skrzynia 4 T w silniku 1,8RP mi terkocze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

skrzynia 4 T w silniku 1,8RP mi terkocze

Post autor: guti » wt kwie 17, 2007 12:01

wczoraj zauwazylem ze np na 2-3 biegu jak puszcze gaz np zeby wychamowac silnikiem to z przodu auta, podejrzewam skrzynie wydobywa sie taki odgłos (uwaga bede nasladowal ) tyrtyrtyrtyrtyrtyrtyrtyr ciagiem to słycchac w jakims przedziale predosci , powiedzmy na 2 biegu od 50-60 do jakis 20-25, dodam ze jak wcisne sprzeglo w tym wlasnie przedziale to hałas ustaje. Spotkal sie juz ktos z takim przypadkiem ? Mam juz szukac skrzyni ? moze gdzie wymiana oleju pomoze ? a moze cos z dociskiem , tarcza ?
tarcza jeszcze nie jest tak strasznie zjechana, znaczy sie nie slizga , co prawda sprzegło bierze w polowie juz skoku pedala no ale autobus to jeszcze nie jest :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

bartpio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 26, 2007 22:05
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: bartpio » śr kwie 25, 2007 00:37

Strzałka - ja mam coś podobnego w swoim MK2. Byłem u doktora od motorków i stwierdził luz na flanszy od strony kierowcy. Faktycznie duży flansza ma duże bicie i pojawił sie wyciek oleju .Wiedź na kanał poruszaj flanszą od przegóbu wewnętrznego przy skrzyni. Doktorek kazał brykać bez palenia gum i często sprawdzać poziom oleju w skrzyni . Mam zaduży luz na trybach ataku dlatego <<tyrkocze>> i rozwaliło łożysko . Skrzynia do remontu . Taniej jest kupić drugą.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » śr kwie 25, 2007 07:56

ja mam to samo dokladnie jak opisujesz, wymiana oleju nic nie da szkrzynia do tremontu, w jaki sposob masz rozwiazane sterowanie wodzikiem czy linkami? u mnie tez lekko czuc luz na przegubie wewnetrznym ale to chyba nie przegub bo na luzie tez by halasowal


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości