Z minerala na Semi syntetic - żadnych przeciwskazan??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
h2so4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:33
Lokalizacja: Wawa

Z minerala na Semi syntetic - żadnych przeciwskazan??

Post autor: h2so4 » pt kwie 13, 2007 18:08

Witam :D

Po kupnie auta, zleciłem mechanikowi wymianę oleju i rozrządu- standard. Jednak niemówiłem mu jaki to ma byc olej i gość zalał 15w40 SHELL HELIX. Niedługo znów będę musiał zminic olej- tym razem jednak chcę zmienić olej na pólsyntetyk 10W40. Czy widzicie jakieś przeciwskazania?? Jest to silnik ABU (1,6 8V) i przebieg 145 000km (książka serwisowa niby to potwierdza, atkże raczej realny, chociąż i tak nigdy nic niewiadomo :kac: ). Na mineralu niemam żadnych ubytków oleju a jeśli mam to niezauważalne na bagnecie, silnik pracuje prawidłowo.
Jeszcze jedna sprawa- ile oleju wchodzi do silnika ABU (albo AEE- w sumie to niewiem, czym te silniki się różnią a jeden z nich mam). Bańka 4 litrowa oleju wystarczy, czy wchodzi troszkę ponad 4 litry??

A na jakich olejach Wy jeździcie (i przy jakich przebiegach??). Jaki polecacie??



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Z minerala na Semi syntetic - żadnych przeciwskazan??

Post autor: raf1al » pt kwie 13, 2007 18:27

teoretycznie nie powinno sie nic stać! Ale rożne są zdania, ja wlałem tez 10w40 chodź nie wiedziałem co jest, i jak narazie OK !! ten temat był już poruszany na forum w tamtym tygodniu!

Nie powinno sie zmieniać z mineralnego na syntetyki! Ale ja uważam jak co niektórzy ze wlanie 10W nie zaszkodzi silnikowi!! ale 5W lub 0W już bym sie bał wlać!

Mozna tez zalać dobrym mineralnym i będzie OK ale jakiejś dobrej firmy np. mobil, shell, texaco, vavoline!!



Awatar użytkownika
h2so4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:33
Lokalizacja: Wawa

Re: Z minerala na Semi syntetic - żadnych przeciwskazan??

Post autor: h2so4 » pt kwie 13, 2007 18:31

raf1al pisze:ten temat był już poruszany na forum w tamtym tygodniu!
#-o Niby wpisałem w szukajkę, ale nieznalazłem wątku, w korym była zmiana z minerala na 10W.


Dzięki za odp.



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pt kwie 13, 2007 18:35

To chyba ten wątek! >> KLIK <<

tak jak pisałem jedni są "za" drudzy "przeciw"!



jeanks5t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt lut 09, 2007 03:39
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: jeanks5t » pt kwie 13, 2007 19:26

Z tego co czytałem i słyszałem, oleje które są teraz produkowane są mieszalne i czy zmieszamy syntetyk z mineralnym to nie mam prawa się zważyć. A to jakiego oleju zalejesz do silnika to zależy tylko od stanu w jakim on jest. Jeżeli silnik jest w dobrym stanie i nie bierze oleju to możesz spokojnie zalać półsyntetyk.

[ Dodano: 13 Kwi 2007 19:27 ]
Do silnika 1.6 zalecany jest olej 10w 40



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pt kwie 13, 2007 21:50

jeanks5t pisze:Z tego co czytałem i słyszałem, oleje które są teraz produkowane są mieszalne i czy zmieszamy syntetyk z mineralnym to nie mam prawa się zważyć. A to jakiego oleju zalejesz do silnika to zależy tylko od stanu w jakim on jest. Jeżeli silnik jest w dobrym stanie i nie bierze oleju to możesz spokojnie zalać półsyntetyk.

[ Dodano: 13 Kwi 2007 19:27 ]
Do silnika 1.6 zalecany jest olej 10w 40

To nie chodzi o to czy sie zważy czy nie tylko o to ze syntetyki duzo więcej maja dodatków myjąco czyszczących :) i mogą starsze silniki tak wypłukać z nagaru i innego syfu ze może sie rozszczelnić ! i wtedy cały rozgrzany olejek będzie kapał wszystkimi możliwymi dziurami !



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pt kwie 13, 2007 22:01

raf1al pisze: ...tylko o to ze syntetyki duzo więcej maja dodatków myjąco czyszczących ...!
A mają?


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pt kwie 13, 2007 22:03

Marihuana Man pisze:
raf1al pisze: ...tylko o to ze syntetyki duzo więcej maja dodatków myjąco czyszczących ...!
A mają?
nie wiem ja tylko tak przeczytałem gdzieś na tym forum :)



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pt kwie 13, 2007 22:11

raf1al pisze:nie wiem ja tylko tak przeczytałem gdzieś na tym forum :)
No to zweryfikujmy:

