Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

muczaczos25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 04, 2010 11:06

Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Post autor: muczaczos25 » wt paź 05, 2010 10:48

Witam kolegów
Mam ibizę 1.0 benzyna gaz (silnik jak w Polo) i jest taki problem że na zimnym silniku jak ja odpalę jest wszystko ok przejadę pare kilometrów silnik się zagrzeje zgaszę i ponownie odpalę to na benzynie falują obroty od normalnych w górę i tak cały czas przełączę na lpg to utrzymuję się na biegu jałowym na takich obrotach że silnik wyje jak szalony wstyd się na światłach zatrzymywać :) i po jakiś 5 minutach objawy ustępują schodzi na normalne obroty jak by mu nic nie było i tak za każdym odpaleniem ciepłego silnika
do tego na benzynie na biegu jałowym jak go chce przygazować to się dusi przy ruszaniu na lpg też muszę uważać bo jak za szybko dodam gazu chce raptownie ruszyć to potrafi zgasnąć udusić się i na benzynie ma mega spalanie a na lpg jest normalne.
Ratujcie :)



DIDARO
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 629
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:47
Kontakt:

Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Post autor: DIDARO » wt paź 05, 2010 20:26

Witaj , na moje oko masz za duża mieszanka powietrza ( gdzieś dochodzi ci lewe powietrze ) . drugie co musi być to parownik z lpg wariuje ( złe wyregulowany ) trzy padł jakiś czujnik ( podpiąć auto pod kompa )



muczaczos25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 04, 2010 11:06

Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Post autor: muczaczos25 » śr paź 06, 2010 19:31

Dzięki kolego za zainteresowanie :)
Dzisiaj wyczyściłem przepustnice wszystko uszczelniłem na sylikon nie powinien łapać lewego powietrza ale zauważyłem że jak jest na tych dużych obrotach i zdejmie sie klapę od filtru to schodzi na normalne i jest wszystko ok ładnie sobie chodzi wiec cos musi być z tą mieszanką jutro będę miał VAGA to go podłącze i zobaczę czy niema błędów i wszystko gra
Pozdrawiam



muczaczos25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 04, 2010 11:06

Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Post autor: muczaczos25 » śr paź 06, 2010 19:34

No i jeszcze jak jest na benzynie to obroty falują od normalnych w górę i zauważyłem dzisiaj jak właśnie otworzyłem filtr że przepustnica drga normalnie ją słychać tak jak by wpadała w oscylacje



DIDARO
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 629
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:47
Kontakt:

Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Post autor: DIDARO » śr paź 06, 2010 20:41

jesli ściągniesz pokrywę z gażnika ,to poruszaj wałkiem przepustnicy w góre i w dół i czy nie ma luzu .Jęśli ma to albo wałek wyrobiony albo gniazda tulrjek wałka przepustnicy .A i polecam sprawdzenie filtra ,morzliwe że nadaje się do wymiany .masz w dolnej części filtra taki mały okroągłe ustrojstwo i wchodzi do niego węzyk ?



muczaczos25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 04, 2010 11:06

Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Post autor: muczaczos25 » czw paź 07, 2010 17:03

Teraz nie wiem czy chodzi o odmę która wchodzi w obudowę filtru i jest czysta czy taki cienki wężyk od gazu który też wchodzi w obudowę filtra(przynajmniej tak mi się wydaje że to od gazu )???
Pozdrawiam



seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Post autor: seboja » sob paź 09, 2010 22:09

Ej o jaki wałek chodzi "to poruszaj wałkiem przepustnicy w góre i w dół i czy nie ma luzu" ??? bo ja mam podobny problem, ale u mnie podejrzewam że kolektor ssący może przepuszczać powietrze. Ale kurde !! dziś rano włączyłem silnik i nawet mi z tłumika nie prutało, bo tak to jest taki odgłoś pum pum pum, bo mam sportową końcówke, a właśnie jak zapaliłem rano to tak pięknie cichutko chodził na bęzynie jak powinien, ludzie o co chodzi bo ja już nie kapuje, a co daje kolektor wydechowy, może to to ?? niech ktoś wytłumaczy mi bo chcę się nauczyć i samemu pogrzebać, odmę czyściłem , przepustnica czyszczona przez mechaników, adaptacja, 2 kompy były już podłączane, powiedzieli mi że przepustnica do wymiany no i możliwe że kolektor ssący, ale coś czytałem o przewodach podciśnieniowych że to może to ?? no i co z tą praco silnika a raczej wydechu, tak cichutko chodził jak by nie istniał tłumik, nie mam pojęcia.


:majkel: :rock:

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku

Post autor: seboja » ndz paź 10, 2010 19:26

?


:majkel: :rock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości