wymiana oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzysss3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 07, 2006 22:15
Lokalizacja: szczawno

wymiana oleju

Post autor: krzysss3 » pn kwie 16, 2007 23:59

jaki powinien byc koszt samej wymiany oleju (mam swoj)??



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt kwie 17, 2007 00:01

20 zl to max. a minimum to jedno piwo



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » wt kwie 17, 2007 17:05

przy wymianie oleju powinieneś zmienić też filtr oleju!!Dodatkowy koszt!
Poza tym nie proś się nikogo-zmień sam!! Ja też myślałem że to straszne,bo jestem zupełnym laikiem ale jak mi znajomy pokazał to jest to roboty na pół godziny,a w tym przez 25 minut nie robisz nic tylko czekasz aż olej wypłynie! Najedź sobie tylko po rozgrzaniu silnika na jakieś najazdy(najlepiej kanał),ja zrobiłem sobie z drewnianych klocków cztery równe najazdy !!!! Potem śmigasz pod spód z naczyniem które ma minimum 4 litry pojemności,odkręcasz korek i olej wypływa sam.Ty w tym czasie odkręć sobie filtr oleju do którego naprawdę bardzo łatwo się dostać od strony silnika na stojąco.Jeśli masz trochę siły to odkręcisz go bez żadnego klucza. Następnie przykręć nowy filtr i pamiętaj o zmoczeniu olejem tej uszczelki.Nie musisz wcale na przysłowiowego hama tego filtra przykręcać-zrób to mocno i solidnie rękami i wystarczy.Po tym czasie olej już zleci całkowicie,zakręć korek od spodu po czym zapodaj nowy olej-i wszystko!! Po zawodach-idziesz z laską na browara za zaoszczędzone pieniądze-proste!!

To naprawdę bardzo prosta czynność,radzę Ci spróbować raz a potem co roku sam to sobie zrobisz.Mam nadzieję że pomogłem-napisz co zdecydowałeś w końcu-pozdrawiam!


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » wt kwie 17, 2007 17:19

Tomcio czy uważasz że koleś za friko zmieni Ci olej,bo weźmiesz od niego???? Chyba że to twój BARDZO DOBRY I BLISKI znajomy to być może tak,poza tym jaki on Ci ten olej wleje??? MIXOL???? Ja tak robiłem jak kiedyś Ładę miałem-spalała tyle oleju co i gazu więc wisiało mi co się do niej wleje,byle taniej ale do gofra to mi szkoda lać byle czego.
Nie ma czegoś takiego jak wymiana za darmo i nigdy nie było,nawet w Caritasie Ci każą podatek zapłacić.Albo dostaniesz pół oleju dobrej jakości a pół tańszego i gorszego,albo poprostu wymiesza Twój stary z jakimś jaśniejszym i żadszym i tyle.Nie polecam wymieniaczy,żadnych!!
No chyba że to znajomy dobry itd....


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

maximanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pn sie 29, 2005 14:13
Lokalizacja: Dębica

Post autor: maximanek » wt kwie 17, 2007 18:15

lordmatej, No nie wiem jak u ciebie ale w Dębicy kupując olej wymiana gratis. O ile się nie mylę to jest jakieś prawo o substancjach niebezpiecznych - sprzedawca musi przyjąć olej zużyty tak jak jest z akumulatorem kupując nowy musisz zdać stary bo inaczej zapłacisz kaucję.
lordmatej pisze:Albo dostaniesz pół oleju dobrej jakości a pół tańszego i gorszego,albo poprostu wymiesza Twój stary z jakimś jaśniejszym i żadszym i tyle
nikt nie każe ci brać oleju z beczki który jest tańszy możesz wziąć olej w oryginalnym opakowaniu ale poco przepłacać - koszt opakowania.



Awatar użytkownika
wujekgoodadvice
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 15:09
Lokalizacja: Siemianowice
Kontakt:

Post autor: wujekgoodadvice » wt kwie 17, 2007 18:16

Jest jeszcze jedna niepodważalna zaleta,wymiany oleju w dobrym warsztacie/serwisie,a mianowicie oddają zużyty olej do firm go skupujących,a jak sam wymieniasz to czesto nie ma co z tym starym zrobic i zdaza sie ze ląduje gdzies za garażem:/


[b]kupie Audi 80 b4 zdecydowanie:)[/b]

krzysss3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 07, 2006 22:15
Lokalizacja: szczawno

Post autor: krzysss3 » wt kwie 17, 2007 23:57

wiec co zrobilem :) -> ponjiewaz nie mam czasu nawet na 3 minuty obecnie zejsc do garazu i posiedziec przy klekocie podczas pracy wyrwalem sie do sklepu kupilem 4 filtry (powietrza, paliwa, oleju, pylkowy) za calosc dalem 104zl (skasowali 100). olej mialem swoj (mobil 1 15w40 - > autko ma juz 260 tysiecy wiec tylko mineralny leje). podjechal do faceta ktory na szczescie mial luke w robocie i wymienil wszystko w 40 minut, zapplacilem rowno 40 zlotych (chyba bez tragedii jak za robocizne). i tak zaoszczedzilem na oleju bo co pol roku mam baniak gratis (znam tirowca ktory wypisuje na auto a daje mi ;) ). pozdrowka



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 399 gości