Podlaczenie komputera w VW Mk3 / Vento 1,8 poj sil. AAM

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Geeko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 19, 2005 14:16
Kontakt:

Podlaczenie komputera w VW Mk3 / Vento 1,8 poj sil. AAM

Post autor: Geeko » sob mar 19, 2005 14:36

Szukam porady , jak podlaczyc komp. MFA w Vento 1,8. rok pr. 1994 Silnik AAM .(w tym modelu jest kostka diagnostyczna wewnatrz nad zapalniczka).
Uklad sterujacy Bosch Mono Tronic. Mam juz kupione wszystko , zegary z MFA , przelacznik. W kostce przy komputerze sterujacym silnikiem nie ma przewodu do komp.
Prosil bym o dokladny opis, rozmieszczenie kostek , polaczenia przewodow. Wedlug literatury to modele z takim silnikiem i komputerem sterujacym maja mozliwosc podlaczenia komputera MFA.
PROSZE O POMOC

POZDRAWIAM
Geeko



Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » ndz mar 20, 2005 10:11

poszukaj na forum juz widzialem gdzies post na ten temat!!!! Pozdrawiam



Geeko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 19, 2005 14:16
Kontakt:

Post autor: Geeko » wt mar 22, 2005 09:56

No szukalem na forum , ale nie znalazlem dokładnych informacji jak to podłączyc. Prosze jesli ktos moze pokazac gdzie dokładnie poprowadzic przewody i z jakich kostek to byl bym wdzieczny.

POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt mar 22, 2005 14:00

Troche mieszasz, spróbujemy po kolei:

Złacze ODB2 (koło zapalniczki) zostaw w spokoju :0

ECU też zostaw w spokoju :)

Masz szafe z MFA i manetki - zamień oryginalne na te nowe i zobacz efekt - cześć funkcji MFA powinna działać od razu, cześć będzie wymagała dodatkowych czujników.

Na pewno będziesz potrzebował czujnik temperatury zewn i dynks do mierzenia chwilowego spalania. Byc może również czujnik temp oleju - choć tego nie jestem pewien.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Geeko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 19, 2005 14:16
Kontakt:

Post autor: Geeko » śr mar 23, 2005 01:35

Oczywiscie ze wtyk nad zapalniczka to zostawie ! Ale jesli chodzi o manetki to jest tam kostka z przelacznika wycieraczek z 4 przewodami-gdzie ja podpiac ?!!! Do licznika jest tylko jeden wtyk , a co z kostka od manetki ???! A jesli chodzi o komputer sterujacy praca silnika jak piszesz (ECU) to wg schematu elektrycznego to jest przewod do wskaznikow - nr pin 27 w ECU.
Prosze o jakies szczegoly , schemat jak to zrobic, umiejscowienie kostek U1 i U2 .
POMOZCIE BO juz powoli sie zniechecam !!!
POZDRAWIAM

A jeszcze jedno pytanko predkosciomierz w liczniku z MFA mam do 260 km/h - idzie go przestawic na zakres do 220 km/h ???
Czy musze szukac licznika z MFA do 220 km/h ???

A , i dzieki za wczesniejsze opinie !!!



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr mar 23, 2005 12:02

Kiedyś miałem w łapach szafe z mfa i miała ona wejście na przełącznik z manetek. Co do reszty to sądze że po prostu powinieneś podłaczyć i zobaczyć co działa a co nie - i wtedy się martwić.

Zakres do 260 to chyba z VRa - nie wiem czy nie będzie oszukiwał.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
premko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:25
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: premko » śr mar 23, 2005 14:44

ktoś juz poruszał na forum temat o przekładaniu licznika
i u kilku osób był problem bo wkładali licznik wyskalowany do 260 km/h od VRa i oszukiwał. Najlepiej jak znajdziesz licznik wyskalowany do 240 lub 220 z MFA i nie bedzie problemu. Przerobić tego licznika zeby dobrze wskazywał to raczej się nie da bo on sterowany jest elektronicznie.



Geeko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 19, 2005 14:16
Kontakt:

Post autor: Geeko » śr mar 23, 2005 15:20

No niestety Corvax wtyczki w liczniku nie ma .!!! :niewiem: Doszukalem sie na ciekawej stronie -I TU JA POLECAM jak ktos potrzebuje przewody adres jest poniżej- ze jest kabelek do kostki elektrycznej od przelacznika (manetki ) z MFA . Reszta jest we wiazce do licznika. No ale wtyku bezposredniego do licznika z przełącznika nie ma.
Wedlug literatury to na schemacie tez jest pokazane ze polaczenie manetki z reszta jest przez kostke elektryczna .
CO TY NA TO ??!

A odnośnie predkosciomierza to jak uporam sie z MFA to wtedy zmienie liczniki ze wskazaniami do 220 km/h !!! Narazie przetestuje MFA na tym co mam !!!

link :http://www.kfznachruestkabel.de/
a to dla lubiacych zmieniac kolorki w licznikach :
http://www.blauertacho.de/doc/vw/index.htm

POZDRAWIAM

DIEKI ZA ODZEW NA MOJE PYTANKA LICZE NA DALSZE INFO !!!



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr mar 23, 2005 19:13

Zerknij do FAQ, tam jest schemat podłączenia w 1Z - wygląda na to że faktycznie idzie to do jakiegoś gniazda - a to z kolei jest połaczone z licznikiem - wyjścia są 2 - albo znajdziesz to gniazdo (długość kabla z manetek ogranicza miejsce poszukiwań), albo pod MFA była robiona oddzielna instalacjacja


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Geeko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 19, 2005 14:16
Kontakt:

Post autor: Geeko » czw mar 24, 2005 12:40

Juz mam pomysl jak to polaczyc !!! Nie bede szukal tych kostek wiecej bo bym musial rozbebeszyc cale wnetrze !!! Polacze bezposrednio do wtyku z licznika kable z manetki. A jeszcze jedna rzecz jaka mnie zastanawia to to ze wg schematu w tym modelu idzie jeden przewod od komp. sterujacego silnikiem do wtyku z licznika .Pin w kostce od licznika pod ktory opisany jest kabel od kompa sluzy do pomiaru sredniego spalania ! Jak jest realizowany pomiar ????!!!
POZDRAWIAM
GEEKO



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw mar 24, 2005 12:55

Komp raczej wie jaka jest dawka wtrysku, przynajmniej w TDI


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

szarak15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 19, 2005 20:16
Lokalizacja: Augustow
Kontakt:

Post autor: szarak15 » pn paź 03, 2005 23:39

Czy ktos jeszcze robil cos takiego jak geeko??

[ Dodano: Pon Paź 03, 2005 23:42 ]
Czy ktos zajmowal sie takim czyms geeko??



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » śr paź 26, 2005 08:45

Corvax pisze:Zerknij do FAQ, tam jest schemat podłączenia w 1Z - wygląda na to że faktycznie idzie to do jakiegoś gniazda - a to z kolei jest połaczone z licznikiem - wyjścia są 2 - albo znajdziesz to gniazdo (długość kabla z manetek ogranicza miejsce poszukiwań), albo pod MFA była robiona oddzielna instalacjacja
idzie do skrzynki bezpieczników. do instalacji z MFA szło pare kabelków wiecej. Miejsca w których powinny byc sa poprostu puste
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 431 gości