Zamykanie drzwi?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Yedrzey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 19:28
Lokalizacja: Lublin-Łódź-Kraków

Zamykanie drzwi?

Post autor: Yedrzey » śr kwie 11, 2007 10:16

Cześć
Mam taki problem, że jak naciskam przycisk z kluczykiem w drzwiach kierowcy to zamykają mi się wszystkie drzwi a potem wyskakuje zamek w drzwiach z tyłu za kierowcą. Pozostałe zostają zamknięte. Jak zamknę kluczykiem drzwi od zewnątrz to wszystko jest OK. Ale jak zamykam przyciskiem to zawsze te drzwi odskakuja z powrotem.
Czemu tak się dzieje ? Jak to naprawić ?
Yedrzey


Golf IV 1.9 TDI

Awatar użytkownika
mtworus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob lis 04, 2006 21:21
Lokalizacja: Ośvwięcim
Kontakt:

Post autor: mtworus » śr kwie 11, 2007 13:40

być może siłownik nie dostaje info od "mastera" któy jest w drzwiach kierowcy za pośrednictwem połączenia "przycisk-siłownik tylny"

a jak zamykasz kluczykiem to droga informacji przebiega inaczej i siłownik tylny dostaje info z centralki lub immobilisera......... sprawdź najpierw połączenia ..potem siłownik
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2007 21:26 przez mtworus, łącznie zmieniany 2 razy.


było kilka MK2 ... nawet GTI
było Audi 80 B4 1.9TDi 1Z
było MK4 Generation ____BLUE___1.9TDI-ALH
jest VW T3 Westfalia 1.6TD JX wysoki dach

[img]http://images20.fotosik.pl/197/c7ce2f0b29677834.jpg[/img]

Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » śr kwie 11, 2007 19:06

Podejrzewam ze masz zimne luty na plytce w centralnym zamku tylnych drzwi, temat bardzo obszernie opisany i omawiany na forum, mialem to samo, wyskakiwaly mi rygle, teraz jest spokoj. Najlepiej podepnij na Vaga i wydzie Ci ktore zamki sa walniete.
Pozdrawiam
Marcin



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » śr kwie 11, 2007 19:50

Mortek pisze:Podejrzewam ze masz zimne luty na plytce w centralnym zamku tylnych drzwi, temat bardzo obszernie opisany i omawiany na forum, mialem to samo, wyskakiwaly mi rygle, teraz jest spokoj. Najlepiej podepnij na Vaga i wydzie Ci ktore zamki sa walniete.
Marcin
Mam ten sam problem, na VAG'u wyszło, że zamek z drzwi kierowcy i drzwi tylnych po stronie kierowcy czasem nie łączy. Teraz pytanie jak to naprawić? O co chodzi z tymi zimnymi lutami, z tego co wyczytałem to pozostaje wymiana. Kiepsko, bo to kilka stów, nie ma innej opcji?



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » śr kwie 11, 2007 19:57

Poczytajcie sobie ten watek http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=76305, jest w nim wiele ciekawostek oraz porad co i jak. Z wlasnego doswiadczenia jesli ktos niema warunkow albo zdolnosci, radze podjechac do jakiegos speca od alarmow czy centralnych zamkow i koles to zrobi.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr kwie 11, 2007 20:30

Miałem identyzny problem. Rygiel w tycha samych drzwiach mi odskakiwał po zamknięciu od środka, jak zamykałem z kluczyka wszystko było OK.... Nierozbierałem ani drzwi ani zamka, potraktowałem kilkakrotnie zamek WD-40 od boku drzwi. Nieweim czy konkretnie to pomogło ale od tamtej pory wszystko działa jak należy...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
mtworus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob lis 04, 2006 21:21
Lokalizacja: Ośvwięcim
Kontakt:

Post autor: mtworus » śr kwie 11, 2007 21:27

1) podwójne ryglowanie ma prawie każde auto z fabrycznym zamkiem centralnym wyprodukowane po 1998 roku

2)w moim Oplu Vectra 1998 taka przypadłość zmusiła mnie do ingerencji w siłownik - który ponoć jest nierozbieralny itp, itd.. i kosztuje w ASO 175zł a zamiennik w sklepie 80zł..a zwykły chiński 20..ale nie wytrzymuje zimy
3)więc rozwierciłem nity (które zastąpiłem potem śrubami i nalrętkami)
rozpołowiłem siłownik....(jest tam płytka, silniczek i mikrowyłącznki WL1 - WLK1 MINI czy jakoś tak....sprzedaje to np. sklep "mały elektronik" w Tychach po 1,40zł za sztukę
- są z blaszka lub bez ale blaszkę można obciąć jak coś
nie wiem jak jest w VW...ale w vectrze naprawa tego siłownika (wymiana mikrowyłącznika) zajęł mi 30-40 minut, nie licząc demontażu tapicerki aby go wyjąć oczywiście...więc do dzieła panowie

pozdro


było kilka MK2 ... nawet GTI
było Audi 80 B4 1.9TDi 1Z
było MK4 Generation ____BLUE___1.9TDI-ALH
jest VW T3 Westfalia 1.6TD JX wysoki dach

[img]http://images20.fotosik.pl/197/c7ce2f0b29677834.jpg[/img]

Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » czw kwie 12, 2007 00:15

W golfie niema problemu z rozkreceniem zamka, problem jest zeby sie do niego dostac a dokladnie zeby go wyjac, caly zamek rozkreca sie torxami i dostajesz sie do elektroniki, lutujesz na nowo styki gdzie widac golym okiem zimne luty i skrecasz spoworotem do kupy, ale tak jak pisalem wczesniej, latwo powiedziec, trudniej zrobic:)
Powodzenia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 439 gości