Jakie świece do MK2 1.6 z gazownia ????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Jakie świece do MK2 1.6 z gazownia ????

Post autor: martines » ndz mar 20, 2005 14:56

Wiem że ten temat był już pewnie nie raz poruszany... No ale dzis miałem problem z utrzymaniem obrotów po odpaleniu... W dodatku strasznie sie juz zamulił ponad 40 tyś na tych samych świecach to chyba maximum.



Awatar użytkownika
Bezy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 17:26
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Post autor: Bezy » ndz mar 20, 2005 17:27

Większośc do LPG radzi jednoelektrodowe świece firmy NGK. A jakie oznaczenie tych swiec - to juz powinni powiedziec Ci w sklepie.



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » ndz mar 20, 2005 17:31

Najlepiej wsadż takie świece jak radzi fabryka do tego silnika. Nie pakuj się w wynalazki typowo do gazu. Najlepiej kup świece NGK, do tego silnika chyba będą wieloelektrodowe, dużo lepsze spalanie na benzynie i większa żywotność na gazie niż jednoelektrodowe. Pozdro



Awatar użytkownika
Bezy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 17:26
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Post autor: Bezy » ndz mar 20, 2005 17:39

nawrotvw pisze:Najlepiej wsadż takie świece jak radzi fabryka do tego silnika. Nie pakuj się w wynalazki typowo do gazu. Najlepiej kup świece NGK, do tego silnika chyba będą wieloelektrodowe, dużo lepsze spalanie na benzynie i większa żywotność na gazie niż jednoelektrodowe. Pozdro
Jesli LPG - to tylko jednoelektrodowe...W wiekszości serwisów to Ci powiedzą. Aha - chodzi o NGK V-Line, ale bardzo dobre swiece do gazu robi tez polska ISKRA.



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » ndz mar 20, 2005 17:54

Zgadza się gazownicy polecają do gazu jednoelektrodowe bo one wystarczają do zapłonu mieszanki gazu. Jednak mnie życie nauczyło jakich świec używać. Fabrycznie do mojego paska były ładowane wieloelektrodowe. Świece iskry są dobre jednak u mnie nie wytrzymywały więcej niż 10 tys km, a cena nie wiele mniejsza niż zwykłych jednoelektrodowych NGK. Natomiast świece jednoelektrodowe NGK wytrzymały ok 14 tys. km jednak nie miał kopa na benzynie. Na wieloelektrodowych NGK na gazie jeżdził super i na benzynie był rakieta, chociaż dużo zależy od silnika i instalacji elektrycznej. Pozdro



Awatar użytkownika
Bezy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 17:26
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Post autor: Bezy » ndz mar 20, 2005 18:12

nawrotvw pisze:Zgadza się gazownicy polecają do gazu jednoelektrodowe bo one wystarczają do zapłonu mieszanki gazu. Jednak mnie życie nauczyło jakich świec używać. Fabrycznie do mojego paska były ładowane wieloelektrodowe. Świece iskry są dobre jednak u mnie nie wytrzymywały więcej niż 10 tys km, a cena nie wiele mniejsza niż zwykłych jednoelektrodowych NGK. Natomiast świece jednoelektrodowe NGK wytrzymały ok 14 tys. km jednak nie miał kopa na benzynie. Na wieloelektrodowych NGK na gazie jeżdził super i na benzynie był rakieta, chociaż dużo zależy od silnika i instalacji elektrycznej. Pozdro
Hmmm... własnie - życie uczy najlepiej.... Z wielka ciekawościa spróbowałbym tych wieloelektrodowych NGK. Tylko kto mi da je na próbe ?? Może dlatego mój nie chce isc na benzynie i ten samozapłon ... (z takie wskazówki otrzymałem na forum www.elektroda.pl)



79Adam79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob lis 20, 2004 16:51
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 79Adam79 » ndz mar 20, 2005 21:56

Ja mam 2 auta zagazowane i na iskrach smigam, po 10 000 km wymiana i dalej smigam , ale fakt w jednym i drugim aucie na benzynie czasami wystepuje zjawisko samozapłonu-dopiero po tym co "Bezy"napisał sie zastanawiam czy to właśnie przez te swiece :hmm:
Na gazie śmigają oba auta bardzo ładnie a na benzynie tylko w zime gasze.
Nastepne świece kupie chyba NGK bo na forum są chwalone i znajomi też chwalą.



