Problem z "check engine" w Leonie 1.6 16V silnik AZD

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Problem z "check engine" w Leonie 1.6 16V silnik AZD

Post autor: herbu » wt lis 08, 2011 17:00

herbu pisze:Innym objawem jest to, że rano, szczególnie jak jest zimno, lubi przy pierwszym ruszeniu się zdławić. Ale tylko raz. Potem już jest ok. Przy wyższej temperaturze oraz na ciepłym, czy choćby letnim silniku jest wszystko ok. To akurat może być winna przepustnica, gdyż nie wiem kiedy była czyszczona, więc tym się zajmę na początek.
Przepustnicę wyczyściłem i faktycznie dławienie ustało. Nadal jednak problem cięższego odpalania nie zniknął. Na dniach spróbuję podociskać cewki - zobaczymy co z tego wyjdzie. Choć wydaje mi się, że jeśli to byłaby przyczyna, to problem z odpaleniem byłby raczej ciągle, a występuje on sporadycznie i to wyłącznie na zimnym silniku, tj. po przestanych co najmniej 7-8 godzinach. I co najlepsze występuje mniej więcej co 3 dzień. Zastanawiam się jeszcze nad zaworem na listwie wtryskowej (regulator ciśnienia paliwa) - może szwankuje i nie trzyma paliwa?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problem z "check engine" w Leonie 1.6 16V silnik AZD

Post autor: marcin7x5 » śr lis 09, 2011 11:43

A sprawdzałeś może akumulator? Ja miałem tez kłopoty z opaleniem na zimnym silniku. Okazało się, że były zbyt duże spadki napięcia w instalacji aż do 8V i wtedy występowały te kłopoty. Teraz mam nowy i napięcie spada max do 10,1V podczas kręcenia rozrusznikiem. Problemy po wymianie aku ustapiły.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Problem z "check engine" w Leonie 1.6 16V silnik AZD

Post autor: herbu » śr lis 09, 2011 13:15

marcin7x5 pisze:A sprawdzałeś może akumulator? Ja miałem tez kłopoty z opaleniem na zimnym silniku. Okazało się, że były zbyt duże spadki napięcia w instalacji aż do 8V i wtedy występowały te kłopoty. Teraz mam nowy i napięcie spada max do 10,1V podczas kręcenia rozrusznikiem. Problemy po wymianie aku ustapiły.
Akumulatora nie sprawdzałem, ale raczej powinien być w porządku - ma niecałe 2 lata, kręci jak głupi, więc to raczej nie jego wina.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problem z "check engine" w Leonie 1.6 16V silnik AZD

Post autor: marcin7x5 » śr lis 09, 2011 15:40

Mój miał 3 m-ce i też niby kręcił jak głupi. Ale jeżeli spada ci mocno napięcie to wtedy mogą dziać się różne rzeczy.



ajni
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr mar 29, 2006 02:47
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Leon 1M 1.4 16V
Silnik: AXP

Problem z "check engine" w Leonie 1.6 16V silnik AZD

Post autor: ajni » czw lis 17, 2011 15:14

herbu, Jak się zalogujesz do silnika to w grupie 14 masz: RPM, Load, Count i puste.
Analogicznie, obroty silnika, obciążenie silnika (ma byc poniżej 25 %), licznik wypadniętych zapłonów, oraz czy licznik jest aktywny (enabled) czy nie aktywny (disabled). Na wolnych obrotach trzeba posiedzieć chwilkę i popatrzeć czy licznik wskazuje 0 czy liczba rośnie, Jak jest powyżej 5 to coś jest nie tak. Aha czasem się to kasuje samo na 0 nie wiem czemu. Zaczyna liczyć np. do 6, zresetuje się na 0 i kolejnym razem zliczy do 8. Chyba jest jakiś określony czas na wypadnięcie, jak nic nie wyczuje to zeruje licznik.


Myślcie ludzie to nie boli!!!

Chcesz się podpiąć pod VAGa? Daj znać!

