Problem na zimnym silniku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8870
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem na zimnym silniku

Post autor: marcin7x5 » pt wrz 16, 2011 09:37

danispain pisze:Dzisiaj rano sie zdziwilem bo zapalam go po nocy a on pali jak gdyby nic sie nie dzialo,zapalil na ssaniu bo obroty byly na ok.1000,ja mu na gaz a on elegancko wchodzi na obroty,tak ze nie wiem juz co mu to dolega bo prawie caly miesiac mam problem jak zimny a tutaj dzisiaj zapalil bez problemu.
Może poruszałeś ostatnio jakimis kabelkami / czujnikami i poprawił sie styk.



danispain
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 11:18

Re: Problem na zimnym silniku

Post autor: danispain » pt wrz 16, 2011 15:14

Wiec panowie tak narazie brak problemu,nie wiem jak sie to stalo ale wszystko dziala ok,jezeli chodzi ze moze cos poruszalem to moze tez byc to bo ''grzebalem''kolo czujnika przy kostce.Ale tez moze byc to ze wylaczylem gaz i zrobilem dluzsza trase na benzynie i narazie nie zalaczam gazu dopoki nie ustawie mapy,bo moze zle ustawiona mapa namieszala w mapie z benzyny.Jak cos sie zmieni to dam znac.Ciesze sie ze wszystko ok.bo juz mialem dosyc,dodam ze jestem 3100 kilometrow od polski,a Wam wszystkim wielkie dzieki za zainteresowanie sie tematem,widac ze jest troche 'vwolkswageniakow''w polsce :-),pisalem na forum seata i do dzisiaj nikt nie odpisal.



lukasz2444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 15:05
Lokalizacja: elblag/malbork

Problem na zimnym silniku

Post autor: lukasz2444 » pn wrz 19, 2011 19:05

mam problem ze swoim golfem IV 1.6 sr a mianowicie ciezko pali rzuca silnikiem i gasnie za 2 razem trzeba go dluzej trzymac na rozruszniku i odpala juz bez rzucania silnikiem wymienilem swiece przewody zaplonowe filtr paliwa i nic nie pomoglo bylem na kompie podazalo blad czujnika polozenia walu rownierz go wymienilem objawy nie ustaly a doszlo do tego kpcenie na bialo i czuc paliwo bylem 2 raz na kompie i mechanik powiedzal ze dostaje zle wartosci powietrza i ze mozliwe ze jest uszkodzony przeplywomierz ale pewnosci nie mial a nie chce wymieniac czesci na chybil trafil :))



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8870
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem na zimnym silniku

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 20, 2011 11:15

lukasz2444 pisze:ze mozliwe ze jest uszkodzony przeplywomierz ale pewnosci nie mial a nie chce wymieniac czesci na chybil trafil )
Odłacz go i zobacz czy będzie zauważalna róznica. Byc może czujnik halla (położenia wałka rozrządu) nie podaje właściwie sygnału i wtedy komp bierze sygnał z czujnika położenia wału korbowego dlatego trzeba go dłużej kręcić.



lukasz2444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 15:05
Lokalizacja: elblag/malbork

Problem na zimnym silniku

Post autor: lukasz2444 » pt wrz 23, 2011 20:48

zostal mi tulko problem z odpalanie na zimnym silniku bo podczas startu pali tylko na 2 gary pozniwej zalapuja kolejne 2 i chodzi normalnie ale trzeba odczekac tak z minute i mozna jechac bo inaczej bedzie sie dusil po tym czasie jezdzi normalnie jak by nic nie bylo :rozpacz:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości