Sprężyny sportowe

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Sprężyny sportowe

Post autor: Tominator » pt kwie 20, 2007 12:36

Kupiłem ostatnio komplet amortyzatorów Kayaba i mam teraz pytanko - czy wymieniać także sprężyny, jeśli tak to na jakie(oczywiście chodzi mi o srednią klasę np. jak Kayaba w amortyzatorach a nie jakieś cuda za 1000zł)? Nie mam pojecia ile te sprężyny co są mają lat i wogóle jaki jest ich stan? Przez ostatnie 3 lata nie były wymieniane - tyle wiem na pewno.Czy jeszcze coś oprócz amortyzatorów trzeba by wymienić, che porzadnie zrobić to zawieszenie bo nie lubie jak zrobie to a tamtego już nie.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt kwie 20, 2007 12:43

ić, che porzadnie zrobić to zawieszenie bo nie lubie jak zrobie to a tamtego już nie.
tego nie da się jednoznacznie okreslic jeżeli chcesz wymień wszystko \ co związane z zwaieszeniem czyli - sworznie- tuleje - gumy - łączniki wtedy będziesz pewny że zrobiłes wszystko



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt kwie 20, 2007 12:56

Tominator pisze:Przez ostatnie 3 lata nie były wymieniane - tyle wiem na pewno
jeżeli nie ma na nich wiekszych oznak zuzycia (mocno pordzewiałe /większe wżery w nich)lub nie równe położenie auta(przechył na jedną str. np lewa str. niżej) to nie ma potrzeby ich wymiany


:-k ...

Slawek 11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Post autor: Slawek 11 » pt kwie 20, 2007 20:33

Kolega wyzej ma racje, szkoda niepotrzebnie wydawac kasy. Jednakze gdy bedziesz wymienial amortyzatory zwroc uwage na stan lozysk w gornym ich mocowaniu.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 20 Kwi 2007 20:47 ]



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości