Silnik 2E szarpie przerywa dusi sie gasnie, juz nie mam sily

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

StunteRZRZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 03, 2010 11:32
Lokalizacja: Zarzecze

Silnik 2E szarpie przerywa dusi sie gasnie, juz nie mam sily

Post autor: StunteRZRZ » pt lut 03, 2012 03:42

Witam.
Mam prblem z passatem silnik 2E bez gazu, otoż silnik odpala zawsze na tyk ale raz gasnie raz szarpie na wolnych obrotach i musze energicznie ruszac gazem zeby wskoczył po chwili na wyzsze obroty lecz na nich tak samo przerywa ze ruszyc sie nie da bo gasnie, chodzi przerywająco czasem nie reaguje na gas i sam sobie na chwile daje obroty do 3-5 tys. Wymienone świece, lopułka, kable WN, cewka zaplonowa, juz 3 listwa wtryskowa wymieniona, przepływomierz, pompa paliwa, dolot szczelny filtr nowy. Juz nie wiem gdzie szukac przyczyny, macie jakies pomysly????



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Silnik 2E szarpie przerywa dusi sie gasnie, juz nie mam sily

Post autor: -=ren=- » pt lut 03, 2012 09:06

czujnik na aparacie zapłonowym i czujnik temperatury. Czy sprawdzałeś błędy jakie wystawia sterownik?


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik 2E szarpie przerywa dusi sie gasnie, juz nie mam sily

Post autor: Paweł Marek » pt lut 03, 2012 10:07

Obserwuj pod kątem ucieczki iskier w okolicy kopułki i sprawdź ciśnienie paliwa manometrem. TPS i przepływomierz łatwo sprawdzisz miernikiem - opisy na forum. Czujnik temperatury przy tych objawach odpada.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

StunteRZRZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 03, 2010 11:32
Lokalizacja: Zarzecze

Re: Silnik 2E szarpie przerywa dusi sie gasnie, juz nie mam

Post autor: StunteRZRZ » pt lut 03, 2012 11:08

Dzieki za odpowiedzi ;) narazie odpiąłem wąz od listwy i paliwo daje strumieniem na jakies 10-15cm ale załatwie manometr i sprawdze.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik 2E szarpie przerywa dusi sie gasnie, juz nie mam sily

Post autor: Paweł Marek » pt lut 03, 2012 14:29

Podepnij manometr zamiast wtryskiwacza rozruchowego, włącz silnik , ma być 3 bary z załozonym, 2.5 bara ze ścigniętym wezykiem podciśnieniowym od regulatora ciśnienia paliwa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości