Centralny zamek na pilota?Jak przerobic?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

niunioit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr lip 19, 2006 21:57
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Centralny zamek na pilota?Jak przerobic?

Post autor: niunioit » czw kwie 12, 2007 23:02

Witam!
MAm w swoim mk3 centralny zamke i alarm.ale taki alarm ze wylacza sie jak przekrece kluczyk.przez pol roku to mi raz zawyl jak chcialem tylna klape otworzyc:).
chcialem zamontowac sobie jakos centralny zamek na pilota,co musze kupic?moze jakis zestaw na allegro?samemu da rade przerobic?
Mysle ze wiecie o co mi chodzi:).
Pozdrowka :bigok:



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » czw kwie 12, 2007 23:32

niunioit pisze:ale taki alarm ze wylacza sie jak przekrece kluczyk
nie masz podlaczonego (albo wogole alarm nie posiada takiej funkcji)"blokowania" i dlatego tak sie dzieje.
niunioit pisze:przez pol roku to mi raz zawyl jak chcialem tylna klape otworzyc:).
nie wiem w jakim aspekcie napisales.To dobrze? czy zle ze raz zawyl? wogole nie wyje?

niunioit pisze:chcialem zamontowac sobie jakos centralny zamek na pilota,co musze kupi
masz centralny zamek na kluczyk wiec sprawa jest ulatwiona.Wystarczy ze kupisz jakis modul ktory bedzie odbieral sygnal z pilota i sterowal centralnym zamkiem

cos w tym rodzaju: http://allegro.pl/item180854252_central ... wania.html



Awatar użytkownika
Kbolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 15:23
Lokalizacja: Morąg

Post autor: Kbolo » sob kwie 14, 2007 09:24

Jeżeli masz centralny zamek w MK3 to wystarczy, że zamontujesz sterownik radiowy na pilota. Pamiętaj tylko o tym, że zamek centralny w MK3 jest pneumatyczny i sterowany plusem. Jest to ważne, ponieważ czas sterowania zamka pneumatycznego musi być dłuższy niż w zamku elektrycznym, a sterowanie plusem jest mało spotykane w innych samochodach. Lepiej zakupić odpowiedni sterownik niż potem dokładać dodatkowe przekaźniki.
Jeszcze jedna rzecz - jeśli masz elektryczny szyberdach to zauważ że przy zamykaniu jak przytrzymasz kluczyk szyber się zamknie. Wtedy zmierz sobie czas na jaki musi być impuls zamykania ze sterownika.
Osobiście polecam sterowniki z programowalnymi parametrami.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob kwie 14, 2007 11:05

Kbolo pisze:Pamiętaj tylko o tym, że zamek centralny w MK3 jest pneumatyczny i sterowany plusem. Jest to ważne, ponieważ czas sterowania zamka pneumatycznego musi być dłuższy niż w zamku elektrycznym
Troche masz racje a troche nie :bajer:

Stare zamnki pneumatyczne owszem potrzebowaly dluzszego przytrzymania klucza (impulsu).
Zamek w Mk3 jest niby pneumatyczny, ale ma madra centalke, ktorej wystarczy krotki impuls i dalej robi sama swoje...
Czyli w praktyce wystarczy krotki impuls np 0,7s.
niunioit pisze:MAm w swoim mk3 centralny zamke i alarm.ale taki alarm ze wylacza sie jak przekrece kluczyk.przez pol roku to mi raz zawyl jak chcialem tylna klape otworzyc:).
Masz fabryczny alarm (dioda przy ryglu kierowcy) ?

[ Dodano: Sob Kwi 14, 2007 11:12 ]
http://moto.allegro.pl/item181855464_st ... od_ss.html
Ja bym polecil cos takiego. Sam posiadam i jestem zadowolony. 25s na domykanie spokojnie starcza na domkniecie max opuszczonych szub i max odsunietego szybra. Trzeba jedynie dokupic przekaznik, bo sterownik podaje na domykanie mase.

[ Dodano: Sob Kwi 14, 2007 11:15 ]
Jesli masz immo to transonder spokojnie wchodzi do scyzoryka i wszystka gra jak trzeba. Jeszcze dodatkowy koszt dociecia grota. Te z kompletu pasuja do Mk3, Mk2...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
krzaś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: krzaś » ndz kwie 15, 2007 12:13

kup na allegro jakis alarm z obsługa centralnego i domykaniem szyb :) przekaźnik do domykania szyb (jezeli bedzie na wyjsciu podawany minus) no i do roboty :) to samo robiłem wczoraj jeszcze musze ten przekaźnik kupic i zamontowac



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości