[Passat] Lekko skrecona kierownica i sciaganie na prawo,Why?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bladiiik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 27, 2004 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[Passat] Lekko skrecona kierownica i sciaganie na prawo,Why?

Post autor: bladiiik » czw mar 17, 2005 21:25

Moje pytanko dotyczy tego ze w miom passku odkad go kupilem kierownica jest takjakby lekko skrecona.to nie jest spowodowane tym ze byla sciagana i ktos ja zle zalozyl.to chyba cos innego bo autko mi delikatnie sciaga na prawo.wie ktos czym to moze byc spowodowane i jak to naprawic??


....::::VW Passat 1.8 Kombi::::.....
MoJe AuTkO : http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2202

Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » czw mar 17, 2005 21:34

Przy tak starym wozie może być wiele rzeczy. W Vwejach są bardzo czułe na wszelkie przesunięcia układy kierownicze i po takim czasie nawet minimalnie niższa rzeżba bieżnika na jednej z opon będzie działała tak, że będzie nierówno kierownica i będzie delikatnie ściągał. U mnie na przykład kiedyś przy zmianie opon na letnie, wulkanizator przez pomyłkę zamienił miejscami przednie felgi i również miałem taką sytuacje jak u ciebie. jak chcesz być spokojny to jak śniegi zupełnie puszczą to umyj spód i podjedż na szarpaki, a powiedzą ci czy są jakieś luzy i czy wszystkie gumy i tuleje się trzymają. Pozdro



Awatar użytkownika
bladiiik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 27, 2004 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bladiiik » czw mar 17, 2005 21:51

Luzow nie ma zadnych bo dokladnie to juz sprawdzilem.zastanawiam sie czy to nie jest cos przy wspomaganiu przestawione:/


....::::VW Passat 1.8 Kombi::::.....
MoJe AuTkO : http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2202

Awatar użytkownika
Wuzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 09:18
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: Wuzel » czw mar 17, 2005 22:24

Jedz na ustawianie geometri. U mnie bylo podobnie. Zeby jezdzic prosto musialem kierownice miec odrobine skrecona w lewo. Jak puszczalem sciagal mi w prawo.
Po ustawieni geometrii moge puscic kierw i pogrzebas cobie na tylnim siedzeniu a on i tak bedzie prosto jechal :grin:
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » czw mar 17, 2005 22:30

Ustawienie geometrii może pomóc, bo zawieszenie traci geometrię nawet jak się wjedzie w dużą dziurę, których teraz pełno. Ale jak się okaże, że masz gdzieś jakiś mały luz to dwa razy robota, dlatego ja najpierw podjechał bym na szarpaki.



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: [Passat] Lekko skrecona kierownica i sciaganie na prawo,

Post autor: briano » czw mar 17, 2005 22:46

bladiiik pisze:Moje pytanko dotyczy tego ze w miom passku odkad go kupilem kierownica jest takjakby lekko skrecona.to nie jest spowodowane tym ze byla sciagana i ktos ja zle zalozyl.to chyba cos innego bo autko mi delikatnie sciaga na prawo.wie ktos czym to moze byc spowodowane i jak to naprawic??
Leeko przesunięte koło kierownicy plus sciąganie = najczęściej źle ustawiona geometria zawieszenia. Aczkolwiek pewności 100% nigdy nie ma :grin: Ale obstawiam zbierzność



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Passat] Lekko skrecona kierownica i sciaganie na prawo,

Post autor: Egon PŃ » pt mar 18, 2005 11:10

bladiiik pisze:Moje pytanko dotyczy tego ze w miom passku odkad go kupilem kierownica jest takjakby lekko skrecona.to nie jest spowodowane tym ze byla sciagana i ktos ja zle zalozyl.to chyba cos innego bo autko mi delikatnie sciaga na prawo.wie ktos czym to moze byc spowodowane i jak to naprawic??
Ja mam to samo tylko ze w lewo. Byłem na zbierznosci i niby mi ustawił i powiedział ze mam "przesunięcie wahacza". Nie wiem co to znaczy, ale samochód jak ściągał tak ściąga.



Awatar użytkownika
Wuzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 09:18
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Re: [Passat] Lekko skrecona kierownica i sciaganie na prawo,

Post autor: Wuzel » pt mar 18, 2005 11:34

Egon PŃ pisze:
bladiiik pisze:Moje pytanko dotyczy tego ze w miom passku odkad go kupilem kierownica jest takjakby lekko skrecona.to nie jest spowodowane tym ze byla sciagana i ktos ja zle zalozyl.to chyba cos innego bo autko mi delikatnie sciaga na prawo.wie ktos czym to moze byc spowodowane i jak to naprawic??
Ja mam to samo tylko ze w lewo. Byłem na zbierznosci i niby mi ustawił i powiedział ze mam "przesunięcie wahacza". Nie wiem co to znaczy, ale samochód jak ściągał tak ściąga.
Zbierznosc - zbierzoscia - a CALA geometria to cala geometria :)



Awatar użytkownika
bladiiik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 27, 2004 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bladiiik » pt mar 18, 2005 13:41

a gdzie mozna zrobic cala geometrie??
w normalnej stacji kontroli pojazdow?? tam gdzie sie robi przeglady?? bo zbieznosc niby tez jest dobrze ustawiona.


....::::VW Passat 1.8 Kombi::::.....
MoJe AuTkO : http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2202

piott
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:55
Lokalizacja: konin
Auto: Golf 7 Variant
Kontakt:

Post autor: piott » pt mar 18, 2005 15:34

Geometrie kol ustawia prawie kazdy pozadny warsztat. biora jakies 45-55 zloty. moja rada- zanim pojedziesz popsikaj gwinty do regulacji jakims odrdzewiaczem. cena czesto jest o 20-30 zloty wyzsza jak ustawienie ciezko idzie. zaoszczedzisz sobie kasy i mechanikowi roboty.



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » ndz mar 20, 2005 13:36

geometria ogranicza się do przedniego zawieszenia (tylne nie podlega regulacji).
Sprawdź prawy hamulec (zacisk) - czy nie trzyma autka zanadto?


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » ndz mar 20, 2005 13:36

geometria ogranicza się do przedniego zawieszenia (tylne nie podlega regulacji).
Sprawdź prawy hamulec (zacisk) - czy nie trzyma autka zanadto?


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

fido

Post autor: fido » ndz mar 20, 2005 13:47

Mam ten sam problem i zaobserwowalem że w moim autku prawe koło przy prostym ustawieniu kół lekko ucieka w prawo we wtorek jadę na przegląd i podobno gość ma mi to ustawić jak ustawi to sie do Ciebie odezwę co pomogło a co nie.



bielik

Post autor: bielik » ndz mar 20, 2005 14:31

ja mam taki sam problem co fido ale jak robilem zawieszenie w goferku w warsztacie zajmujacym sie tylko zawieszeniem to robili tez zbieznosc i powiedzieli ze wyszla dobrze a ja po paru dniach zobaczyle ze jak jedno kolo jest proste to drubie odchodzi lekko na zewnatrz ale golym okiem jest to zaowazalne i co wy na to :otepienie:


1.6 GTD



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 214 gości