Elektryczne szyby opadają same

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Fiddler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:49
Lokalizacja: lublin

Elektryczne szyby opadają same

Post autor: Fiddler » pt kwie 13, 2007 20:25

Witam.Mam niezły problem z elektryką szyb.Niedawno kupiłem golfaTDI z 95r. 4DWszystkie szyby działały ok oprócz kierowcy.W drzwiach był niepołączony jeden kabel(gruby czerwono-żółty)połączyłem go i wszystko działało ok...dopóki nie zamknąłem drzwi centralnym, bo przy ponownym otwarciu wszystkie szyby zjechały w dół.(najpierw słychać jest krótko pąpkę od centralnego a potem otwierają sie wszystkie szyby do końca).Nie da sie poruszyć żadnej szyby w górę dopóki nie odłączy sie kabla.Teraz szyba u kierowcy wogóle nie idzie w góre.Za każdą ponowną próbą połączenia kabla(który teoretycznie tak powinien być podłączony)słychać jest pompke i szyby idą w dół.Proszę o pomoc znawców...co może być przyczyną usterki?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 13, 2007 20:44

Wygląda na zwarcie w tych drzwiach do kabla zielonego sterującego otwieraniem, idącego od mikrowyłącznika w zamku do którego dochodzi kabelek szary zielony i właśnie odgałęzienie tego czerwono żółtego. Być może w samym mikrowyłączniku. Możesz na próbą odłączyć w wiązce drzwiowej kabelek zielony, jak się uspokoi to jesteś w domu. Działa otwieranie szyb z kluczyka w drzwiach i central z kluczyka?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » pt kwie 13, 2007 20:56

A może padł moduł komfortu ?



Fiddler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:49
Lokalizacja: lublin

Post autor: Fiddler » pt kwie 13, 2007 20:59

Dzięki za rade, jutro zobacze i dam znać na forum.Niebardzo rozumiem jak centralny zamek i szyby z kluczyka? :jezor: Niemam pilota jeśli o to chodzi..



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 13, 2007 21:03

Fiddler pisze:Niebardzo rozumiem jak centralny zamek i szyby z kluczyka
jeśli masz wszystko sprawne to przytrzymanie kluczyka w drzwiach w pozycji otwarte powoduje otwarcie centrala a potem otwarcie wszystkich szyb. Z zamykaniem na odwrót. Czyli jeden włącznik w zamku załatwia dwie sprawy, tak to ma działać, jeśli nie działa z drzwi kierowcy to próbuj od pasażera.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

alex77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt lis 21, 2006 12:11
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: alex77 » pt kwie 13, 2007 21:22

moze masz wyrobiona wkladke w klamce sprawdz to



Fiddler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:49
Lokalizacja: lublin

Post autor: Fiddler » pt kwie 13, 2007 21:47

No właśnie wyrobiona wkładka w klamce i załapuje w pozycji wyjściowej otwieranie szyb.Jak przesunę kluczyk w trochę inną pozycje all jest ok.Zmylił mnie ten kabel odcięty.Można powiedzieć wiec że wszystko jest ok...ale szyby nie zamykają sie i tak na przytrzymanym kluczyku i od strony pasażera kręcenie kluczykiem nie daje żadnego efektu :/



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 13, 2007 21:51

Fiddler pisze:od strony pasażera kręcenie kluczykiem nie daje żadnego efektu
a odłączyłeś ten kabel z powrotem w lewych? Jak nie a jest tam zwarcie to z prawych też nie zadziała. A jeśli próbowałeś na odłączonym i z prawej nie działa to masz jakiś głębszy problem, może być w pompce centrala, to jest wszystko powiązane.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Fiddler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:49
Lokalizacja: lublin

Post autor: Fiddler » pt kwie 13, 2007 22:06

W lewych kabel jest złączony trzeba wymienić wkładkę i powinno być dobrze wszystko oprócz zamykania szyb kluczykiem.A w prawych czy kabel jest złączony czy nie to i tak nic sie nie zamyka ani nie otwiera.Jutro pogrzebie to mam nadzieje że do czegoś dojdę to napiszę.Narazie dzieki ..pozdrawiam



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » pt kwie 13, 2007 22:11

Fiddler, wpadnij jutro na targi mamy spot szczegóły na grupie lubelskiej... poza tym mogę ci pomóc z tymi szybami ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości