spryskiwacz tylnej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

barney
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 17, 2006 23:18
Lokalizacja: Chorzów

spryskiwacz tylnej szyby

Post autor: barney » czw kwie 12, 2007 11:22

Witam. Mam taki problem. Jakis czas temu sprowadzilem Golfa III 1.4 III drzwiowy z Niemiec - byl on po gradobiciu. W Polsce odstawilem do lakiernika i blacharza zeby doprowadzili moje autko do stanu perfekcyjnego, ale... no wlasnie zawsze jest ale-dal plame w paru miejscach. Powiedzcie mi jedna rzezc-bo gosc utwierdza mnie w przekonaniu ze spryskiwacz w tylnej klapie porusza sie razem z wycieraczka i pryska tak jak ona sie porusza a ja mu mowie ze on musi byc nieruchomy i pryskac w jedno miejsce. Kto ma racje?



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Post autor: lukasz_bliw » czw kwie 12, 2007 11:26

On ma racje - spryskiwacz "chodzi" za wycieraczka ...


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw kwie 12, 2007 11:51

lukasz_bliw pisze:On ma racje - spryskiwacz "chodzi" za wycieraczka ...
Bzdura jakich malo :panna:

[ Dodano: Czw Kwi 12, 2007 11:52 ]
lukasz_bliw, jesli tez tak masz to masz zle.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Post autor: lukasz_bliw » czw kwie 12, 2007 12:35

a jak jest wg Ciebie dobrze ?? spryskiwacz sam sie nie rusza lecz obraca wokół osi której obraca się również wycieraczka ... ty jak masz ?? może i mam źle ale szyba jest czysta :P



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » czw kwie 12, 2007 12:48

lukasz_bliw pisze:On ma racje - spryskiwacz "chodzi" za wycieraczka ...
U mnie też chodzi za wycieraczką :jezor:


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 12, 2007 13:37

Koledzy spoko. Jak nowy to może i stoi w miejscu, ale parę lat troszkę syfku i zaczyna sie kręcić razem z wycieraczką. Bo dysza idzie przez środek ruchomej osi wycieraczki i się zaciera. Zreszta jeszcze nie widziałem trojki w którym by stała w miejscu

[ Dodano: Czw Kwi 12, 2007 1:38 pm ]
Zreszta jak ostatnio to robiłe to na dyszy nie widzę nic takiego co by ją mogło w miejscu trzymać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » czw kwie 12, 2007 13:41

Paweł Marek pisze:Koledzy spoko. Jak nowy to może i stoi w miejscu, ale parę lat troszkę syfku i zaczyna sie kręcić razem z wycieraczką. Bo dysza idzie przez środek ruchomej osi wycieraczki i się zaciera. Zreszta jeszcze nie widziałem trojki w którym by stała w miejscu
Swięta racaj jednak prawda jest taka ze spryskiwacz powinien sie NIE obracać przynajmniej takie było założenie inzynierów z VW a czas robi swoje. U mnie takze sie obraca i ciezko dokładnie szybe umyc jesli jest na niej suchy syf jak jest mokro to ok.

Pozdrawiam

PS przydała by sie porada jak to naprawic przeciez to bolączka 99% Golfin


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw kwie 12, 2007 15:13

Paweł Marek pisze:Zreszta jeszcze nie widziałem trojki w którym by stała w miejscu
Zapraszam do mnie.
Paweł Marek pisze:Zreszta jak ostatnio to robiłe to na dyszy nie widzę nic takiego co by ją mogło w miejscu trzymać.
Ja ostatnio (po przygodzie z wadliwa dmuchawana myjni) musialem wymienic dysze. Kupilem oczywiscie nowke w ASO. Samej dyszy bez elementu ktory przechodzi przez oske kupic sie nie da. Takze komplet to te dwie czesci.
Paweł Marek, ja natomiast nie widze mozliwosci krecenia sie dyszy, nie biarac pod uwage tego ze cos jest zabrudzone czy pekniete.

Jesli wam sie kreci to jedyna mozliwaosc taka ze sama dysza jest luzno w rurce, bo o kreceniu calosci na pewno nie ma mowy (chyba ze gdzies w rodku oski rurka pekla, maloprawdopodobne).
Przy okazji wymiany wymienilem tez rurke skoro i tak mialem w komplecie za free.
Weszla ciezko i siedzi sztywno. Z reszta zeby wyjac kawalek starej dyszy z rurki tez musialem uzyc troche sily.

[ Dodano: Czw Kwi 12, 2007 15:17 ]
lukasz_bliw pisze: spryskiwacz sam sie nie rusza lecz obraca wokół osi której obraca się również wycieraczka ... ty jak masz ??
Rurka wchodzi od srodka (wewnatrz klapy) w oske, pozniej wciska sie dysze w rurke z zewnatrz. Tak jest przy montazu :bajer: Oska sie kreci, a rurka i dysza nie. Proste chyba.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » czw kwie 12, 2007 15:53

U mnie dusza obraca sie razem z wycieraczką i wg. mnie dzieki temu spryskiwacz lepiej zmywa szybę, punktowe spryskiwanie jest do kitu, dlatego w nowych autach juz nie stosuje sie 4 czy 6 dysz na jedną szybę tylko spryskiwacz rozpyla płyn w postaci mgiełki i bardzo dobrze pokrywa szybę, mozliwe ze jak była nowa to stała w miejscu, ale u mnie dobrze zmywa wiec nic nie ruszam.



kemizo67
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 28, 2006 22:15
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: kemizo67 » czw kwie 12, 2007 17:05

u mnie spryskiwacz stoi i nie go ni wycieraczki :-)


pozdrawiam

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw kwie 12, 2007 19:17

szatanek pisze:ale u mnie dobrze zmywa wiec nic nie ruszam.
Co nie zmienia faktu, ze jest nie tak jak powinno byc, a to jak jest w nowych autach to juz inna bajka.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » czw kwie 12, 2007 19:47

u mnie też stoi w miejscu :D



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » czw kwie 12, 2007 20:17

U mnie stoi ;)


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 12, 2007 20:22

No to robimy ankietę. Niestety nie wemę udziału bo mam Vento :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości