Jak dostać się do parownika w Borze?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gpel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Krosno

Jak dostać się do parownika w Borze?

Post autor: gpel » pt kwie 20, 2007 08:10

Witam
Po wczorajszej, pierwszej jeździe z klimą zaczęło śmierdzieć jak starym myjakiem. Żona już nie chce wsiadać do auta :chytry:
Chcę odgrzybić klimę opisanym sposobem: http://vwgolf.pl/index.php?id=grzyby , ale nie nie wiem jak dostać się do parownika w Borze z poduszką pasażera.
Może ma ktoś zdjęcie albo opis.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » pt kwie 20, 2007 11:42

a po cholere się tam chcesz dostawać. najprościej jest pojechać do warsztatu, który zajmuje się serwisem klimatyzacji.
albo kupić sobie w jakimś motoryzacyjmym zajzajer do czyszczenia klimatyzaji (CRC -chyba) z gumowym wężykiem i napakowaś pianki gdzie się da w wentylatory i odpływ w grodzi silnika. albo kupić inny zajzajer i postawić to cudo między fotelami z tyłu wcisnąc pipek, uruchomić motor i poczekać aż zły duch sam sobie poradzi ze smrodami w klimie.
ale najlepiej było by oddać to fachowcom, może trza oleju dolać do kompresora, czynnik chłodzący wymienić -albo co?
pzdr



gpel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 26, 2007 12:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: gpel » pt kwie 20, 2007 11:58

Masz rację, tak najprościej, ale po to piszemy na tym forum żeby nie płacić 250 zł za to samo co można zrobić samemu płacąc 30 PLN.
Owszem, poziomu oleju i ilości odczynnika nie sprawdzę, ale czytając forum stwierdzam, że samo czyszczenie można samemu wykonać.
Objechałem już sklepy i kupiłem coś takiego jak radzisz, a podobnego jak tutaj: http://www.allegro.pl/item183691836_rew ... ji_ss.html
Zobaczymy czy ten cudowny środek pomoże. Jak nie to spróbuję z tą rurką.
O parownik pytałem, bo jest opisany w poradzie, ale może faktycznie jeśli wtryśnie się do kratek i pod filtr to jednak wystrczy?
Czekam na opinie użytkowników pachnących aut z klimatyzacją :D
Grzegorz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 391 gości