Kat sie posypal, wycinac?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kontroler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 04, 2005 17:47
Lokalizacja: Kiedyś Warszawa, teraz już nie.
Kontakt:

Kat sie posypal, wycinac?

Post autor: Kontroler » śr kwie 11, 2007 07:55

Rozsypał mi się katalizator w Golfie Mk2 1,6 PN. W tej chwili jest tylko pusta puszka. :okej:
Czy można wyciąć katalizator i jeździć bez niego, skoro i tak jest pusty a w tym modelu nie ma sondy?
Jeśli tak, to od jakiego modelu pasują rury od wydechu, żeby wstawić je bez problemu?
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2007 17:04 przez Kontroler, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr kwie 11, 2007 11:12

Kontroler pisze:od jakiego modelu pasują rury
od kazdego zajedz do tłumola i po sprawie wspawa ci i bedzie ok



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr kwie 11, 2007 11:23

Kontroler, jeśli u ciebie był standardowo kat to mogą sie na przeglądzie czepiać jak sie kapnie ze masz pusto w środku



Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Post autor: yank » śr kwie 11, 2007 11:39

nie sadze równiez bez kat jezdze i przeglady bez problemu przechodzi, wiec nie martw sie co ASO powie...



Awatar użytkownika
Kontroler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 04, 2005 17:47
Lokalizacja: Kiedyś Warszawa, teraz już nie.
Kontakt:

Post autor: Kontroler » śr kwie 11, 2007 13:06

To_mas pisze:Kontroler, jeśli u ciebie był standardowo kat to mogą sie na przeglądzie czepiać jak sie kapnie ze masz pusto w środku
Przegląd robiłem tydzień temu, nawet się nie zająknęli.



Slawek 11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Post autor: Slawek 11 » śr kwie 11, 2007 13:23

Sonde lambda masz na pewno w tym silniku, a z katalizatorem smialo go mozesz wyciac tylko zamiast rury mozesz zalozyc w to miejsce tlumnik rozprezajacy. U mnie jest tak juz 3 lata i chodzi, w spawanie rury nie zawsze przynosi porzadane efekty. Co sie tyczy przegladow jeden diagnosta zwroci uwage a drugi nie ale w dowodzie rejestracyjnym powinienes miec wpisane VW Golf 1.6 Kat.



Awatar użytkownika
Kontroler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr maja 04, 2005 17:47
Lokalizacja: Kiedyś Warszawa, teraz już nie.
Kontakt:

Post autor: Kontroler » śr kwie 11, 2007 14:37

Slawek 11 pisze:Sonde lambda masz na pewno w tym silniku ... jeden diagnosta zwroci uwage a drugi nie ale w dowodzie rejestracyjnym powinienes miec wpisane VW Golf 1.6 Kat.
O tym, że jest sonda Lambda, to nie wiedziałem, a w dowodzie mam "Golf 1,6". :helm:



Slawek 11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Post autor: Slawek 11 » śr kwie 11, 2007 15:04

Jak masz katalizator to musisz miec sonde. Ten silnik PN ma napewno, sam mam taki.



dlugi_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr paź 04, 2006 22:53
Lokalizacja: Cz - Dz

Post autor: dlugi_ » śr kwie 11, 2007 16:32

Slawek 11 pisze:Jak masz katalizator to musisz miec sonde. Ten silnik PN ma napewno, sam mam taki.
Hmmm ja mam katalizator i w aucie i w dowodzie :) Mam 1,6 RF Kat, ale sondy nigdzie nie znalazlem. Jeśli napewno jest to niby gdzie? wydaje mi sie że nie bedzie mimo tego że jest katalizator bo RF przecież jest na gaźniku :hmm:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr kwie 11, 2007 16:47

Slawek 11 pisze:Jak masz katalizator to musisz miec sonde.
nieprawda. W tym okresie jak weszły golfy dwójki można było prawie do każdego gaźnikowca i wtrysku zamówić fabrycznie montowany katalizator. Tyle że był nieregulowany, bo sondy nie było i sypał się jak tylko gaźnik czy wtrysk zaszwankował.
Fakt że 1.6 PN z 2EE miały sondę.
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2007 16:50 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Slawek 11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Post autor: Slawek 11 » śr kwie 11, 2007 16:48

dlugi_ pisze:
Slawek 11 pisze:Jak masz katalizator to musisz miec sonde. Ten silnik PN ma napewno, sam mam taki.
Hmmm ja mam katalizator i w aucie i w dowodzie :) Mam 1,6 RF Kat, ale sondy nigdzie nie znalazlem. Jeśli napewno jest to niby gdzie? wydaje mi sie że nie bedzie mimo tego że jest katalizator bo RF przecież jest na gaźniku :hmm:
PN jest tez na gazniku i ma komputer na poszybiu od strony kierowcy. Ci co maja ten silnik znaja dobrze temat a wszczegolnosci Pierburg 2EE, ktory zostal w prowadzony gdy zaczeto myslec o ekologii. Ten gaznik jest sterowany elektronika i na 200% jest w nim sonda lambda



GOLFSTROM_MK_II

Post autor: GOLFSTROM_MK_II » śr kwie 11, 2007 17:07

sam posiadam 1,6 RF i nie ma sondy a znajomy ma PN i też sondy nie posiada



Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » śr kwie 11, 2007 17:56

Każdy RF nie posiada sondy Lambda,ale juz PN miec powinna seryjnie,oczywiście można zmienic kolektor albo usunac sonde i juz po kłopocie.
Faktem jest że 1,6 nie posiada komputera typowo do sterowania pracą silnika więc usunięcie sondy nie przynosi większych negatywnych skutków.Na pewno odradzam wspawanie strumienicy w miejsce kata,jeśli juz to w miejscu środkowego tłumika lub w połowie układu ale to porzecież oczywiste ,jesłi nie to proponuje lekture artykułow np www.tuningbaja.pl


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

Awatar użytkownika
marcinne-vr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn sie 07, 2006 15:43
Lokalizacja: Elblag / Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: marcinne-vr6 » śr kwie 11, 2007 18:35

skoro , jest pusta puszka to po co wycinać, ja bym sie zatanowił gdzie znajduja sie te resztki kata, ostatnio miałem ten problem , mechanik wyciął kata , wstawił rurę ale nie potrafił odkręcic sondy i w koncu rozwalił ją, na koniec wziąl 50 zł i powiedział zebym kupił drugą, bo ta jest zepsuta. Tyle, żę ty nie masz tam sondy, tak więc decyzja należy do ciebie , pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 296 gości