Awatar użytkownika
Metoda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 22, 2005 13:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Metoda » pn mar 21, 2005 11:09

Racja zgadzam sie z przedmowcami nie pakuj sie w zadne gazowe wynalazki NGK 3 elektrodowe takie jak farbycznie i masz swiety spokoj sprawdz jeszcze kable:)



rakmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr lut 23, 2005 15:31
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: rakmk3 » pn mar 21, 2005 14:56

nie słuchaj tych co mówią że na gaz to nalepsze są świece 1-elektrodowe, właśnie najlepsze są 3-elektrodowe i to z jednego prostego powodu: jeżli utracisz iskę na świecy jednoelektrodowej (obojętnie z jakiej przyczyny - nieważne) to niebędziesz palił na ten cylinderto a w trójelektrodowych masz jeszcze w zapasie 2 elektrody. Polecam świce NGK.


MK III 1,8ABS full option

Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » pn mar 21, 2005 15:41

Witam
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć i polecić świece 1-elektrodowe NGK V-line. Polecam, gdyż sam mam golfika zagazowanego i wtopiłem, kupując NGK 3-elektrodowe. Szlag mnie mało nietrafił jak po wydaniu niecałej stówki za 4 szt. i po założeniu, golf po odpaleniu chodził jak stara qr...... Myślałem że mnie coś strzeli. Oczywiście o wymianie świec na 1-elektrodowe nie było już mowy(świeca-rzecz elektryczna, niepodlegająca zwrotowi-tak mi w sklepie powiedzieli). No i co teraz.....próbowałem ustawić zapło...zmienic przerwy na tych elektrodach..i nic to niedawało. Golf kiepsko sie zbierał, przebierał na wolnych obrotach i wogóle...ale tylko na gazie, bo benzynie było w miare dobrze. Ale przecież w 95% to ja na gazie jeżdże...No i zrobiłem co musiałem czyli, odgiąłem po 2-elektrody na świecy do pionu tak, by iskre dawała tylko 1 elektroda. No i jak ręką odjął !!! Pomysł wypalił. Jest super. Więc szczerze polecam jeszcze raz NGK 1-elektrodowe świece do zagazowanego golfa.
Pozdrawiam


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

lukaszstrzelce

Post autor: lukaszstrzelce » pn mar 21, 2005 19:50

zdecydowanie potwierdzam zdanie przedmówców. Kilka dni temu wymieniałem i wsadziłem jednoelektrodówki NGK. Pięknie chodzi. A O SYMBOL ZAPYTAJ W SKLEPIE jEST RÓŻNY W ZALEŻNOŚCI OD SILNIKA



Awatar użytkownika
marsell
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 27, 2005 22:45
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marsell » pn mar 21, 2005 20:32

Ja w moim golfie z sillnikiem 1,6 jeżdżę na swiecach ISKRA do gazu, zrobiłem na nich 45.000 km i żadnych problemów nie było i nie ma. Pracowałem kiedyś w firmie zakładającej instalacje gazowe do samochodów i wiem, że często występowały problemy z autami, które miały założone świece 3-elektrodowe, na benzynie chodziły spoko ale na gazie nie. Wymiana w takim przypadku świec na 1-elektrodowe rozwiązywała problem.



Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » pn mar 21, 2005 22:01

Wielkie dzięki... Jutro udam się na zakupy.



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » czw mar 24, 2005 12:37

wzystko zależy od samochodu!! u mnie jak montowali gaz miałem ngk 3 ekektroowe świece po przejechaniu ok ponad 25 tys km i takie zostały!!!! autko chodzi dobrze zarówno na gazie i benzynie.........obecnie.. Więc opinie takróżne ilu włascicieli...pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości