Problem z odpaleniem auta

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Problem z odpaleniem auta

Post autor: Lukasz_mk2 » wt kwie 17, 2007 23:00

Jak w temacie. Wymieniłem świece, kopółkę, palec, czujnik halla, kable wysokiego napięcia sprawdzał elektryk jakimś przyrządem i mówił że są dobre a problem dalej występuje. Niezależnie czy silnik jest ciepły czy zimny czy temp. powietrza jest +20 czy -20 stopni, czasem auto pali od kopa a czasem są problemy z czego to może wynikać i gdzie szukać przyczyny. Jak już silnik chodzi to nie ma żadnych problemów chodzi równo, a i jeszcze co do akumulatora to też jest nowy i ładnie kręci rozrusznikiem. Prosze pomóżcie bo mnie to drażni :kac:


Halooooo nie ma nikt żadnego pomysłu???? :panna:



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » śr kwie 18, 2007 10:19

Czy gdy auto nie zapala to rozrusznik kreci silnikiem ?? Warto sprawdzić pompe paliwa moze ona powoli sie konczyć i nie podawac cisnienia paliwa. Opisz dokłądnie co sie dzieje gdy nie odpala czy słychac pompe

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr kwie 18, 2007 10:45

Silnikiem obraca a po czym mam stwierdzić że pompa chodzi jaki to dźwięk???

I czy jak by to była pompa to wystarczy wymienić tylko coś takiego
link
????

A i jeszcze jedno pytanko czy przeczyszczenie układu paliwowego jakimś specyfikiem dodawanym do paliwa może coś pomóc?



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » śr kwie 18, 2007 22:03

powinno byc słychać przy baku jakies lekkie brzeczenie lub prace przekaźnika. Mozna zrobić pomiar ciśnienia na wtrysku. JUelsli to wina pompy to juz niedługo padnie. Zobacz czy jak Ci nie beidze chciał zapalic to wnie kręc długo tylko wyłacz zapłon włacz go ponownie odczekaj 10 sek i spróbuj ponownie zapalić. Ten link jest do wkładu pompy czy jest to dobry zamiennik tego nie wiem.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw kwie 19, 2007 00:15

Dzieki za poradę jutro to sprawdzę, natomiast byłem dziś u zaprzyjaźnionego mechanika i popatrzył na wtryskiwacz i stwierdził że to może on powoli wysiada ponieważ czasem podaje paliwo a czasem nie, polecił mi znaleźć kogoś z takim silnikiem i go przełożyć i sprawdzić czy jest różnica. Nie znam sie na tym ale czy jest możliwe i czy by pomogło czyszczenie takiego wtryskiwacza??


Obrazek

przema17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 01, 2007 12:10
Lokalizacja: woj.lubelskie
Kontakt:

Post autor: przema17 » czw kwie 19, 2007 10:34

Witam skoro to wtryskiwacz to możesz spróbować kupić taki preparat który sie dolewa do paliwa i on czyści układ wtryskowy.Zapytaj w sklepie na pewno będą wiedzieli o co chodzi. :D :D



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw kwie 19, 2007 10:46

a jest możliwe żeby ten wtrysk był tak zatkany że czasem nie leci wcale a czasem podaje paliwo normalnie, Bo jak już odpale silnik to nie ma żadnego problemu nic nie szarpie podczas jazdy, a na postoju też silnik pracuje równo


Obrazek

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw kwie 19, 2007 11:09

ja dolalem do swojego ostatnio Xeramic wtrysk sie wysiszyl autko troszke lepiej sunie - jest zywsze, ten srodek oczyszcza uklad paliwowy, wiaze wode i smaruje wtryski


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pt kwie 20, 2007 17:07

No więc co zrobiłem dziś:
Wlałem ten specyfik do czyszczenia wtryskiwaczy i nic nie pomogło, więc pojechałem do mechanika i kazałem mu poszukać wtryskiwaczy, no i znalazł za 250zł(oczywiście używke :panna: ,ja też parę telefonów za tym wykonałem ale nie mogłem znaleźdz nic tańszego) założyli mi to gratis bo często naprawiam u nich firmowy samochód. no i jak narazie wszystko wróciło do normy i mam nadzieje że tak już pozostanie :bigok: bo jak nie to go do wisły wepchne bo mnie zaczyna drażnić :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
Dzaba83
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: sob sie 26, 2006 08:59
Lokalizacja: Ostrow wlkp
Kontakt:

Post autor: Dzaba83 » pt kwie 20, 2007 18:05

jesli nadal nie bedzie odrazu palil wymien kostke stacyjki koszt kostki podajrze 17 zł


posłużę Vagiem

gwizdek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 21:39
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: gwizdek » ndz kwie 22, 2007 10:05

Witam wszystkich .Jestem pierwsz raz na tym forum i chciałbym prosic o poradę .Kupiłem nie dawno golfa2 1,3 pełny wtrysk z 91 roku Problem w tym aucie polega na tym ,że po zgaszeniu po jakis 2-3 minutach nie chce zapalic .Trzeba go kilka razy zakrecic i dobrze dodac gazu .Natomiast gdy zapalam raz po razie nie ma zadnego problemu-pali na dotyk .Czy może mi ktos pomóc w tym temacie ?Wymienione swiece założona ,nowa sonda,Co to może byc ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 419 gości