Mobil1 0W40 - syntetyk - TBN-9mg KOH/g
Mobil Super S 10W40 - półsyntetyk - TBN-10mg KOH/g
Mobil Super 15W40 - mineralny - TBN-10mg KOH/g
--------------------------------------------------------------
Castrol TXT Softec Plus 5W40 - syntetyk - TBN-8,5mg KOH/g
Castrol GTX5 Lightec 10W40 - półsyntetyk - TBN-9,4mg KOH/g
Castrol GTX3 Protec 15W40 - mineralny - TBN-9,2mg KOH/g
--------------------------------------------------------------
Agip Extra HTS 5W40 - syntetyk - TBN-8,3mg KOH/g
Agip Sint 2000 10W40 - półsyntetyk - TBN-8,6mg KOH/g
Agip F.1 Super Motoroil 15W40 - mineralny - TBN-11mg KOH/g
--------------------------------------------------------------
Aquila Extra Synthetic - syntetyk - TBN-9mg KOH/g
Aquila Super Semisynthetic 10W40 - półsyntetyk - TBN-9mg KOH/g
Aquila Classic 15W40 - mineralny - TBN-9mg KOH/g

Jak widać twierdzenie o tym że syntetyki maja wiecej środków myjących to bzdura... do kilku rodzajów olejów ma zastosowanie np. Shell Rimula Ultra 10W40 - syntetyk - TBN-17mg KOH/g ale to są wyjątki


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pt kwie 13, 2007 22:16

Marihuana Man pisze:
raf1al pisze:nie wiem ja tylko tak przeczytałem gdzieś na tym forum :)



Jak widać twierdzenie o tym że syntetyki maja wiecej środków myjących to bzdura...

No dlatego ja zalałem pół syntetyk choć nie wiem co było przedtem!!!!!! wszyscy piszą ze maja więcej i moze nagar wypłukać wiec dobrze ze podałeś coś konkretnego! :pub:



Awatar użytkownika
twingo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: twingo » pt kwie 13, 2007 22:25

Wkleję za producentem olejów silnikowych to co wypisał na swojej stronie.
Ocenę pozostawię Wam :)

Cytat:
Oprócz generalnej zasady doboru oleju zgodnie z zaleceniem producenta silnika należy również uwzględnić poniższe uwagi:
-w samochodach o znacznym przebiegu nie należy dokonywać zmiany oleju na olej o wyższej jakości niż był używany. Olej wysokiej jakości będzie wymywał nagromadzone laki i nagary, odłożone w silniku w poprzednim okresie. Rozpuszczone osady "rozszczelnią" układ i może wystąpić spadek ciśnienia sprężania oraz wycieki na zewnątrz.
-oleje syntetyczne i półsyntetyczne przeznaczone są do samochodów nowych lub o niewielkim przebiegu. Z podobnych powodów co w pkt.w/w nie należy ich stosować w starych, wyeksploatowanych silnikach.
-mieszania olejów dokonywać powinno się tylko wtedy, gdy dolewka wymuszona jest brakiem odpowiedniego oleju. Zmieszanie dwóch olejów różnych klas jakościowych powoduje obniżenie jakości oleju wyższej klasy-wypadkowa jakości jest w przybliżeniu proporcjonalna do składu mieszaniny olejów.
-dla użytkownika dodatkową gwarancją rzetelności deklarowanej jakości oleju jest wybór znanego, renomowanego producenta oleju.



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pt kwie 13, 2007 22:29

twingo pisze:Wkleję za producentem olejów silnikowych to co wypisał na swojej stronie.
Ocenę pozostawię Wam :)

Cytat:
Oprócz generalnej zasady doboru oleju zgodnie z zaleceniem producenta silnika należy również uwzględnić poniższe uwagi:
-w samochodach o znacznym przebiegu nie należy dokonywać zmiany oleju na olej o wyższej jakości niż był używany. Olej wysokiej jakości będzie wymywał nagromadzone laki i nagary, odłożone w silniku w poprzednim okresie. Rozpuszczone osady "rozszczelnią" układ i może wystąpić spadek ciśnienia sprężania oraz wycieki na zewnątrz.
-oleje syntetyczne i półsyntetyczne przeznaczone są do samochodów nowych lub o niewielkim przebiegu. Z podobnych powodów co w pkt.w/w nie należy ich stosować w starych, wyeksploatowanych silnikach.
-mieszania olejów dokonywać powinno się tylko wtedy, gdy dolewka wymuszona jest brakiem odpowiedniego oleju. Zmieszanie dwóch olejów różnych klas jakościowych powoduje obniżenie jakości oleju wyższej klasy-wypadkowa jakości jest w przybliżeniu proporcjonalna do składu mieszaniny olejów.
-dla użytkownika dodatkową gwarancją rzetelności deklarowanej jakości oleju jest wybór znanego, renomowanego producenta oleju.

wiadomo ze nikt nie będzie kupował 2 litry 15W40 i 2 litry 5W40 i sobie mieszał tak żeby wyszło mu 10W40!! :)

A jaki olej w końcu zaleca VW do Golfa II np. 1.8 ?? rzeczywiście jest to 10W40??



Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » pt kwie 13, 2007 23:08

raf1al pisze:A jaki olej w końcu zaleca VW do Golfa II np. 1.8 ?? rzeczywiście jest to 10W40??
Tu akurat w Mk2 i Mk3 jest podobnie:
dla wszystkich temperatur oleje pół i syntetyczne
oleje mineralne tylko dla temperatur >-15'C



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pt kwie 13, 2007 23:09

Matador pisze:
raf1al pisze:A jaki olej w końcu zaleca VW do Golfa II np. 1.8 ?? rzeczywiście jest to 10W40??
Tu akurat w Mk2 i Mk3 jest podobnie:
dla wszystkich temperatur oleje pół i syntetyczne
oleje mineralne tylko dla temperatur >-15'C
OK!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 291 gości