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Problem z "check engine" w Leonie 1.6 16V silnik AZD

Post autor: herbu » sob lis 26, 2011 12:26

ajni pisze:herbu, Jak się zalogujesz do silnika to w grupie 14 masz: RPM, Load, Count i puste.
Analogicznie, obroty silnika, obciążenie silnika (ma byc poniżej 25 %), licznik wypadniętych zapłonów, oraz czy licznik jest aktywny (enabled) czy nie aktywny (disabled). Na wolnych obrotach trzeba posiedzieć chwilkę i popatrzeć czy licznik wskazuje 0 czy liczba rośnie, Jak jest powyżej 5 to coś jest nie tak. Aha czasem się to kasuje samo na 0 nie wiem czemu. Zaczyna liczyć np. do 6, zresetuje się na 0 i kolejnym razem zliczy do 8. Chyba jest jakiś określony czas na wypadnięcie, jak nic nie wyczuje to zeruje licznik.
Więc wczoraj wyczyściłem przepustnicę (obyło się bez adaptacji - w silniku AZD chyba nie jest wymagana adaptacja, gdyż czytałem wiele postów, gdzie po jej wyczyszczeniu nie było potrezby adaptacji - te silniki widać tak mają). Wymieniłem też świece - miałem NGK platynowo - irydowe z odstępem elektrod 1.1mm, zmieniłem je na Boscha, również platynowo - irydowe lecz z odstępem 0,7 - powinno być lepiej przy LPG.
No i podłączyłem kompa, by sprawdzić te wypadające zapłony. Zrobiłem 2 próby - w pierwszej trwającej jakieś 40 sek. doliczył do 10, po czym zaczął liczyć od zera. Jak już za 2 razem zaczął liczyć od 0, to po jakiś 2 minutach doliczył do 3. Dłużej mi się nie chciało czekać. Obciążenie silnika około 19,8-20,5%.
I jak myślisz - w normie wszystko? Co ciekawe zauważyłem, że licznik co jakiś czas zmieniał się z enabled na distabled. Ale to już chyba nie problem. Może nawet tak powinno być.
Check dalej się zaświeca. Ale tylko i wyłącznie w 2 przypadkach:
1. Zapalam rozgrzany silnik i chodzi on na biegu jałowym przez 1-1,5 minuty - wtedy się zapala. Gdy silnik jest zimny nic takiego nie występuje. Tak samo jak już ruszę, to również kontrolka się nie zapali.
2. Jadę na nierozgrzanym silniku na biegu, ale bez gazu (np. zjeżdżam z górki). Wtedy też kontrolka potrafi się zaświecić.
Jeśli auto jest już rozgrzane do ponad 70 stopni, to kontrolka nigdy się nie zaświeciła.
Dodam tylko, że po podpięciu do kompa wywala błąd:
17586 - Linear O2 Sensor: Pump Current: Open Circuit
P1178 - 35-10 - - - Intermittent
17604 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P1196 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent
Cóż chyba pozostaje wymiana 1 sondy. Choć po co wymieniać, jak nic się nie dzieje? Auto jeździ normalnie, pali tyle samo co zawsze, nie zauważyłem żadnych zmian po zaświeceniu checka. Czy warto więc inwestować 400 zł w nową sondę?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ajni
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr mar 29, 2006 02:47
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Leon 1M 1.4 16V
Silnik: AXP

Problem z "check engine" w Leonie 1.6 16V silnik AZD

Post autor: ajni » ndz lis 27, 2011 19:47

Czyli zapłony nadal ci wypadają skoro licznik liczy, coś jest nie tak.
Z sondy masz przerwany obwód zasilania pompy jonowej czy jakoś tak. Będzie źle pokazywać skład spalin.
I to zapalanie sie checka może być przez sondę, a ona wcale nie kosztuje 400zł- chyba że w ASO, ja kupiłem u dystrybutora boscha za 290zł, a ASO chciało 650 za taką samą. Zobacz na hurtownię AD Dakol czy masz ich w okolicy, albo wejdź na stronę boscha i tam szukaj dystrybutorów w swoim regionie- o ile masz sondę bosch.
Ja podejrzewałem sondę że mam padniętą ale okazało się że nie, choć polepszyło się bo stara sonda już wolno reagowała.

Ja w 1.4 16V mam świece jak w oryginale z przerwą 1.0 mm mimo że mam gaz.


Myślcie ludzie to nie boli!!!

Chcesz się podpiąć pod VAGa? Daj znać!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości