Pytanie o plastikową rurkę podciśnieniową

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

akm97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw mar 17, 2005 16:17
Lokalizacja: Międzyrzecz

Pytanie o plastikową rurkę podciśnieniową

Post autor: akm97 » ndz mar 04, 2012 21:01

Witam. Wczoraj przy gmeraniu przy silniku (Arosa 1.0 MPI) po ściągnięciu obudowy filtra zauważyłem, że jeden z dwóch wężyków podciśnienia wchodzących od spodu w tą obudowę jest zgnieciony. Nie są to tradycyjne giętkie wężyki o średnicy 4-5 mm, ale taka plastikowa czarna rurka grubości mniej więcej wkładu do długopisa. Na obu końcach rurek są gumowe łatwo demontowalne "główki" które później wtyka się w odpowiednie miejsca silnika. Tak więc czy ktoś spotkał się z taką rurką sprzedawaną na metry, jak tradycyjne wężyki. aby zregenerować ten układ podciśnieniowy? Serwis odpada - 60 zł, za ok 40 cm rurkę z końcówkami.
P.S. Obie rurki służą do sterowania klapą gorącego powietrza do przepustnicy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pytanie o plastikową rurkę podciśnieniową

Post autor: Paweł Marek » pn mar 05, 2012 09:42

Dostaniesz taką sztywną rurkę prawie w każdym sklepie moto, sam kupowałem, a jesli nie to przetnij zagnieciony koniec i połacz kawałkoem wezyka elastycznego. Trzeba zadbać tylko o to żeby wezyk był drożny i szczelny nic poza tym. Nie ma czego więcej roztrząsać na ten temat.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

akm97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw mar 17, 2005 16:17
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: Pytanie o plastikową rurkę podciśnieniową

Post autor: akm97 » pn mar 05, 2012 18:03

Paweł Marek pisze:Dostaniesz taką sztywną rurkę prawie w każdym sklepie moto, sam kupowałem, a jesli nie to przetnij zagnieciony koniec i połacz kawałkoem wezyka elastycznego. Trzeba zadbać tylko o to żeby wezyk był drożny i szczelny nic poza tym. Nie ma czego więcej roztrząsać na ten temat. Zamykam
Dziękuję za odpowiedź, ale byłem w dwóch sklepach moto w moim mieście i w żadnym nie było, a w jednym z nich sprzedawca powiedział, że takie rurki to tylko serwis. Na allegro też nic nie znalazłem, tak, że chyba nie jest to taka prosta sprawa.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Pytanie o plastikową rurkę podciśnieniową

Post autor: marcin7x5 » wt mar 06, 2012 14:29

Zawsze możesz zastąpic ją cienkim węzykiem gumowym wzmocnionym.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pytanie o plastikową rurkę podciśnieniową

Post autor: Paweł Marek » wt mar 06, 2012 14:51

akm97, pytasz o wężyk polastykowy do spryskiwaczy, maja rolkach rózne grubości


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości