Wysokie sprzęgło - cos nie tak?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Wysokie sprzęgło - cos nie tak?

Post autor: jorgus7 » sob kwie 21, 2007 09:58

witam,

cholernie mnie nurtuje fakt, ze sprzegło bierze mi u samej góry i pedał jest bardzo miekki. Sprzęgło jest nowe tzn ma ok 5 mies. jest to sachs za 450 zł wiec raczej lepsze, mechanik mi powiedział ze sie go nie reguluje. nie wiem czy to prawda bo sie nie znam na tym.
czy mozna to jakos regulowac czy to wina sprzegla ze tak bierze?
Ostatnio zmieniony pn kwie 23, 2007 15:11 przez jorgus7, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Greg_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 10:35
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Greg_ » sob kwie 21, 2007 10:37

ja tak mialem i to byla wina sprzegla, slizgalo sie
sprobuj zaciagnac reczny hamulec, wrzuc dwojke i pusc sprzeglo, jak szarpnie i zgasnie to przynajmniej wyeliminujesz ten problem, jezeli nie... wymienilas sama tarcze czy docisk i reszte tez? ja za kompletne sprzeglo sachsa dalem 800 zl (z montazem)



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: wysokie sprzęgło w mk3

Post autor: tomyart » sob kwie 21, 2007 10:41

jorgus7 pisze:witam,

cholernie mnie nurtuje fakt, ze sprzegło bierze mi u samej góry i pedał jest bardzo miekki. Sprzęgło jest nowe tzn ma ok 5 mies. jest to sachs za 450 zł wiec raczej lepsze, mechanik mi powiedział ze sie go nie reguluje. nie wiem czy to prawda bo sie nie znam na tym.
czy mozna to jakos regulowac czy to wina sprzegla ze tak bierze?
bo pewnie masz linke z samoregulatorem i raczej tu tkwi problem



Awatar użytkownika
Paweł
GOLFOLOT
GOLFOLOT
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 24, 2007 16:35
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Paweł » sob kwie 21, 2007 10:45

Witam u mnie łapało wysoko 2/3 pedała myślałem że sie juz powoli kończy :grrr: , jednak skoczyłem do kumpla i on zaczoł krecic tym plastikiem kolo serwa(jak masz linke od sprzegła to na poziomie serwa jest na niej taki plastik, przynajmniej u mnie tak jest ) opuścił je troche i teraz chodzi leciutko łapie od razu i kola piszcz az milo :grin:



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » sob kwie 21, 2007 11:07

A przypadkiem to nie jest sprzęgło hydrauliczne ???


VR6 + STAG 300

bananan4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 15:42
Lokalizacja: Lublin

Re: wysokie sprzęgło w mk3

Post autor: bananan4 » sob kwie 21, 2007 11:16

Witam!
Mam odwrotnie - za nisko łapie sprzęgło - pedał przy samej podłodze. Mechanik powiedział ze to wina linki samoregulującej się. Co dalej - wymieniać linkę, jakoś regulować tę linkę, czy nie zwracać uwagi (podam ze ja tego prawie nie odczuwam, niekiedy szarpie przy wrzuceniu wstecznego biegu)?



jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » sob kwie 21, 2007 12:43

tak ponoc to jest linka z samoregulatore tak mi mechanik poweidział i ze nie da sie z tym nic zrobic? ale czy na pewno? cholernie mnie to wkurza :/
napewno sie taka linka nie reguluje? czy mozna cos z tym w ogole zrobic?

Greg, wydaje mi sie ze kompletne z montarzem zaplaciłem 600 zł u znajomego mechanika



remi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 11, 2006 01:24
Lokalizacja: bielawa

Post autor: remi » sob kwie 21, 2007 13:25

Witam! mam 1.4 AEX sprzęgło z samoregulacją, też mi łapie wysoko. Mechanik powiedział że nieda się nic zrobić, niewiem czy mu się niechce czy tak naprawde jest. Bo zgadzam się że deerwujące jest to jak sprzęgło łapie wysoko. Wymieniałem prawie 20 000 km temu i na początku wydawało się jakby brało szybciej ale po pewnym czasie znów łapao wysoko. Czy wiektoś może czy dałoby się zamienić linke z samoregulatorem na tą z regulacją sprzęgła, moż jest taka opcja. pozdro :bajer:


remi

Gery34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 21:50
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gery34 » ndz kwie 22, 2007 18:22

to jest prawda że z linką z samoregulatorem nie da sie nic zrobić. Spróbuj wcisnąć pedał do podłogi ipuść go tak żeby strzelił to może zresetować samoregulator. Tą linkę można zastąpić zwykłą z ręczną regulacją ( dużo tańsza opcja)


Gery

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz kwie 22, 2007 18:32

SPRZęGłO Z SAMOREGULACJA NIC NIE ZROBISZ BęDZIE BRAłO U GóRY !!! ttj tm - te typy juz tak maja :bigok:



Awatar użytkownika
el_tommo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 14:05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: el_tommo » ndz kwie 22, 2007 23:13

To może ja wtrącę kilka słów, gdyż tydzień temu robiłem łożysko oporowe i trzeba było wymienić całe sprzęgło (słaby docisk był a tarcza jak nowa).
Ta samoregulacja linki polega na tym że z stopniowym zużywaniem się tarczy i docisku linka ta po prostu się skraca.

Po zamontowaniu w moim przypadku nowego sprzęgła i założeniu tej starej linki która była oczywiście w tym momencie za krótka co powodowało "branie" od samej góry i nawet wyczuwalne ślizganie się sprzęgła - postanowiłem to zwalczyć.

Najpierw zablokowałem na skrzyni dzwignię sprzęgła i naciskałem kilkakrotnie pedał aby wydłużyć linkę (rozciągnęła się - jednak za mało).

Drugim skutecznym zabiegiem okazało się wywalenie (przez rozcięcie) plastiku i gumy z końca linki co wydłużyło sam koniec linki o jakieś 2cm - nawet więcej niż było trzeba.

Oczywiście linka się wyregulowała (skróciła tyle ile trzeba) i teraz pedał jest na swoim miejscu i łapie jak powinien. sprzęgło z nowym dociskiem więc pedał "chodzi" baaardzo lekko :bigok:

Pozdrawiam!


Witam Wszystkich i Pozdrawiam!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 357 gości