Ile powinien palic??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kylek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 24, 2007 17:29
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Ile powinien palic??

Post autor: kylek » pn kwie 23, 2007 21:18

Mam golfa mk1 silnik 1,3 GF.Samochod generalnie jezdzi na bardzo krotkie dystanse (nadmienie ze jezdze ekonomicznie nie przekraczam 70km/h i staram sie go trzymac na niskich obrotach)Golfik jest odpadalny rano, jedzie 5km do pracy i wieczorkiem z powrotem.Ile powinien palic przy takiej jezdzie na miescie?Nadmienie ze rano i wieczorkiem w Lublinie sa duze korki wiec trzeba czasami troche postac?Chce wiedziec bo zastanawiam sie nad wymiana gaznika ale nie wiem czy to w ogole konieczne?

pozdroVWka :)
Ostatnio zmieniony pn kwie 23, 2007 21:22 przez kylek, łącznie zmieniany 1 raz.


www.lublin.mm.pl/~kylek/nowe ---> Fotki :D

Awatar użytkownika
flgmnft
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 12:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: flgmnft » wt kwie 24, 2007 11:01

Tez mam taki silniczek w golfie. Pali mi ok 8-9 w miescie, ale to podono przez to ze jeden z poprzednich wlascicieli dlubal cos w gazniku, silniczek jest dosc mocny. Ale cos za cos. Moim zdaniem taki silniczek nie powinien zjesc wiecej niz 7-8 litrow. Trzeba zwrocic uwage ze nie jest to nowy silnik.



Awatar użytkownika
krzylo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 403
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 18:32
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: krzylo » wt kwie 24, 2007 11:26

wydaje mi sie ze wymiana gaznika jest bezsensowna ... mozesz sprobowac podjechac gdzies na ewentualna regulacje...
silnik 1,3 powinien spalasc cos w granicy 8 litrow w miescie , zwazajac na to ze masa jest niska ...
pozdroVWka


krzylo7@wp.pl
Lubelskie Stowarzyszenie VW Audi
GSM 516 833 337
www.majovwka.pl

Awatar użytkownika
kylek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 24, 2007 17:29
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: kylek » wt kwie 24, 2007 11:37

Gaznik byl juz regulowany i mechanik powiedzial ze juz lepiej wyregulowac go sie nie da :( no takie spalanie dla mnie tez wydaje sie za duze :( Co proponujecie?


www.lublin.mm.pl/~kylek/nowe ---> Fotki :D

Awatar użytkownika
paja
Forum Master
Forum Master
Posty: 1256
Rejestracja: pn sty 08, 2007 13:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: paja » wt kwie 24, 2007 13:02

Nie wiem czy jest sens coś robić, bo różnice w spalaniu moga być dość znaczne. U mnie np w trasie da rade zejść do 6-6,5L w trasie jadąc spokojnie. A w mieście na krótkich odcinkach tak jak u Ciebie przy ekonomicznej jeździe nie bierze mniej jak 13 więc różnica spora. Uważam że nie jest chyba źle.



Awatar użytkownika
Arek-Magis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 19:25
Lokalizacja: okolice Kielc
Kontakt:

Post autor: Arek-Magis » wt kwie 24, 2007 13:27

Witam,
Mój brat ma mk1 z takim właśnie silnikiem. Dojeżdża do pracy ok 30 km i też przez miasto(korki). Średnio wychodzi mu 6.5 l/100 km. I w sumie tyle powinien palić. Choć w twoim przypadku robisz bardzo krótki dystans wobec czego silnik nawet nie zdąży złapać odpowiedniej temperatury pracy i zapewne to ma wpływ na większe zużycie.
Pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
flgmnft
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 12:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: flgmnft » wt kwie 24, 2007 14:40

Sprubuj jeszcze umiejetnie manipulowac ssaniem. Jak jedziesz to wy wylacz a jak masz zamiar sie zatrzymac to wlacz je. A pali ci za duzo wlasnie temu ze nie zdazy sie zagrzac i jezdzisz na ssaniu.



Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » wt kwie 24, 2007 18:32

je3sli jeżdzisz odcinki po 5 km i to jeszcze w korkach przez miasto to juz nic nie naregulujesz8-9l/100 to norma, moje mk2 1.3 na fullwtrysku pali średnio7,5l/100 np ostatnio zalałem do pełna (z rezerwy) i weszło 42,5l /550km = 7,7l/100 oczywiście nie oszczędzam silnika, znaczy nie jeżdżę jak emeryt, mysle że stara jedyneczka 1.3 w gazniku własnie tyle powinna palić przy takiej jeżdzie, jeśli ci sie duzo wydaje to załuż sobie gaz - tanio cie wyjdzie najprostrza instalka na gaznik



Awatar użytkownika
kylek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 24, 2007 17:29
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: kylek » wt kwie 24, 2007 22:48

Spoko dzieki za odpowiedzi :) dzisiaj zobaczylem jak jezdzi siostra i powiem wam ze jak tak daje na zimnym silniku i na krotkich dystansach w korkach to i tak nie za duze to spalanie :P:P 3mcie sie i jeszcze raz dzieki


www.lublin.mm.pl/~kylek/nowe ---> Fotki :D

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości