olej-a założenie gazu B5 1.8T Pomocy!

Post autor: ozzy1979 » ndz cze 24, 2012 20:59

oldstaszek pisze:Myślę że jest na to lekarstwo i powinno ograniczyć zużycie oleju zapytaj w Wawie na Ostrobramskiej 38a.coś więcej - pw.
A jakież to cudowne lekarstwo ogranicza zużycie oleju w wychałowanym silniku i na jakiej zasadzie??



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Bierze olej-a założenie gazu B5 1.8T Pomocy!

Post autor: oldstaszek » pn cze 25, 2012 08:41

ozzy1979 pisze:A jakież to cudowne lekarstwo
Pogoda ducha. :pub:
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2012 08:13 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 3 razy.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

ozzy1979

Bierze olej-a założenie gazu B5 1.8T Pomocy!

Post autor: ozzy1979 » pn cze 25, 2012 15:05

oldstaszek pisze:Nie widzę potrzeby w wyjaśnianiu zjawisk fizycznych w otoczeniu warstwy Beilby'ego i poniżej
A ja bym chętnie poczytał o zjawiskach zachodzących na powierchni metali, w warstwie tlenkowej i bezpostaciowej oraz o tym, jak to się ma do ograniczania zużycia oleju w wychałowanym silniku. Wiedzy nigdy nie dość.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Bierze olej-a założenie gazu B5 1.8T Pomocy!

Post autor: oldstaszek » pn cze 25, 2012 16:44

[quote="ozzy1979"]A ja bym chętnie poczytał o zjawiskach zachodzących na powierchni metali, w warstwie tlenkowej i bezpostaciowej oraz o tym, jak to się ma do ograniczania zużycia oleju w wychałowanym silniku. Wiedzy nigdy nie dość. [/q
miłego dnia. :pub:
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2012 07:57 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Bierze olej-a założenie gazu B5 1.8T Pomocy!

Post autor: Paweł Marek » pn cze 25, 2012 22:21

shikoba, pojedź do mechanika który po prostu podejmie się wstępnej diagnozy Twojego silnika, czyli zmierzy ciśnienie sprężania ew. z próbą olejową, ciśnienie oleju, przyjrzy się turbinie, przyjrzy się temu wyciekowi i na podstawie tej diagnozy powie ci coś konstruktywnego. Na razie o LPG nie myśl, fakt obecności turbiny niema tu nic do rzeczy. Liczy się fakt że silnik nie jest całkiem sprawny.
oldstaszek, nie możesz sam wykasować tych bzdetów, pamiętasz jeszcze co to ciało stałe? Najpierw sam śmiesznostki wypisujesz a potem wnosisz o ich kasowanie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Bierze olej-a założenie gazu B5 1.8T Pomocy!

Post autor: oldstaszek » wt cze 26, 2012 08:11

Paweł Marek pisze:oldstaszek, nie możesz sam wykasować tych bzdetów, pamiętasz jeszcze co to ciało stałe? Najpierw sam śmiesznostki wypisujesz a potem wnosisz o ich kasowanie.
Wykasowałem. Resztę pomijam milczeniem.
Miłego dnia życzę. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości